בנות יקרות טיפ שווה קריאה

מלי79

New member
בנות יקרות טיפ שווה קריאה

הרצאה של מנהל המחלקה לפסיכיאטריה באוניברסיטת סטנפורד

הנושא: הקשר בין גוף ונפש, מתח ואי נוחות גופנית

לקראת סוף הרצאה ציין המרצה, בין שאר הדברים, כי ממחקרים עולה כי אחד הדברים הכי טובים שיכול גבר לעשות למען בריאותו הוא להתחתן עם אישה.
נישואין מעלים את תוחלת החיים ואת רווחתו האישית של הגבר.

ומה לגבי האישה? המרצה ציין נתון מפתיע – האישה, למען בריאותה, צריכה לטפח את מערכות היחסים שלה עם חברותיה!

בהתחלה עוררה אמירה זו צחוק בקהל, אבל המרצה דיבר בשיא הרצינות. ממחקרים שנעשו עולה כי נשים מתחברות ביניהן באופן שונה מגברים ומספקות אחת לשנייה
מערכות תמיכה המסייעות להן להתמודד עם מצבי לחץ והתנסויות קשות בחייהן. "זמן חברות" הוא משמעותי ברמה הפיזיולוגית ממש,
הוא עוזר לייצר יותר סרוטונין (נוירוטרנסמיטר) המסייע להילחם בדיכאון ויוצר תחושה כללית של רווחה והרגשה חיובית.

נשים נוהגות לחלוק את רגשותיהן, בעוד שגברים לרוב מתחברים סביב פעילויות. רק לעיתים נדירות הם יושבים עם חבר לדבר על איך הם מרגישים לגבי דבר כלשהו,
או איך החיים האישיים שלהם. עבודה? כן! , ספורט? כן!, מכוניות? כן! אבל הרגשות שלהם? רק לעיתים נדירות.

נשים עושות זאת כל הזמן. הן חולקות תחושות ורגשות מעומק נשמתן עם חברותיהן, ונראה כי זה תורם באופן ממשי לבריאותן.

המרצה הוסיף והדגיש כי בילוי זמן עם חברות חשוב לבריאותן של נשים ממש כמו ריצה או אימון בחדר הכושר.
אמנם, יש נטייה לחשוב שכאשר אנו עוסקות בפעילות גופנית אנו עושות משהו טוב עבור הגוף שלנו, ולעומת זאת כשאנו מדברות עם החברות שלנו,
אנו "מבזבזות" את הזמן במקום לעסוק במשהו פרודוקטיבי יותר. אז מסתבר שזה לא נכון.

למעשה, הדגיש המרצה, ש"לא ליצור ולתחזק קשרים איכותיים עם בני אדם אחרים,
מזיק לבריאות הגופנית שלנו לפחות כמו העישון!" עד כדי כך....

לכן, בכל פעם שאנו מתיישבות לפטפט עם חברה, חשוב שנטפח לעצמנו על השכם ונברך את עצמנו על כך שאנו עושות משהו מועיל לבריאותנו.

למעשה, אנו בנות מזל! החברות שלנו היא מאוד חיונית לבריאותנו!

לחיי הקפה עם חברות !!!

אז מי רוצה קפה?? החשבון עלי

אתן מבינות למה אני כאן?? יש לי תחושה שכאן זה בית שמבין אותי יותר מכל אחד בעולם..

הסבל שלנו משותף ולמרות זאת אנו נשארות שפויות וממשיכות לגדל את ילדינו שבבית וגם ממשיכות לחלום על עוד שיגיעו בקרוב.

שיהיה לכן יום מוצלח בנות ולא לשכוח לשמוח על מה שיש

ליאם 04

New member
צודקת באמת האחוזיםםםםםםם

אני מסכימה עם דברייך שהפורום הזה הפך לבית חם ומבין.
אני אחרי כל מפגש עם ד"ר ברקוביץ נכנסת לשאול בפורום לפני שאני מספרת לבעלי.....

התמיכה האמיתית בשבילי היא כאן ממי שעוברת את התהליכים כמוני בטח לא מהבית שאף אחד לא מבין מה את עוברת....

בטנוני31

New member
אני קוראת ומסכימה עם כל מילה..

הרי כל דבר אנחנו ישר רצות לספר לחברות הטובות וכאן בפורום יודעות שתמיד
נוכל לקבלן עצה חמה, חכמה ולבבית.
ואגב- יש לך קישור להרצאה באנגלית?

המשך ערב נפלא

למעלה