‬ שרשור הכוונה ומודיעין 21/04

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

new face

New member
תחבורה בשבת

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

תחבורה בשבת
יש מוניות שרות בשבת מאזור ז'בוטינסקי ר"ג- תחנת רכבת סבידור לאשדוד או שרק מתחנה מרכזית?

אוהדא11

New member
המוניות לאשדוד כל השבוע רק מהתחנה המרכזית

תחבורה בשבת
יש מוניות שרות בשבת מאזור ז'בוטינסקי ר"ג- תחנת רכבת סבידור לאשדוד או שרק מתחנה מרכזית?
המוניות לאשדוד כל השבוע רק מהתחנה המרכזית

Ofekalef1

New member
קווי לילה בחיפה

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

קווי לילה בחיפה
אני מבקש מכל קו ומגוגל מאפס מסלול ממרכז השמונה לטכניון היום בלילה, ומשום מה הוא לא מציג לי אף תוצאה.
לעומת זאת, חיפוש של קו 200 באופן ידני בכל קו דווקא נותן לי נסיעות לילה שלו.
מישהו יודע להסביר לי את זה?
תודה

אני דווקא קיבלתי גם את קו 19 וגם את קו 200

קווי לילה בחיפה
אני מבקש מכל קו ומגוגל מאפס מסלול ממרכז השמונה לטכניון היום בלילה, ומשום מה הוא לא מציג לי אף תוצאה.
לעומת זאת, חיפוש של קו 200 באופן ידני בכל קו דווקא נותן לי נסיעות לילה שלו.
מישהו יודע להסביר לי את זה?
תודה
אני דווקא קיבלתי גם את קו 19 וגם את קו 200

לקו 200 יש תחנה אחת בתוך הטכניון ליד מרכז

הנה מה שקיבלתי
לקו 200 יש תחנה אחת בתוך הטכניון ליד מרכז
הספורט ולכן google maps מציגים את קטע ההליכה בתוך הטכניון כי הקו לא נכנס לעומק הטכניון.
בכל-קו כאשר מציינים את תחנת רכבת מרכז כמוצא ואת הטכניון כיעד מקבלים גם את קו 19 וגם את קו 200.

מיכי 10

Member
שאלת המשך מיום שישי - מתל אביב לרמת גן

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

מגשר קלקא לרחוב מוריה (ומשם למעלה הבנים) ברמת גן, יש קווים 60, 63.
היום הלכתי לרחוב מעלה הבנים (ואפילו ספרתי את המדרגות עד לאן שחברתי צריכה להגיע
). ראיתי שכדי לחזור לתל אביב, יש באותן תחנות גם קו 463.

האם נכון שהיא יכולה להשתמש גם בו (463) כדי להגיע לשם?
וגם כדי לחזור לרחוב המסגר ולעלות משם על 71 או 271 לחולון?

אוהדא11

New member
463 הוא קו לילה שפועל רק בחמישי בלילה ובמוצ"ש

463 הוא קו לילה שפועל רק בחמישי בלילה ובמוצ"ש

cwen

New member
מצאת בקלות את המדרגות?

מצאת בקלות את המדרגות?

מיכי 10

Member
כן, בטח.

מצאת בקלות את המדרגות?
כן, בטח.

את שד' ירושלים אני מכירה, אם כי מזמן לא הייתי שם.
הלכתי כ-40 דקות בכל כיוון, ומצאתי אותן אחרי חנות הפרחים של עמי, אותו אני מכירה כבר שנים. :)
השתגעתי קצת, אז כדי להסביר לחברה שלי בדיוק, עליתי את כל 51 המדרגות שהיא תצטרך לעלות מחר. אבל שטויות, עבורי זו היתה הליכה לשם הליכה. בריאוּת.

בינתיים הזדמן לי לעזור קצת לאישה מבוגרת לצאת מההתבלבלות שלה: היא פנתה אלי בשדרות ירושלים, התנצלה שהיא מבולבלת, ושאלה אם היום חג ואיזה יום היום (בשבוע).
כשאמרתי שהיום יום שני, היא התפלאה כי יום שני הוא ערב חג. אמרתי שבאמת בשבוע שעבר יום שני היה ערב חג, אבל היום חג: שביעי של פסח.
אה, אז בגלל זה החנויות סגורות? כן.
ואז אין אוטובוסים? נכון, אין אוטובוסים.
היא הודתה לי והמשיכה כמה צעדים, ואז חזרה, ואמרה שאם אין אוטובוסים, אז היא תחזור הביתה. :)

cwen

New member
עכשיו אני רואה ששאלת אתמול גם על נסיעה

כן, בטח.

