‬ שרשור הכוונה ומודיעין 09/02

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
זה קשור לזה שאתה רוב הזמן מכווין לקו 51 בלבד.
ולקווים אחרים של דן בלבד כשש קווים של חברות אחרות.

קו 641 פועל בתדירות של כל 20 דקות ואתה לא מבין עד כמה הוא מהיר וכמה נוח לנסוע בו כי אתה כל הזמן נוסע ב51 כבר 30 שנה. ואתה לא יודע בכלל עד כמה 561/921 מהירים בכלל, כי אלו פשוט לא עוצרים אם אף אחד לא מצלצל בדרך וב921 עם מיעוט הנוסעים שלו זה בכלל כמו לנסוע במונית ספיישל.

שנים שאתה כותב כאן רק את קו 51 כאילו הוא היחיד שנוסע בין פתח תקווה לאיזורים האלו בת"א.

לגבי הלתפוס מקום עקב התחלופה הגבוהה, זה יותר כמו משחק הכיסאות. צריך לשים לב מי עושה סימני "אני יורד בתחנה הבאה", כדי לעמוד ליד המקום שלו וישר לתפוס אותו.
אתה משקר במצח נחושה
רק לא מזמן מישהי ביקשה להגיע משיכון ל׳ לסינרמה ואמרתי לה לקחת 71 (בסוף ניר תיקן אותי, ומסתבר שהיא היתה צריכה את הכיוון ההפוך,למרות שהקו נשאר אותו) להאשים אותי באינטרסנטיות
מה לעשות ש-641 זה קו עם תדירות, וכשידעו שהוא מאסף,אם לא יודעים כבר עכשיו הוא יהפוך לקו זוועה בגלל אוטובוסים גבוהים שלא מתאימים לקוים עירוניים.

גם לא אמרתי שאיך שיורדים נוסעים אתה צריך לתפוס מקום, אבל אחרי כמה תחנות יהיה לך מקום, ככה זה בכל קו עם תחלופה. זה לא קו 567 שמתחיל להתרוקן רק בכפר סבא

אתה משקר במצח נחושה
רק לא מזמן מישהי ביקשה להגיע משיכון ל׳ לסינרמה ואמרתי לה לקחת 71 (בסוף ניר תיקן אותי, ומסתבר שהיא היתה צריכה את הכיוון ההפוך,למרות שהקו נשאר אותו) להאשים אותי באינטרסנטיות
מה לעשות ש-641 זה קו עם תדירות, וכשידעו שהוא מאסף,אם לא יודעים כבר עכשיו הוא יהפוך לקו זוועה בגלל אוטובוסים גבוהים שלא מתאימים לקוים עירוניים.

גם לא אמרתי שאיך שיורדים נוסעים אתה צריך לתפוס מקום, אבל אחרי כמה תחנות יהיה לך מקום, ככה זה בכל קו עם תחלופה. זה לא קו 567 שמתחיל להתרוקן רק בכפר סבא
מה הקשר בין הדיון הזה לבין שיכון ל'?

olli3

New member
מנהל
הוא טען שאני ממליץ רק על קוים של דן
טענתי שהרבה פעמים אתה מתעלם מקווים אחרים של
חברות אחרות כי אתה פשוט מכיר היטב את כל הקווים של דן. העניין הוא שמכל כך הרבה מקומות יש קווים שונים בתדירות שונה, אבל זה לא אומר שצריך להציג רק את הקו עם התדירות הכי גבוהה שיש.

כמו שאנשים שואלים כאן איך להגיע מרכבת מרכז ללונדון מינסטור למשל, אז בנוסף ל70/82 ו142 התדירים (82 יחסית), מציינים כאן גם את 38, כי גם כשהוא מגיע - אין סיבה שלא לעלות עליו.

641 הוא קו עם תדירות לא רעה. זה לא קו עם נסיעה של פעם בשעה. תדירות של כל 20 דקות ברוב שעות היום זה סבבה לגמרי לקו כזה. יתרה מכך, זו סיבה מספיק טובה כדי להזכיר אותו. כמו כן, יש לו פחות תחנות בדרך לת"א מ51, כך שגם אם הוא יהיה עם 10 נוסעים בעמידה - עדיין הוא יהיה מהיר יותר מ51.

להציג רק את קו 51 כאופציה היחידה לנסיעה שכזאת זה לא נכון לעשות, במיוחד כשלא צוין מהיכן בפתח תקווה. ולא שאתה לא מכיר את הקווים האחרים שמגיעים מפתח תקווה ליעד של שואל השאלה.

