‬ שרשור הכוונה ומודיעין 23/02

מצב
הנושא נעול.

lwc4life

New member
לא חושב כי אחרי זה נכתב שהאוטובוס סיים להיום

אולי ראית את זמן ההגעה של האוטובוס הקודם?
יש שלוש נסיעות, אחת כל חצי שעה. אם אתה על אוטובוס מספר 2, ואתה בודק מה קורה בסוף המסלול, סיכוי טוב שתראה מידע על אוטובוס מספר 1.
1.

cwen

New member
יש לפעמים בלאגן כזה

1.
יש לפעמים בלאגן כזה
לפעמים האוטובוס האחרון לא מופיע במערכת, ואז אין לה נתונים עליו ולפי הזמן הרשמי הוא כבר עבר (כי הזמן הרשמי לא כולל פקקים).
כבר יצא לי לעמוד בבן גוריון, לראות באפליקציה ש 141 סיים להיום, ואני מרימה את הראש והוא מגיע.

קורה.

באופן מפתיע השירות לא משתפר אלא נהיה יותר גרוע מיום ליום. אני מקווה שבקרוב הוא יתחיל שוב להשתפר.

olli3

New member
מנהל
ניתן לנסוע באמצעות קו 140 הישיר של דן.

נסיעה יומיומית מהרב מימון, בת ים לברזל, ת"א
שלום, רציתי לשאול מה לדעתכם הדרך הכי מהירה לנסוע כל יום בבוקר בנתיב המצוין ואח"כ כמובן המסלול ההפוך לחזור בערב.

רק שימו לב שחלק מהדרכים מצריכות תלות באוטובוסים בתדירות נמוכה כך שרק על הנייר זה מהיר יותר.

תודה!
קו זה מבצע מסלול קצר בבת ים (יש לו תחנה בהרב ניסנבאום פינת הרב מיימון). קו 140 יורד במחלף יוספטל לנתיבי איילון עם תחנת בוולפסון, חוזר לאיילון עד למחלף השלום (עזריאלי).

שם הדרך מתחלקת כבר לכמה אופציות:

1. לרדת בעזריאלי (בדרך בגין, לא על גשר השלום) ולהמשיך משם עם 75/76/524 אגד ו141 דן עד היעד ובנוסף עם 40/42 דן, 525/531 אגד עד לגשר מבצע קדש (רכבת בני ברק) ושם החלפה ל-52/142 דן או לשאר הקווים במידה ויגיעו. יש לציין שהנסיעה בדרך אבא הילל ברמת גן פקוקה יותר ולכן יש להעדיף נסיעה באמצעות 141 או 40 אשר נוסעים על ציר ז'בוטינסקי.

2. לרדת מקו 140 בז'בוטינסקי פינת רש"י, בתחנה הסמוכה (יש שם שלוש סככות תחנה אחת ליד השניה), להחליף ל52/141 דן עד היעד או לקו 40 התדיר שיקדם אותך לגשר מבצע קדש, שם תוכלי להחליף גם ל142 דן ו75/76/524 אגד.

אישית, הייתי בוחר באופציה השנייה. נכון, היא מרובת החלפות, אבל היא בהחלט מהירה ותדירות הקווים שיש באופציה זו גבוהה. כמו כן, ההחלפות נוחות מכיוון שלא נדרשת חציית כבישים בעת ההחלפות או ללכת בין רחובות.

cwen

New member
יופי, עד שאני מנסחת הודעה מפורטת עם אותו מידע

קו זה מבצע מסלול קצר בבת ים (יש לו תחנה בהרב ניסנבאום פינת הרב מיימון). קו 140 יורד במחלף יוספטל לנתיבי איילון עם תחנת בוולפסון, חוזר לאיילון עד למחלף השלום (עזריאלי).

שם הדרך מתחלקת כבר לכמה אופציות:

1. לרדת בעזריאלי (בדרך בגין, לא על גשר השלום) ולהמשיך משם עם 75/76/524 אגד ו141 דן עד היעד ובנוסף עם 40/42 דן, 525/531 אגד עד לגשר מבצע קדש (רכבת בני ברק) ושם החלפה ל-52/142 דן או לשאר הקווים במידה ויגיעו. יש לציין שהנסיעה בדרך אבא הילל ברמת גן פקוקה יותר ולכן יש להעדיף נסיעה באמצעות 141 או 40 אשר נוסעים על ציר ז'בוטינסקי.