את שד' ירושלים אני מכירה, אם כי מזמן לא הייתי שם.
הלכתי כ-40 דקות בכל כיוון, ומצאתי אותן אחרי חנות הפרחים של עמי, אותו אני מכירה כבר שנים. :)
השתגעתי קצת, אז כדי להסביר לחברה שלי בדיוק, עליתי את כל 51 המדרגות שהיא תצטרך לעלות מחר. אבל שטויות, עבורי זו היתה הליכה לשם הליכה. בריאוּת.

בינתיים הזדמן לי לעזור קצת לאישה מבוגרת לצאת מההתבלבלות שלה: היא פנתה אלי בשדרות ירושלים, התנצלה שהיא מבולבלת, ושאלה אם היום חג ואיזה יום היום (בשבוע).
כשאמרתי שהיום יום שני, היא התפלאה כי יום שני הוא ערב חג. אמרתי שבאמת בשבוע שעבר יום שני היה ערב חג, אבל היום חג: שביעי של פסח.
אה, אז בגלל זה החנויות סגורות? כן.
ואז אין אוטובוסים? נכון, אין אוטובוסים.
היא הודתה לי והמשיכה כמה צעדים, ואז חזרה, ואמרה שאם אין אוטובוסים, אז היא תחזור הביתה. :)
לבית מפעל הפיס. במקרה כזה - קו 63 משדרות ירושלים עד הסינמטק, ומשם ללכת לאורך רחוב שפרינצק עד בית מפעל הפיס.

ולגבי המדרגות, קטן עליך 51. בצד השני בירידה מההר לרחוב צל הגבעה יש 101 מדרגות. תלולות.

מיכי 10

Member
אז 51 מדרגות באמת יותר עדיף.

לבית מפעל הפיס. במקרה כזה - קו 63 משדרות ירושלים עד הסינמטק, ומשם ללכת לאורך רחוב שפרינצק עד בית מפעל הפיס.

ולגבי המדרגות, קטן עליך 51. בצד השני בירידה מההר לרחוב צל הגבעה יש 101 מדרגות. תלולות.
אז 51 מדרגות באמת יותר עדיף.

יופי, תודה על ההצעה להגעה לסינמטק. זה מצויין, כי משם באמת אין בעיה להגיע לרח' הפטמן.

הגעה מבני ראם לבית עלמין סגולה

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

שלום לכולם. בנסיבות מאוד מצערות אני נאלצת להיות מחר בהתראה קצרה בבית עלמין סגולה.
1) איך אני מגיעה לשם ממושב בני ראם?
2) אשמח להדרכה מפורטת איך אני הולכת מתחנת האוטובס לבית העלמין. מעדיפה לא להסתבך בדרך.

תודה.

olli3

New member
מנהל
זאת הכוונה מעט מורכבת במיוחד כי לא רשמת מתי

שלום לכולם. בנסיבות מאוד מצערות אני נאלצת להיות מחר בהתראה קצרה בבית עלמין סגולה.
1) איך אני מגיעה לשם ממושב בני ראם?
2) אשמח להדרכה מפורטת איך אני הולכת מתחנת האוטובס לבית העלמין. מעדיפה לא להסתבך בדרך.

תודה.
עלייך להגיע לבית העלמין סגולה.

אפשר לנסוע ממסעף הכניסה לבני ראם (על כביש 40) עם קווים 550/557 של אגד ולרדת מהם בצומת גבעת שמואל (צומת קוקה קולה). מאותה התחנה אתה ממשיכה עם 164/165 של אגד למרכזית פתח תקווה (תחנה סופית לקווים אלו).

שימי לב שבצומת של התחנה המרכזית בפתח תקווה, ממש לפני הצומת, את תחלפי על פני תחנת אוטובוס. עלייך לחזור לתחנת אוטובוס זו (זאב אורולוב פינת ליברמן ולעלות מתחנה זו על קו 62 של חברת קווים לבית העלמין סגולה. מדובר בקו תדיר.

במידה ויש לך כרטיסיה או ערך צבור, ההחלפה בין 164/165 ל62 תהיה ללא תשלום נוסף.