ו51 וגם 66 הם קווים מצחיקים. אנשים נדבקים אליהם כאילו הם הקווים הכמעט יחידים שנוסעים בציר ז'בוטינסקי (של 3 הערים) כשיש שפע של קווים שנוסעים בצירים אלו. או ההמון שמסתער על קו 51 בבלינסון ומתעלם מ641 שמגיע ביחד איתו.

droriko

New member
טענתי שהרבה פעמים אתה מתעלם מקווים אחרים של
חברות אחרות כי אתה פשוט מכיר היטב את כל הקווים של דן. העניין הוא שמכל כך הרבה מקומות יש קווים שונים בתדירות שונה, אבל זה לא אומר שצריך להציג רק את הקו עם התדירות הכי גבוהה שיש.

כמו שאנשים שואלים כאן איך להגיע מרכבת מרכז ללונדון מינסטור למשל, אז בנוסף ל70/82 ו142 התדירים (82 יחסית), מציינים כאן גם את 38, כי גם כשהוא מגיע - אין סיבה שלא לעלות עליו.

641 הוא קו עם תדירות לא רעה. זה לא קו עם נסיעה של פעם בשעה. תדירות של כל 20 דקות ברוב שעות היום זה סבבה לגמרי לקו כזה. יתרה מכך, זו סיבה מספיק טובה כדי להזכיר אותו. כמו כן, יש לו פחות תחנות בדרך לת"א מ51, כך שגם אם הוא יהיה עם 10 נוסעים בעמידה - עדיין הוא יהיה מהיר יותר מ51.

להציג רק את קו 51 כאופציה היחידה לנסיעה שכזאת זה לא נכון לעשות, במיוחד כשלא צוין מהיכן בפתח תקווה. ולא שאתה לא מכיר את הקווים האחרים שמגיעים מפתח תקווה ליעד של שואל השאלה.

ו51 וגם 66 הם קווים מצחיקים. אנשים נדבקים אליהם כאילו הם הקווים הכמעט יחידים שנוסעים בציר ז'בוטינסקי (של 3 הערים) כשיש שפע של קווים שנוסעים בצירים אלו. או ההמון שמסתער על קו 51 בבלינסון ומתעלם מ641 שמגיע ביחד איתו.
מתי התעלמתי מקוים של חברות אחרות?
רק אתמול מישהי ביקשה להגיע מהרכבת לרידינג ונתתי לה את 55

להגיד שאני לא מכיר את 641 זה מגוחך, כי זה קו שנסעתי איתו המון פעמים(בכל זאת זה קו שעובר בצומת רעננה)

ו-38 הוא של דן, אבל אם שכחתי לציין אותו אז אני מתנצל. אבל אלה טעויות שקורות לכל אחד. אף פעם לא תתפוס אותי נותן קו שמסרבל את הנסיעה בצורה משמעותית ביחס לקו הרצוי(שזה דבר שמישהו פה עשה לא מעט פעמים וחטף איקסים מרותם אאאמ אאמ)

droriko

New member

להגיד שאני לא מכיר את 641 זה מגוחך, כי זה קו שנסעתי איתו המון פעמים(בכל זאת זה קו שעובר בצומת רעננה)

ו-38 הוא של דן, אבל אם שכחתי לציין אותו אז אני מתנצל. אבל אלה טעויות שקורות לכל אחד. אף פעם לא תתפוס אותי נותן קו שמסרבל את הנסיעה בצורה משמעותית ביחס לקו הרצוי(שזה דבר שמישהו פה עשה לא מעט פעמים וחטף איקסים מרותם אאאמ אאמ)
והסיבה
שסוג המכונה של 641 לא מתאים לקו מאסף היא לא בגלל ההגבלה בעמידה, אלא בגלל שלוקח הרבה יותר זמן לקלוט נוסעים

olli3

New member
מנהל

הויכוח מיותר. אין סיבה שלא להציג את 641.
לא אמרתי שהשמטת את 38, סה"כ אמרתי שכמו שמציגים את 38 שהוא קו עם תדירות זוועתית ביחד עם 2 קווים תדירים וקו 82 הקצת פחות תדיר.... כך, אין סיבה שלא להציג את 641 במיוחד כשלא ציינו מהיכן בפתח תקווה.

רותם מאמין בהכוונה של נסיעה מהירה ככל הניתן. אני מאמין בלתת את המידע הכולל למבקש ההכוונה תוך ציון עניין המהירות. הסיבה היא שלא כולם כמונו ולא כולם מכירים כל מקום וכל מקום. יש שמסתבכים כשהם יורדים בנקודה שהם כלל לא מכירים על מנת להחליף לקו אחר ולכן יעדיפו לנסוע בקו מאסף, העיקר לא להסתבך. יש שיעדיפו לשלם פחות ולכן יסעו בקו אחד מאסף.