2. לרדת מקו 140 בז'בוטינסקי פינת רש"י, בתחנה הסמוכה (יש שם שלוש סככות תחנה אחת ליד השניה), להחליף ל52/141 דן עד היעד או לקו 40 התדיר שיקדם אותך לגשר מבצע קדש, שם תוכלי להחליף גם ל142 דן ו75/76/524 אגד.

אישית, הייתי בוחר באופציה השנייה. נכון, היא מרובת החלפות, אבל היא בהחלט מהירה ותדירות הקווים שיש באופציה זו גבוהה. כמו כן, ההחלפות נוחות מכיוון שלא נדרשת חציית כבישים בעת ההחלפות או ללכת בין רחובות.
בכל זאת אני אזכיר לגבי אופציה 2 שלך את התור התמידי בן עשר הדקות בערך בפניה שמאלה מז'בוטינסקי לבן גוריון בשעות הבוקר שגם 52 וגם 40 עומדים בו. גם 141, אבל אם הוא כבר עליו מבת ים אז לא נורא.

ואני אזכיר שוב שלפחות *כרגע* הפקקים באבא הלל במצב סביר. אפשר לנסוע משם. לא יודעת מה יקרה כשהם יזיזו שוב את מקטע העבודה.

lwc4life

New member
אתה לא יודע כמה cwen צודקת

בכל זאת אני אזכיר לגבי אופציה 2 שלך את התור התמידי בן עשר הדקות בערך בפניה שמאלה מז'בוטינסקי לבן גוריון בשעות הבוקר שגם 52 וגם 40 עומדים בו. גם 141, אבל אם הוא כבר עליו מבת ים אז לא נורא.

ואני אזכיר שוב שלפחות *כרגע* הפקקים באבא הלל במצב סביר. אפשר לנסוע משם. לא יודעת מה יקרה כשהם יזיזו שוב את מקטע העבודה.
קשה לי להאמין שאבא הלל או כל דבר אחר בחיים האלה יכול להיות יותר גרוע מהצומת הזו בפנייה שמאלה מז'בוטינסקי לבן גוריון. אני מסכים שזה הגיוני רק אם כבר נמצאים על 141 מבת ים, וגם אם זה בזמן אמת זה לא נראה כ"כ הגיוני.

olli3

New member
מנהל
אתה לא מצפה ממני לדעת באיזה שעה אתה יוצא מהבי

קשה לי להאמין שאבא הלל או כל דבר אחר בחיים האלה יכול להיות יותר גרוע מהצומת הזו בפנייה שמאלה מז'בוטינסקי לבן גוריון. אני מסכים שזה הגיוני רק אם כבר נמצאים על 141 מבת ים, וגם אם זה בזמן אמת זה לא נראה כ"כ הגיוני.
כשאתה לא מציין באיזה שעה אתה יוצא מהבית ונותן שעה כללית של "בוקר". אם היית כותב, מה הדרך הכי טובה כדי להגיע בשעה X ליעד - סבבה. אבל שעות הבוקר זה בין 6:30-9:30 על פי רוב והעומס בשעות אלו כידוע משתנה.

כשאני עובר שם סביב 8:15-8:20 בבוקר - זה בכלל לא נורא. מצד שני, אני מגיע לשם פעם-פעמיים בחודש בשעות האלו. הצומת הזה (צומת זה זכר), בעייתי בשעות מוקדמות יותר, אוקיי... אז רד במכון מור ולך ברגל לבן גוריון - יצא אותו הדבר. או שבמקרה ממול במכון מור יעבור 7 או 92 ותוכל לעלות עליו ולהמשיך לנקודת החלפה נוספת. אם תמשיך עם 7 תוכל לרדת ברכבת בני ברק ואם תעלה על 92, תצטרך לרדת לפני קניון איילון כי הוא נכנס שם לתוך המסוף.

הדרך הכי טובה היא לנסות בעצמך, כבר אמרתי את זה וגם זה לא מדוייק כי יום אחד עמוס להחריד ויום אחר סתם עמוס ויום שלישי עמוס בקטנה.

בכל מקרה, אם חשכה נפשך באופציה נוספת, תוכל לנסוע עם כל אחד מהקווים התדירים מעזריאלי לכיוון סמינר הקיבוצים ולרדת בתחנת נמיר פינת יהודה המכבי. מאותה התחנה להחליף ל89 של דן עד לרכבת האונ' ושם להחליף ל12/189 דן ליעד שלך.