שימי לב כי קווים 550/557 מגיעים מערד.

אופציה מהירה נוספת תהיה באמצעות קו 345 של מטרופולין מצומת מסמיה בלבד! מקו זה יש לרדת בעזריאלי - תל אביב. שם יש להחליף לקווים 641 של קווים, 186 של אפיקים ו921 של אגד עד לצומת סגולה. משם ניתן ללכת ברגל על רחוב בן ציון גליס - הליכה של 10-15 דקות או להמשיך עם קו 62 מתוך רחוב בן ציון גליס אל בית העלמין.

קו 921 מהיר ביותר, יש לו מעט תחנות בין ת"א לפתח תקווה ובכולן הוא מבצע איסוף בלבד (רק אחרי מרכזית פתח תקווה הוא מתחיל גם להוריד). קו 186 גם מהיר ו641 קצת פחות.

אני לא רוצה לסבך אותך, אבל ניתן לקחת מעזריאלי גם את קו 51 של דן (תדיר ביותר אבל גם דחוס ביותר וזמן הנסיעה בו מתארך...) לפתח תקווה. ניתן לרדת ממנו תחנה אחת לפני המרכזית (תחנת פינסקר פינת אורולוב) ולהחליף לקו 62 (מאותה התחנה בה יורדים) לבית העלמין סגולה.

אישית, במצב הזה הייתי מעדיף להמתין ל186/641/921 למרות שהתדירות שלהם נמוכה משל 51.

קו 345 פעיל בשעות הבוקר ואחה"צ בלבד.

אופציה אחרת תהיה נסיעה עם 301/367/371/373 לרכבת רחובות או עם 369 לרכבת יבנה והמשך עם הרכבת עד לתחנת פתח תקווה סגולה. מתחנת הרכבת סגולה, עדיף לך לקחת מונית ספיישל. אם תרצי אוטובוסים, עלייך לקחת קו 67 מתחנת הרכבת או לצאת לכביש הראשי ולעלות משם על כל קו לפתח תקווה ולרדת בצומת סגולה - משם להיכנס לבן ציון גליס וללכת ברגל או להמשיך עם קו 62.

אפשר לבצע החלפה מקו 369 לקו 315 של אפיקים במרכזית יבנה ולאחר מכן לרדת מ315 בצומת מסובים ושם להחליף ל164/165 לפתח תקווה.

אבל שורה תחתונה, במידה והשעות מתאימות לך - נסיעה ב550/557 תהיה הכי מהירה ויעילה שיש. ולאחריה נסיעה עם 345 לעזריאלי. כל השאר יהיה מתיש, אבל או האופציות בשעות שאין 550/557/345.

אני לא מכיר את האפשרויות להגיע מבני ראם לצומת

עלייך להגיע לבית העלמין סגולה.

אפשר לנסוע ממסעף הכניסה לבני ראם (על כביש 40) עם קווים 550/557 של אגד ולרדת מהם בצומת גבעת שמואל (צומת קוקה קולה). מאותה התחנה אתה ממשיכה עם 164/165 של אגד למרכזית פתח תקווה (תחנה סופית לקווים אלו).

שימי לב שבצומת של התחנה המרכזית בפתח תקווה, ממש לפני הצומת, את תחלפי על פני תחנת אוטובוס. עלייך לחזור לתחנת אוטובוס זו (זאב אורולוב פינת ליברמן ולעלות מתחנה זו על קו 62 של חברת קווים לבית העלמין סגולה. מדובר בקו תדיר.

במידה ויש לך כרטיסיה או ערך צבור, ההחלפה בין 164/165 ל62 תהיה ללא תשלום נוסף.

שימי לב כי קווים 550/557 מגיעים מערד.

אופציה מהירה נוספת תהיה באמצעות קו 345 של מטרופולין מצומת מסמיה בלבד! מקו זה יש לרדת בעזריאלי - תל אביב. שם יש להחליף לקווים 641 של קווים, 186 של אפיקים ו921 של אגד עד לצומת סגולה. משם ניתן ללכת ברגל על רחוב בן ציון גליס - הליכה של 10-15 דקות או להמשיך עם קו 62 מתוך רחוב בן ציון גליס אל בית העלמין.

קו 921 מהיר ביותר, יש לו מעט תחנות בין ת"א לפתח תקווה ובכולן הוא מבצע איסוף בלבד (רק אחרי מרכזית פתח תקווה הוא מתחיל גם להוריד). קו 186 גם מהיר ו641 קצת פחות.