אני לא אקבע למישהו מה טוב לו. אני אציין שיש אופציה מהירה עם החלפה ויש אופציה איטית ולפעמים איטית מאד ללא החלפה. שואל השאלה, יבחר במה שמתאים לו.

בנוגע להכוונות של קווי דן או שלא של קווי דן. אמרתי שבהרבה מקרים כשיש כמה אופציות לנסיעה של חברות שונות, אני מניח שעקב ההיכרות המעולה שלך עם קווי דן, אתה אולי שוכח לרגע מהקווים האחרים של החברות האחרות.

הדוגמא של 51 ו641 היא פשוט הנפוצה ביותר שיוצא לי לראות. משום מה קו 641 כאילו לא קיים בהרבה הכוונות. ואין סיבה שהוא לא יופיע. ואם בעצמך אמרת שאתה מכיר אותו ושנסעת בו, מדוע אתה נמנע מלציין אותו באופן תמידי? לא יצא לי לראות פעם אחת בה ציינת אותו למקטע נסיעה בין פתח תקווה לת"א ולהיפך.

droriko

New member
הויכוח מיותר. אין סיבה שלא להציג את 641.
לא אמרתי שהשמטת את 38, סה"כ אמרתי שכמו שמציגים את 38 שהוא קו עם תדירות זוועתית ביחד עם 2 קווים תדירים וקו 82 הקצת פחות תדיר.... כך, אין סיבה שלא להציג את 641 במיוחד כשלא ציינו מהיכן בפתח תקווה.

רותם מאמין בהכוונה של נסיעה מהירה ככל הניתן. אני מאמין בלתת את המידע הכולל למבקש ההכוונה תוך ציון עניין המהירות. הסיבה היא שלא כולם כמונו ולא כולם מכירים כל מקום וכל מקום. יש שמסתבכים כשהם יורדים בנקודה שהם כלל לא מכירים על מנת להחליף לקו אחר ולכן יעדיפו לנסוע בקו מאסף, העיקר לא להסתבך. יש שיעדיפו לשלם פחות ולכן יסעו בקו אחד מאסף.

אני לא אקבע למישהו מה טוב לו. אני אציין שיש אופציה מהירה עם החלפה ויש אופציה איטית ולפעמים איטית מאד ללא החלפה. שואל השאלה, יבחר במה שמתאים לו.

בנוגע להכוונות של קווי דן או שלא של קווי דן. אמרתי שבהרבה מקרים כשיש כמה אופציות לנסיעה של חברות שונות, אני מניח שעקב ההיכרות המעולה שלך עם קווי דן, אתה אולי שוכח לרגע מהקווים האחרים של החברות האחרות.

הדוגמא של 51 ו641 היא פשוט הנפוצה ביותר שיוצא לי לראות. משום מה קו 641 כאילו לא קיים בהרבה הכוונות. ואין סיבה שהוא לא יופיע. ואם בעצמך אמרת שאתה מכיר אותו ושנסעת בו, מדוע אתה נמנע מלציין אותו באופן תמידי? לא יצא לי לראות פעם אחת בה ציינת אותו למקטע נסיעה בין פתח תקווה לת"א ולהיפך.
המממ
נראה לי שאחרי כל הוויכוחים שלי איתך על 641, זה די ברור שהסיבה שלא ציינתי אותו היא לא כי ״שכחתי אותו״

לגבי 641, אני לא סובל את הקו הזה, בעיקר בגלל התדירות שלו. אני זוכר לא מעט ימי קיץ חמים שבהם התייבשתי בצומת רעננה בעודי ממתין לקו לנתניה(היתה תקופה קצרה שלסבא שלי ז״ל לא היתה פיליפינית בגלל ביורוקרטיה אז אנחנו בני המשפחה באנו לסייע) כמו כן היו בעבר הרבה ערבים שהייתי חוזר מז׳בוטינסקי/עזריאלי לכפר סבא, ובגלל שגם התדירות שלו וגם התדירות של 561 ו-921 גרועות הייתי לוקח את מה שבא קודם. גם כשלמדתי באריאל הייתי לוקח 186 לצומת ירקון, ואותו דבר,מה שבא קודם.

olli3

New member
מנהל
המממ
נראה לי שאחרי כל הוויכוחים שלי איתך על 641, זה די ברור שהסיבה שלא ציינתי אותו היא לא כי ״שכחתי אותו״