בשורה תחתונה - הכי טוב ומהיר זה רכבת מבת ים לבני ברק עם קישור באוטובוס בשני הצדדים. חופשי חודשי משולב רכבת + אוטובוס יעשה את העבודה (יקר, אבל יעשה את העבודה).

cwen

New member
אולי, יוצא לי להגיע לשם בדרך כלל אחרי תשע

כשאתה לא מציין באיזה שעה אתה יוצא מהבית ונותן שעה כללית של "בוקר". אם היית כותב, מה הדרך הכי טובה כדי להגיע בשעה X ליעד - סבבה. אבל שעות הבוקר זה בין 6:30-9:30 על פי רוב והעומס בשעות אלו כידוע משתנה.

כשאני עובר שם סביב 8:15-8:20 בבוקר - זה בכלל לא נורא. מצד שני, אני מגיע לשם פעם-פעמיים בחודש בשעות האלו. הצומת הזה (צומת זה זכר), בעייתי בשעות מוקדמות יותר, אוקיי... אז רד במכון מור ולך ברגל לבן גוריון - יצא אותו הדבר. או שבמקרה ממול במכון מור יעבור 7 או 92 ותוכל לעלות עליו ולהמשיך לנקודת החלפה נוספת. אם תמשיך עם 7 תוכל לרדת ברכבת בני ברק ואם תעלה על 92, תצטרך לרדת לפני קניון איילון כי הוא נכנס שם לתוך המסוף.

הדרך הכי טובה היא לנסות בעצמך, כבר אמרתי את זה וגם זה לא מדוייק כי יום אחד עמוס להחריד ויום אחר סתם עמוס ויום שלישי עמוס בקטנה.

בכל מקרה, אם חשכה נפשך באופציה נוספת, תוכל לנסוע עם כל אחד מהקווים התדירים מעזריאלי לכיוון סמינר הקיבוצים ולרדת בתחנת נמיר פינת יהודה המכבי. מאותה התחנה להחליף ל89 של דן עד לרכבת האונ' ושם להחליף ל12/189 דן ליעד שלך.

בשורה תחתונה - הכי טוב ומהיר זה רכבת מבת ים לבני ברק עם קישור באוטובוס בשני הצדדים. חופשי חודשי משולב רכבת + אוטובוס יעשה את העבודה (יקר, אבל יעשה את העבודה).
וזה סיוט. באמת. כבר יצא לי לעלות על אוטובוס שנוסע שם ישר, לרדת במכון מור, ללכת בנחת לתחנה בבן גוריון ולעלות על 52 שהמתין ברמזור עוד לפני שהאוטובוס שבאתי איתו עבר בצומת.

lwc4life

New member
הבעיה ש-52 מגיע פעם ב-...

וזה סיוט. באמת. כבר יצא לי לעלות על אוטובוס שנוסע שם ישר, לרדת במכון מור, ללכת בנחת לתחנה בבן גוריון ולעלות על 52 שהמתין ברמזור עוד לפני שהאוטובוס שבאתי איתו עבר בצומת.
לא כדאי לבנות משהו שמסתמך עליו ספציפית.

cwen

New member
זה מה שכתבתי במקום אחר

לא כדאי לבנות משהו שמסתמך עליו ספציפית.
זה מה שכתבתי במקום אחר
חוץ מ 52 ו 141, יש שם גם 40, 7 ו 33 שאפשר להתקדם איתם לגשר מבצע קדש (התחנה של תחנת הרכבת) ומשם יש חוץ מ 52 ו 141 גם 142, 75, 76, 366, 524 ו 137 (נסיעה אחת רלוונטית, אבל לפעמים הוא מגיע).

92 שהציעו פה לא רלוונטי כי נכנס לקניון.

cwen

New member
זה שהתדירות נמוכה זה לא משנה

נסיעה יומיומית מהרב מימון, בת ים לברזל, ת"א
שלום, רציתי לשאול מה לדעתכם הדרך הכי מהירה לנסוע כל יום בבוקר בנתיב המצוין ואח"כ כמובן המסלול ההפוך לחזור בערב.

