אז מה קרה עם פליטי עונה 1

היא לא זונה מטומטמת. זו הייתה הבחירה שלה.

זה שהיא עשתה משהו שלא מוצא חן בעיניי ובעינייך זה אומר שהיא זונה ומטומטמת? מה הקשר?

ורדונה2

New member
אוי את צריכה להתרגל אליי

ניקול שרציזנגר זונה מטומטמת כי זה המקצוע שלה, לא בהכרח כי היא עשתה בחירה אידיוטית מתוקף העובדה שהיא חסרת עמוד שדרה ואין לה ביצים לעשות החלטה שחס וחלילה תרגום למישהו "לא לחבב אותה".

היא זונה כי זאת הקריירה שלה וככה היא הציגה את עצמה מהרגע שהתפרסמה. ע"ע "ניקול שרזינגר" בכל סירטון קיים שלה בערך ביוטיוב, עם הפוסי קאט דולס החסודות שלה ושאר שרלילות

מטומטמת היא בעקבות ההחלטה ההיא... אבל מי שבונה קריירה על שרלילותה+כישרון שירה היא גם לא העיפרון הכי חד במגירה, אז אי אפשר לומר שהייתי מופתעת...

לצערי זו לא אשמתה,

הדרישה מנשים לצערי היא לחשוף את הגוף עבור גברים ולהיות סקסיות בשביל להתפרסם. מכוונים נשים מגיל צעיר להיות סקסיות עבור גברים.
לצערי זה דימוי של נערות צעירות שחולמות להיות דוגמניות סקסיות,רזות ויפות עבור גברים.

ורדונה2

New member
יש נשים שלא עושות את זה

ע"ע טיילור סוויפט, דמי לובאטו ועוד הרבה.
כן- זאת הדרישה מזמרות פופ היום, אבל זה לא מה שהופך את זה ל"מקובל" בעיניי או בסדר.
כולן זונות וטוב להן עם זה.

עצם העובדה שזאת ה"נורמה" לא אומר שמבחינתי צריך להבליג על זה ולקבל את זה כמו שזה.
אני מעריכה נשים שהגיעו לטופ על סמך המוזיקה שלהן, לא על איך הן נראות מדהים עם מדבקות לפיטמות וחוט דנטלי על הטוטה (ע"ע ליידי גאגא).
יש הרבה נשים מוכשרות שמוכרות גם את המוזיקה שלהן וגם את הגוף שלהן, אז בשבילי הן זמרות-זונות. ניקול שרזינגר היא אחת מהן, ולמרות שאני יכולה להודות שהבחורה יכולה לשיר, היא גם זונה ואני אישית לא מעריכה זונות.

אבל למה להאשים את הנשים?

החברה הזאת פטריאכלית ונשים מכוונות לעשות דברים לפי נקודת מבט גברית כי הן יודעות שככה הן יצליחו. זה עצוב. צריך להתסכל על זה בצורה רחבה יותר.
חוץ מזה, מה שמשנה זה המוזיקה. המוזיקה של ניקול מזעזעת בלי קשר וזה לא משנה איך היא רוקדת,נראית ומתלבשת.
לא לפי זה מעריכים אמנים. רק לפי מוזיקה.

ורדונה2

New member
בגלל שמי עושה את הבחירות האלה? הגברים?

מי מחליטה להתלבש כמו פרוצה, להוציא שירים על סקס ולרקוד בקליפים בצורה שלא תבייש את מועדון בחשפנות המבוקש בעיר?

החברה פיכסה בלה בלה בלה, אבל נשים שזורמות עם הדרישות האלה הן האשמות בינתיים. אם לא היו נשים שהיו מוכנות ללבוש חוט תפירה על הטוטה ומדבקות על הפיטמות ולצאת מהבית ככה בשביל לקבל תשומת לב ופירסום- זאת לא הייתה הופכת לנורמה.

את מציגה את זה בצורה מאוד שיטחית.

הבחירות שאנחנו עושים בחיים הן לא טהורות והן נובעות מלחצים חברתיים ומהבנייה חברתית ומדימויים ומסרים שאנחנו מקבלים.
בתרבות שלנו, שמאוד מושתת על מיניות מנקודת מבט גברית, נשים מקבלות מסרים של איך הם צריכות להראות ואיך הן צריכות להציג את עצמן ובשביל להשתלב בחברה ובעולם הבידור, נשים צריכות להתאים את עצמן ולפעמים הן נכנעות לדיכוי מאוד גדול.

ורדונה2

New member
מסרים, דימויים, דיכוי, בלה בלה...

אני לא מעריכה זונות.
ברור שלכולם יש סיפור מרגש וסוחט דמעות בנוגע לאיך הן הפכו להיות שרלילות, וכל ה"daddy issues" של כל אחת מהן, אבל שורה תחתונה- הן שרלילות ואני לא מכבדת או מעריכה אותן.

אז אפשר לחפור ולהתפלסף על הדברים הללו, גם לרוצחים ואנסים יש "עבר סוחט דמעות", אבל את לא תראי אותי מרחמת עליהם ומגנה על נפשם הפצועה (דוגמא קיצונית אבל רק כדי להמחיש את הגישה שלך שאני לא מסכימה איתה).