לגבי 641, אני לא סובל את הקו הזה, בעיקר בגלל התדירות שלו. אני זוכר לא מעט ימי קיץ חמים שבהם התייבשתי בצומת רעננה בעודי ממתין לקו לנתניה(היתה תקופה קצרה שלסבא שלי ז״ל לא היתה פיליפינית בגלל ביורוקרטיה אז אנחנו בני המשפחה באנו לסייע) כמו כן היו בעבר הרבה ערבים שהייתי חוזר מז׳בוטינסקי/עזריאלי לכפר סבא, ובגלל שגם התדירות שלו וגם התדירות של 561 ו-921 גרועות הייתי לוקח את מה שבא קודם. גם כשלמדתי באריאל הייתי לוקח 186 לצומת ירקון, ואותו דבר,מה שבא קודם.
ואני אל סובל את 51 (אני אל היחיד) ועדיין אני
מציין אותו. אז מה?

המממ

חוסר החיבה שלך לקו 641 בקטע מרעננה
לא רלוונטי לשאלה אם לציין אותו בקטע פתח תקווה - תל אביב. זה מניע זר, וחבל שאתה מכוון אנשים ממניעים זרים.

guyweiss

New member
מה זה קשור למומלץ יא
טוב אז אם 51 יגיע שלא תעלה עליו ותחכה חצי שעה ל-641

חוץ מזה ש-51 זה קו עם תחלופה גבוהה מאד, כלומר גם אם אתה עומד, יתפנה לך מקום אחרי כמה תחנות. אבל מה אני מבין, אני כולה נוסע בו כבר 30 שנה
אין כ"כ תחלופה. הרבה נוסעים מפ"ת לת"א

S a m B o o k i

New member
הכוונה לשישי הקרוב

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 09/02

אין להתיחס להמלצות שנמסרות במסר אישי אלא רק מסרים פומביים - ישנם גורמים שמנסים להטעות את השואלים ביודעין.

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
הכוונה לשישי הקרוב

קצת מסובך (או שלא) אבל בבקשה

מפרדס חנה לאוניברסיטת חיפה (הגעה לאונ' עד 08:30 בבוקר לבית הסטודנט (או משהו כזה?!)
יציאה מהאונ' באזור השעה 13:00 ולהגיע לאשדוד עד כניסת שבת (אפשר גם עד תל אביב, וטרמפ מתל אביב..)

תודה רבה

נסיון בקצרה

הכוונה לשישי הקרוב

מפרדס חנה לאוניברסיטת חיפה (הגעה לאונ' עד 08:30 בבוקר לבית הסטודנט (או משהו כזה?!)
יציאה מהאונ' באזור השעה 13:00 ולהגיע לאשדוד עד כניסת שבת (אפשר גם עד תל אביב, וטרמפ מתל אביב..)

תודה רבה
נסיון בקצרה
מפרדס חנה יש קו 202. הכי מוקדם ביום שישי זה ב6:45 שמגיע בשעה משוערת 7:50 לחוף הכרמל בחיפה.
משם יש לך ב8:00 קו 146 שמגיע בסביבות 8:30 לאוניברסיטה.
זה הקו היחיד מחוף הכרמל לאוניברסיטה. יש אותו כל חצי שעה החל מ6:30 (כלומר יש אחד ב7:30, יש ב8:00 ואז ב8:30)

בקשר לחזור:
לא סגור על כניסת השבת.
הכי טוב זה לקחת מהאוניברסיטה 146 לחוף הכרמל ומשם רכבת לת"א. זה הכי מהיר שיש לך.
יש גם קו 141 למרכזית לב המפרץ ומשם רכבת לת"א, אבל זה לנסוע אחורה כדי להתקדם קדימה.

מקווה שעזרתי טיפה

S a m B o o k i

New member
תודה רבה.

נסיון בקצרה
מפרדס חנה יש קו 202. הכי מוקדם ביום שישי זה ב6:45 שמגיע בשעה משוערת 7:50 לחוף הכרמל בחיפה.
משם יש לך ב8:00 קו 146 שמגיע בסביבות 8:30 לאוניברסיטה.
זה הקו היחיד מחוף הכרמל לאוניברסיטה. יש אותו כל חצי שעה החל מ6:30 (כלומר יש אחד ב7:30, יש ב8:00 ואז ב8:30)

בקשר לחזור:
לא סגור על כניסת השבת.
הכי טוב זה לקחת מהאוניברסיטה 146 לחוף הכרמל ומשם רכבת לת"א. זה הכי מהיר שיש לך.
יש גם קו 141 למרכזית לב המפרץ ומשם רכבת לת"א, אבל זה לנסוע אחורה כדי להתקדם קדימה.