רק שימו לב שחלק מהדרכים מצריכות תלות באוטובוסים בתדירות נמוכה כך שרק על הנייר זה מהיר יותר.

תודה!
זה שהתדירות נמוכה זה לא משנה
כי אנחנו מדברים על נקודות שקרובות לתחנות המוצא, כך שזמני ההגעה לתחנת האיסוף ידועים פחות או יותר בשני הכיוונים. אם לא יבוא מישהו שממש עושה את המסלול באופן יומיומי וידווח מחוויותיו, אני חושבת שלא יהיה מנוס פשוט מלבדוק כמה מסלולים ולראות מה מהיר יותר.

כבר הזכירו את האופציה של הרכבת, ואז אפשר לעלות על הגשר ולהמשיך עם אחד מכמה וכמה קווים שעוברים שם לברזל. (יש לבדוק כמובן איפה בברזל, זה משפיע על נקודת הירידה מהאוטובוס. זה רחוב ארוך).
הזכירו את 141 הישיר, והזכירו את 142 שמגיע עד היעד, אך הוא עושה סיבוב בתל אביב בדרך.
כדאי לבדוק גם את האפשרות לנסוע עם 40 או 240 עד רכבת מרכז ושם להחליף ל 75, 76 או 142. סיכוי טוב שזה יהיה מהיר יותר מלנסוע עם 142 כל הדרך.
עוד אופציה ששווה לבדוק - לעלות על קו 140 ולהחליף בעזריאלי ל 75, 76 או 524 (וגם משם אפשר להתקדם עוד קצת עם קווים אחרים לאיזור שיש בו יותר אוטובוסים שמגיעים ליעד), או להמשיך איתו עד מכון מור, ללכת לתחנה של בן גוריון ולעלות שם על 141 או 52 (או 40, 7, 33 עד גשר מבצע קדש ושם להחליף שוב).

לגבי הדרך חזרה יצא לי לנסוע עם 141 פעם אחת מוולנברג לבת ים וזה לקח בערך שעה.

lwc4life

New member
לחזור כל ערב מהברזל, ת"א לרב מימון, בת ים

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
השאלה הקודמת הייתה על הצד ההפוך בבוקר. עכשיו אני שואל על הצד הנ"ל בערב. מה דעתכם?

שוב, הכי מהר ברכבת.

השאלה הקודמת הייתה על הצד ההפוך בבוקר. עכשיו אני שואל על הצד הנ"ל בערב. מה דעתכם?
שוב, הכי מהר ברכבת.
ואם לא, אז 52 למשטרת רמת גן או 75, 76, 142 לבורסה, ומשני המקומות האלה - 140 שנוסע פעם בשעה. עם 75, 76 אפשר גם להמשיך למסגר ולהחליף ל-26.
ואם אף אחת מהאפשרויות האלה לא מסתדרת, אז אפשר לנסוע באחד הקווים המייגעים לבת ים דרך יפו - 40, 240, והמייגע מכולם - 142.

lwc4life

New member
75 ו-76 מגיעים פעם בחצי שעה/שעה בהתאמה

שוב, הכי מהר ברכבת.
ואם לא, אז 52 למשטרת רמת גן או 75, 76, 142 לבורסה, ומשני המקומות האלה - 140 שנוסע פעם בשעה. עם 75, 76 אפשר גם להמשיך למסגר ולהחליף ל-26.
ואם אף אחת מהאפשרויות האלה לא מסתדרת, אז אפשר לנסוע באחד הקווים המייגעים לבת ים דרך יפו - 40, 240, והמייגע מכולם - 142.
לא חושב שכדאי להסתמך עליהם.

cwen

New member
אבל אתה יודע מתי הם מגיעים

יש לך אחד מהם כל חצי שעה עגולה, והם יוצאים מעתידים. אחרי דקה הם בתחנה של וולנברג/הארד, אחרי עוד דקה עד חמש (תלוי בשעה כי יש עומסים לפעמים) הם בוולנברג/הנחושת וכו'.

ברגע שיש לך כמה אפשרויות, ואחרי שנסעת בצורה מגוונת כדי להכיר את אופי הנסיעה, אתה יכול להחליט על המסלול לפי השעה שבה אתה יוצא לדרך ורואה איך זה מסתדר עם האוטובוסים.