אני לא רוצה לסבך אותך, אבל ניתן לקחת מעזריאלי גם את קו 51 של דן (תדיר ביותר אבל גם דחוס ביותר וזמן הנסיעה בו מתארך...) לפתח תקווה. ניתן לרדת ממנו תחנה אחת לפני המרכזית (תחנת פינסקר פינת אורולוב) ולהחליף לקו 62 (מאותה התחנה בה יורדים) לבית העלמין סגולה.

אישית, במצב הזה הייתי מעדיף להמתין ל186/641/921 למרות שהתדירות שלהם נמוכה משל 51.

קו 345 פעיל בשעות הבוקר ואחה"צ בלבד.

אופציה אחרת תהיה נסיעה עם 301/367/371/373 לרכבת רחובות או עם 369 לרכבת יבנה והמשך עם הרכבת עד לתחנת פתח תקווה סגולה. מתחנת הרכבת סגולה, עדיף לך לקחת מונית ספיישל. אם תרצי אוטובוסים, עלייך לקחת קו 67 מתחנת הרכבת או לצאת לכביש הראשי ולעלות משם על כל קו לפתח תקווה ולרדת בצומת סגולה - משם להיכנס לבן ציון גליס וללכת ברגל או להמשיך עם קו 62.

אפשר לבצע החלפה מקו 369 לקו 315 של אפיקים במרכזית יבנה ולאחר מכן לרדת מ315 בצומת מסובים ושם להחליף ל164/165 לפתח תקווה.

אבל שורה תחתונה, במידה והשעות מתאימות לך - נסיעה ב550/557 תהיה הכי מהירה ויעילה שיש. ולאחריה נסיעה עם 345 לעזריאלי. כל השאר יהיה מתיש, אבל או האופציות בשעות שאין 550/557/345.
בילו, אבל נראה לי שבמקום להיסחף מערבה לכביש גהה או לתל אביב, עדיף מצומת בילו ליסוע עם 249 עד צומת גנים ובצומת גנים להחליף לקו 62 עד התחנה הקרובה לבית העלמין.

olli3

New member
מנהל
מניסיון זה דיי זוועתי.

בילו, אבל נראה לי שבמקום להיסחף מערבה לכביש גהה או לתל אביב, עדיף מצומת בילו ליסוע עם 249 עד צומת גנים ובצומת גנים להחליף לקו 62 עד התחנה הקרובה לבית העלמין.
מניסיון זה דיי זוועתי.
זה מתחיל מהתדירות של 249 (פעם בחצי שעה), ממשיך בכך שהוא נוסע דרך רמלה ולוד ומתברבר לא מעט בערים אלו. זמן הנסיעה הכולל בין צומת ביל"ו לצומת גנים לוקח בין שעה לשעה ורבע.

זמן הנסיעה ממסמיה לצומת ביל"ו בקווים המהירים 367/371/373 של מטרופולין עומד על כחצי שעה. במידה ורוצים לעלות על 301 התדיר, אז מדובר בקו עם הרבה יותר תחנות בדרך, מה שגורם לו להיות איטי עוד טיפה. מה שכן, ניתן לעלות עליו גם מהמסעף של בני ראם ולא רק מצומת מסמיה.

בקיצור, במקרה הטוב בו ממתינים כמה דקות במסמיה/מסעף בני ראם ובבילו ממתינים גם רק כמה דקות זה יוצא שעה וחצי נסיעה לפתח תקווה. במקרה הרע זה מגיע לשעתיים וקצת וזה עוד לפני שממשיכים עם 62. אני לא הייתי לוקח את הסיכון הזה.

היא צריכה להיות בסגולה ב-14:00

מניסיון זה דיי זוועתי.
זה מתחיל מהתדירות של 249 (פעם בחצי שעה), ממשיך בכך שהוא נוסע דרך רמלה ולוד ומתברבר לא מעט בערים אלו. זמן הנסיעה הכולל בין צומת ביל"ו לצומת גנים לוקח בין שעה לשעה ורבע.

זמן הנסיעה ממסמיה לצומת ביל"ו בקווים המהירים 367/371/373 של מטרופולין עומד על כחצי שעה. במידה ורוצים לעלות על 301 התדיר, אז מדובר בקו עם הרבה יותר תחנות בדרך, מה שגורם לו להיות איטי עוד טיפה. מה שכן, ניתן לעלות עליו גם מהמסעף של בני ראם ולא רק מצומת מסמיה.