מקווה שעזרתי טיפה
תודה רבה.
בחזור השעות של 146 לא מסתדר עם הרכבת לכיון תל אביב.
יש אופציה אחרת?

ותודה רבה רבה

קו 973 מחיפה לאשדוד ביום ששי

הכוונה לשישי הקרוב

תודה רבה
יש תחנת איסוף במרכז חורב.
יוצא בשעה 12:15 משכ' ויז'ניץ בחיפה,
בשעה 12:20+/- בתחנה 42367. מגיע לאשדוד בסיבות 14:30.
ניתן להגיע ברכבת מתחנת פרדס חנה לחיפה חוף הכרמל רכבת ללא החלפה בשעה 06:21 הגעה בשעה 06:48 .
קו 146 כל 1/2 שעה ממרכזית חוף הכרמל החל מ -06:30.

S a m B o o k i

New member
שמואל, הבעיה היא שהתוכנית

יש תחנת איסוף במרכז חורב.
יוצא בשעה 12:15 משכ' ויז'ניץ בחיפה,
בשעה 12:20+/- בתחנה 42367. מגיע לאשדוד בסיבות 14:30.
ניתן להגיע ברכבת מתחנת פרדס חנה לחיפה חוף הכרמל רכבת ללא החלפה בשעה 06:21 הגעה בשעה 06:48 .
קו 146 כל 1/2 שעה ממרכזית חוף הכרמל החל מ -06:30.
מסתיימת ב13:00.
זאת הבעיה העיקרית.
תודה רבה

יש עוד הצעה?

יש אפשרות להגיע ב

מסתיימת ב13:00.
זאת הבעיה העיקרית.
תודה רבה

יש עוד הצעה?
יש אפשרות להגיע ב

שים לב קו 146 יוצא מהאוניברסיטה בשעה 12:57 +/- ומגיע למרכזית חוף הכרמל בשעה 13:32.
בשעה 13:39 יוצאת רכבת מס' 6161 לתל אביב. בתחנת ת"א ההגנה להחליף רכבת והמתנה של 14 דקות.
רכבת מס' 6215 יוצאת מתחנת ת"א ההגנה בשעה 14:59.
באה לתחנת הרכבת אשדוד (דרך לוד ורחובות) בשעה 14:59.
ומאשדוד תחנת הרכבת תוכל מן הסתם להספיק להגיע לביתך , כניסת השבת בשעה 17:04.

אתה חייב לצאת מהאוניברסיטה לפני השעה 13:00 ! להיות בתחנה כמה דקות קודם, כי תיתכן הקדמה בזמן ההגעה לתחנה.
אין איחורים ! זו הרכבת האחרונה שתביא אותך לאשדוד ללא חשש חילול שבת !!
תגיד להם, שאתה חייב לצאת כמה דקות קודם...
מעבר במרכז חורב כחלופה לקו 146 לא מומלצת ביום ששי, יש הרבה מעברי חציה לחצות.
ואתה תלוי באוטובוס נוסף שצריך להגיע לשם, ...
והתחנה במרכז חורב 40976 ליד חורב 22.

S a m B o o k i

New member
מקווה שאוכל לצאת לפני 13:00.

יש אפשרות להגיע ב

שים לב קו 146 יוצא מהאוניברסיטה בשעה 12:57 +/- ומגיע למרכזית חוף הכרמל בשעה 13:32.
בשעה 13:39 יוצאת רכבת מס' 6161 לתל אביב. בתחנת ת"א ההגנה להחליף רכבת והמתנה של 14 דקות.
רכבת מס' 6215 יוצאת מתחנת ת"א ההגנה בשעה 14:59.
באה לתחנת הרכבת אשדוד (דרך לוד ורחובות) בשעה 14:59.
ומאשדוד תחנת הרכבת תוכל מן הסתם להספיק להגיע לביתך , כניסת השבת בשעה 17:04.

אתה חייב לצאת מהאוניברסיטה לפני השעה 13:00 ! להיות בתחנה כמה דקות קודם, כי תיתכן הקדמה בזמן ההגעה לתחנה.
אין איחורים ! זו הרכבת האחרונה שתביא אותך לאשדוד ללא חשש חילול שבת !!
תגיד להם, שאתה חייב לצאת כמה דקות קודם...
מעבר במרכז חורב כחלופה לקו 146 לא מומלצת ביום ששי, יש הרבה מעברי חציה לחצות.
ואתה תלוי באוטובוס נוסף שצריך להגיע לשם, ...
והתחנה במרכז חורב 40976 ליד חורב 22.
מקווה שאוכל לצאת לפני 13:00.
תודה שמואל

מצב
הנושא נעול.
למעלה