אני גם עובדת ברחוב הברזל, ולאחרונה פיתחתי שיטה של לעלות על האוטובוס הראשון שמגיע ולהתקדם איתו. ממש כך. מצאתי שבדרך כלל זה עדיף לי מאשר להמתין לאוטובוס ספציפי כי זה מתקזז עם זמן ההמתנה. (חוץ מ 89 שהסיבוב שהוא עושה הופך את זה ללא משתלם). אז המסלול שלי נקבע לפי האוטובוס שמגיע. עד כדי כך.
אז עכשיו אני ממתינה לאוטובוס ספציפי רק אם במקרה היעד שלי קרוב אליו. אם אני נוסעת הביתה אני עולה על הראשון שמגיע (חוץ מ 89 כאמור, אבל גם עליו אני אעלה אם לפי האפליקציות אין כלום עשר דקות אחריו).

lwc4life

New member
לאחרונה הלכתי ברגל למבצע קדש כי שם יש 40 ו-42

יש לך אחד מהם כל חצי שעה עגולה, והם יוצאים מעתידים. אחרי דקה הם בתחנה של וולנברג/הארד, אחרי עוד דקה עד חמש (תלוי בשעה כי יש עומסים לפעמים) הם בוולנברג/הנחושת וכו'.

ברגע שיש לך כמה אפשרויות, ואחרי שנסעת בצורה מגוונת כדי להכיר את אופי הנסיעה, אתה יכול להחליט על המסלול לפי השעה שבה אתה יוצא לדרך ורואה איך זה מסתדר עם האוטובוסים.

אני גם עובדת ברחוב הברזל, ולאחרונה פיתחתי שיטה של לעלות על האוטובוס הראשון שמגיע ולהתקדם איתו. ממש כך. מצאתי שבדרך כלל זה עדיף לי מאשר להמתין לאוטובוס ספציפי כי זה מתקזז עם זמן ההמתנה. (חוץ מ 89 שהסיבוב שהוא עושה הופך את זה ללא משתלם). אז המסלול שלי נקבע לפי האוטובוס שמגיע. עד כדי כך.
אז עכשיו אני ממתינה לאוטובוס ספציפי רק אם במקרה היעד שלי קרוב אליו. אם אני נוסעת הביתה אני עולה על הראשון שמגיע (חוץ מ 89 כאמור, אבל גם עליו אני אעלה אם לפי האפליקציות אין כלום עשר דקות אחריו).
ולא רק גם 141 ו-142 שיש ביציאה מהברזל. אבל 40 אני לא הכי רוצה לקחת בגלל שהוא מסתובב במקום לנסוע ישר באבא הלל.

מצד שני, אם אתה ממשיך לבת ים בלי החלפה,

ולא רק גם 141 ו-142 שיש ביציאה מהברזל. אבל 40 אני לא הכי רוצה לקחת בגלל שהוא מסתובב במקום לנסוע ישר באבא הלל.
מצד שני, אם אתה ממשיך לבת ים בלי החלפה,
אז ל-40 יש מסלול יותר מהיר בתוך תל אביב מאשר ל-42 ו-142.

olli3

New member
מנהל
תחליט. או שאתה רוצה את הכי מהר, או הכי נוח.

תחליט. או שאתה רוצה את הכי מהר, או הכי נוח.
הכי מהר זה להחליף גם 4 אוטובוסים במקרים לא מעטים.

הכי נוח זה לנסוע באוטובוס אחד או שניים ולהסתמך עליהם כי יש להם לו"ז טוב.

אין סיבה להסתמך על אף קו כאן. יש פשוט לעלות על מה שבא ולהחליף בנקודת המשך שבה יש עוד מגוון קווים שמקדמים אותך ליעד. כך אתה יכול לחסוך כ-20-30 דקות במקרים לא מעטים בזמן הנסיעה שלך, במקום להמתין לקו ספציפי ולהסתמך רק עליו.

niznaz1

New member
ראשון לציון

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
ראשון לציון
כיצד מגיעים מתחנה מרכזית ישנה ברח' הרצל, לרח' לזרוב 4

תודה למשיבים

olli3

New member
מנהל
85 אגד מהרצל, 19 דן מז'בוטינסקי פינת רוטשילד.

ראשון לציון
כיצד מגיעים מתחנה מרכזית ישנה ברח' הרצל, לרח' לזרוב 4

תודה למשיבים
85 אגד מהרצל, 19 דן מז'בוטינסקי פינת רוטשילד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה