הדרגנוע הארוך בעולם

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
אני סבור שרק בתנאי עומס משמעותיים זה לא משנה.

מצד שני, זה עלול ליצור פקק
אני בכל אופן לא חושב שזה כל כך משנה...
אני סבור שרק בתנאי עומס משמעותיים זה לא משנה.
אבל בוא נמתין בסבלנות עד שאחד הדרגנועים יתקלקל ואז נראה.

davidfainshtein

Member
מנהל
בועז ידידי

תקן אותי אם אני טועה, אריק, אבל נראה לי שדרגנועים באורך
שהראה כאן דוד חריגים גם בקנ"מ מוסקבאי. את הטיעון "הנוסע הישראלי אינו רגיל לדרגנועים ארוכים" טרם שמעתי מאף איש מקצוע, אבל אני בהחלט מסוגל לחשוב על סיבות מדוע כדאי להעדיף דרגנועים קצרים ע"פ ארוכים. למשל: נוחות ההתקנה ועדיפות במקרה של תקלות - כאשר רק מקטע אחד של דרגנוע מושבת מאשר דרגנוע שמתפרש ע"פ כל אורך הפיר.
בועז ידידי
את ההסבר המלומד הזה שמענו בעת ביקורנו הראשון במנהלת לפני לא מעט שנים.

בועז ל

New member
אז אני דווקא זוכר, וזוכר היטב, את שמוליק האדריכל מתאר את פיר

בועז ידידי
את ההסבר המלומד הזה שמענו בעת ביקורנו הראשון במנהלת לפני לא מעט שנים.
אז אני דווקא זוכר, וזוכר היטב, את שמוליק האדריכל מתאר את פיר
הדרגנועים אבל בהקשר של חדירת אור לתוכו ולא בהקשר של דרגנוע אחד ארוך.

Rubim88

New member
זה אפילו יותר מ1000

תודה על הסרטון אבל העומס בתחנת האומה יהיה שונה לגמרי
זן לא תחנת מטרו בפריז או ברומא , זו תחנת קצה של רכבת כבדה בינעירונית כאשר היא מגיעה (נניח כל חצי שעה ) אז יש כ 1000 איש שיוצאים ואז יש שקט יחסי לעוד כ 30 דקות. די שונה ממטרו. גם ההצטברות לקריאת יציאה שונה כי הנוסעים יגיעו במהלך 20 דקות לפני היציאה ולא ב דקה.
זה אפילו יותר מ1000
המקס' האפשרי(רכבות באורך 300 מטר) הוא כפול מכך ואף יותר..

easylivin

New member
דוד, ומה דעתך על זה שהדרגנוע הארוך בעולם נמצא

הדרגנוע הארוך בעולם
על תחנת המטרו Park Pobedy (פארק הניצחון) במוסקבה כתבתי כבר בהרחבה בעבר. אבל כעת, עם כל העיסוק בדרגנועי תחנת האומה, החלטתי לבקר שוב בתחנה הזו ולתעד עבורכם את מערכת הדרגנועים שלה, לצורך מתן פרספקטיבה ראויה. מכנה משותף אחד בולט בין תחנת Park Pobedy לתחנת האומה טמון בעומקן: תחנת האומה נמצאת, כידוע, בעומק 80 מטרים מתחת לפני האדמה. תחנת Park Pobedy נמצאת בעומק של 84 מטרים - העמוקה ביותר במוסקבה והשלישית בעומקה בעולם אחרי תחנת Arsenalna בקייב (מינוס 105.5 מטרים) ו- Admiralteyskaya בסט. פטרסבורג (מינוס 86 מטרים).
אבל מה שמייחד אותה מתחנת האומה ומהתחנה העמוקה בקייב, למשל, היא העובדה שבניגוד לתחנות אלה, בהן הדרגנועים הראשיים אינם רציפים ומחולקים לשלושה מקטעים, במוסקבה מדובר בדרגנועים רציפים לכל אורך הפיר, מה שהופך אותם לדרגנועים הארוכים בעולם.
הפיר האלכסוני מכיל ארבעה דרגנועים מדגם Е-75Т אשר הותקנו בעת בניית התחנה ב- 2003. אורך הדרגנועים 126 מטרים והם מכילים 740 מדרגות. שיפוע הדרגנועים עומד על 63.4 מטרים. זמן הנסיעה בדרגנוע - קצת מעל 3 דקות.
בוידאו המצורף, שצולם בתחילת השבוע, אני מראה את כל הדרך מהירידה מהרכבת ועד מפלס הרחוב וחזרה לעבר הרכבת.
זרימת התנועה בתחנה תהיה דומה למדי לזו של תחנת האומה, למעט אולם הנוסעים. ביציאה מהרכבת נעים לכיוון הקצה המערבי של אולם הנוסעים הדרומי (התחנה מורכבת משני אולמות נוסעים מקבילים) ועולים בדרגנועים הארוכים. אחר כך נעים במסלול בצורת U לעבר דרגנועים קצרים יותר ומשם יוצאים לאולם המבואה.
בכל זאת בסנקט-פרטסבורג? כך לפחות טוענת הכתבה הזאת. מסתבר שהדרגנוע בתחנת ארסנלנייה הוא בארך 137 מטר ובגובה 70 מטר.
בנוסף, מסתבר שבוויקיפדיה יש רשימה מסודרת של הדרגונעים הארוכים בעולם. אז הנה בכל זאת - לא רק In Soviet Russia.

בועז ל

New member
אהבתי את הדרגנוע הספיראלי.

בכל זאת בסנקט-פרטסבורג? כך לפחות טוענת הכתבה הזאת. מסתבר שהדרגנוע בתחנת ארסנלנייה הוא בארך 137 מטר ובגובה 70 מטר.
בנוסף, מסתבר שבוויקיפדיה יש רשימה מסודרת של הדרגונעים הארוכים בעולם. אז הנה בכל זאת - לא רק In Soviet Russia.
אהבתי את הדרגנוע הספיראלי.
הייתי לוקח אותו בכיף לעמה אתרי בנייה מאתגרים.

davidfainshtein

Member
מנהל
אולי

אולי
האמת שלא מכיר טוב את המטרו בפיטר. מה שכן, בשבוע שעבר נחנכה בתחנת ספורטיבניה דרכנוע באורך 300 מטר!

מצב
הנושא נעול.
למעלה