בקיצור, במקרה הטוב בו ממתינים כמה דקות במסמיה/מסעף בני ראם ובבילו ממתינים גם רק כמה דקות זה יוצא שעה וחצי נסיעה לפתח תקווה. במקרה הרע זה מגיע לשעתיים וקצת וזה עוד לפני שממשיכים עם 62. אני לא הייתי לוקח את הסיכון הזה.
אין 550, אין 557, אין 345 ובזמן הזה יש רכבת פעם בשעה מיבנה מערב וזמן הנסיעה בין היו יבנה מערב לסגולה הוא 54 דקות ובשעה כזו גם כמובן שאין 67.
ליסוע עם 164 מרחובות או עם אוטובוס לא מהיר עד תל אביב ולאחר מכן את כל ז'בוטינסקי יהיה לא פחות זוועתי ולא פחות משעה וחצי.
לכן, הסיכון בדרכים שאתה מציע כאשר צריך להיות ב-14:00 בסגולה גדול יותר.

olli3

New member
מנהל
אני לא הייתי בונה על אוטובוסים שמגיעים מאשקלו

אין 550, אין 557, אין 345 ובזמן הזה יש רכבת פעם בשעה מיבנה מערב וזמן הנסיעה בין היו יבנה מערב לסגולה הוא 54 דקות ובשעה כזו גם כמובן שאין 67.
ליסוע עם 164 מרחובות או עם אוטובוס לא מהיר עד תל אביב ולאחר מכן את כל ז'בוטינסקי יהיה לא פחות זוועתי ולא פחות משעה וחצי.
לכן, הסיכון בדרכים שאתה מציע כאשר צריך להיות ב-14:00 בסגולה גדול יותר.
אני לא הייתי בונה על אוטובוסים שמגיעים מאשקלו
ובאר שבע כדי להתאים את עצמי לקו 249. הבאסה היותר גדולה היא שמכיוון שמדובר על נסיעה בשטח עירוני עם קווים מאספים + העניין של אתה לא יודע ממש מתי יגיע האוטובוס למסמיה והאפליקציות לא עוזרות לך בכך, אלא רק בדקות האחרונות שהאוטובוס עובר את קסטינה... רגע הוא נוסע 50 או תקוע 3-4 דקות בקסטינה (עד שנכנס לקסטינה, עד שמעלה ומוריד את כולם ואת שיוצא) וכך הGPS מחשב זמני נסיעה על פי מהירות ממוצעת של 5-10 קמ"ש ורגע אח"כ הוא כבר על 100.

בשורה תחתונה, כדי להגיע בזמן בלי שום סיכון, עליה להיות בצומת מסמיה בשעה 11:00. רק כי נניח שבמסמיה היא תמתין 20 דקות לאוטובוס ובבילו היא תמתין עוד כחצי שעה ועד שהיא תגיע לפתח תקווה היא בדיוק תפספס גם את 62 - כך שבמקרה הכי גרוע זמן הנסיעה הכולל יגיע ליותר משעתיים וחצי, משהו בכיוון השעתיים ו45-50 דקות (שים לב ששעתיים וחצי שדיברתי עליהם מקודם, זה בעבור הגעה לפתח תקווה עם 249 ללא החלפה ל62).

אני לא מדבר סתם, נסעתי לא מעט עם 249 מבילו ללוד ומרמלה לפתח תקווה ויצא לי להמתין לו זמן רב בצומת בילו ויצא לי להמתין זמן רב במסמיה לא פעם אחת.

לכן, בשעה הזו הכי טוב יהיה באמצעות הרכבת. 369 ליבנה, משם ברכבת והמשך בספיישל. זה מצריך אותה להיות במסמיה ב11:50 כדי להיות בטוחה שהיא תספיק את הרכבת, לקחת מקדם ביטחון של חצי שעה במסמיה עבור קו 369 זה מספיק.

חוץ מזה שלך תסביר לה היכן להחליף ל62 בפתח תקווה ולחצות את צומת בילו גם לא תענוג גדול. 369 והחלפה בינה לרכבת זה הכי פשוט ונוח שיש. נכון שההמשך מסגולה יהיה בספיישל, אבל אין מה לעשות...

מצב
הנושא נעול.
למעלה