רוצחים ואנסים הם פושעים. זונות הן קורבנות.

אני בכלל לא רוצה לדבר איתך על זונות אמיתיות שהן הקורבנות העיקריות של החברה הפטריאכלית המדכאת.
חבל שאת כל כך מלאה בשנאה לנשים.

ורדונה2

New member
אוי ווי

רק אל תגידי לי שאת חברה בפורום פמיניזם בתפוז
כי את מתחילה להישמע כמו אחת מהן.

שנאה לנשים אין לי בכלל, סלידה אדירה מזונות פופ- יש הרבה.
אני דווקא רואה בעצמי הרבה פמיניזם, אבל בטח שלא פמיניזם ראדיקלי כמו שנראה בפורום "פמיניזם" בתפוז למשל.

אם את רוצה להתפלסף כאן ולהתחיל לדבר איתי על "מסרים מהחברה"- בכייף שלך. אני מדברת איתך דוגרי על העובדה שמדובר בנשים בוגרות והן עושות את ההחלטות שלהן בעצמן. לא מדובר בילדות קטנות שלא מסוגלות לחשוב עדיין על התוצאות של המעשים שלהן.
את מוזמנת להעריץ זונות פופ או לקרוא לי "שונאת נשים" (
) כמה שבא לך, זה עדיין לא יהפוך את זה לנכון.

אני פמיניסטית ואני לא חושבת שפמיניזם זה

גנאי בניגוד להרבה אנשים מלאי סטיגמות ששופטים אותי על היותי פמיניסטית.
אני חושבת שרק פמיניזם רדיקלי (ולא,זה לא קיצוני אלא שורשי) יכול באמת להוקיע את האפליה והאי צדק בין גברים לנשים בחברה שלנו.
ברור שהן נשים בוגרות ועושות החלטות בעצמן ובחירות בעצמן אבל הבחירות הללו לא מנותקות מלחצים חברתיים,הבנייה חברתית ודימויים ומסרים שהן קיבלו.

ורדונה2

New member
לא מנותקות, אבל עדיין הן בוגרות מספיק

כדי לדעת בדיוק מה הן עושות. והן בוחרות להתנהג כמו שרלילות כדי להשיג תשומת לב ופירסום. כאן קבור הכלב.
אם בעינייך זה לא ביג דיל ואפשר להעריך אותן על המוזיקה שלהן למרות שהן מתנהגות בזנותיות, בכייף שלך. אני לא מסכימה. נסכים לא להסכים.

אחלה.

סתם מיותר להתעסק בזה לדעתי, במיוחד שזה מלא ברעל ושיפוטיות.
כי אם אנחנו אוהבות מוזיקה- בואי פשוט נאהב מוזיקה במקום להרעיל את עצמינו בשיפוטיות.

ואם נשפוט- נפשוט את המוזיקה. לא את רמת העור החשוף. ואם כן נתעסק בזה, אז נחשוב בצורה רחבה יותר ברמה חברתית ולא נתקוף אמנים ונאשים אותם.

ורדונה2

New member
אני שופטת אנשים שנמצאים לעיניי הציבור

ושמהווים מודל לחיקוי נוראי לנערים ונערות צעירות. לא רק בנקבה, גם גברים שמהווים מודל נוראי לחיקוי אני אשפוט ואבקר. אין כאן שום קשר ל"שנאת נשים" או אנערף שאת מנסה לשייך לי.

בכ"מ, אם את לא מסכימה, בכייף שלך. בעיניי זה דבר חשוב, ואני לא אתמוך בזמר שאני בזה לו כבנאדם ושמהווה דוגמא נוראית, לא משנה איך המוזיקה שלו נשמעת.

השאלה היא האם הן אשמות או לא,

אני חושבת שלהטיל עליהן את האשמה מראה על ראייה שטחית.

ושוב, אני אוהבת מוזיקה. מעבר לזה, זה פחות מעניין אותי.

ורדונה2

New member
אני חושבת שלהוריד מהן את האשמה זה מיתמם

ולהפיל את האשמה על "החברה".
הן נשים בוגרות, הן לא ילדות קטנות. לכל אחד יש את הסיפור שלו והדברים שמניעים אותו להחלטות שלו, אבל זה כמו שמישהו יהיה גס רוח אלייך באמצע הרחוב- את תגידי "אוי, בטח יש מניע מאחורי הצורה המגעילה שהוא התייחס אלי, ה"חברה" גרמה לו להתנהג ככה או מניעים פילוסופיים אחרים", או שתחשבי בראש "סאמאשלו^$%^% מי הוא חושב שהוא?!
"

סתם כדי להדגים את צורת החשיבה שלך.

ככה גם עם זונות פופ. ברור שיש סיפור מאחורי כל בחורה כזאת, אבל שורה תחתונה- היא בוחרת להתנהג ככה והיא מייצגת התנהגות שאני לא מעריכה ולא מכבדת.

אמרתי לך שאני מסכימה עם זה שזו

הבחירה שלהן כנשים בוגרות והחלטה שלהן אבל יש גם עוד צד שראוי לחשוב עליו ועוד היבט שצריך להסתכל עליו וזה ההיבט החברתי-מגדרי.

למעלה