בקשות/שאלות לא הכוונה

מצב
הנושא נעול.

subatoi

New member
אז אני אנסח את זה אחרת.

אל תערב כרטיסיות וערך צבור
כרטיסיות- לכל חברה יש את הכרטיסיות שלה, פרט למקרים ספציפיים שיש קוד כרטיסיה משותף למספר חברות.

ערך צבור, יש רק ערך צבור אחד, ולא משנה היכן קנית אותו.
כל אשכול שמתחיל לכבד ערך צבור, יכבד את הערך הצבור הזה.
ולא משנה באיזו חברה רכשת את הערך הצבור.

ואחרי שערך צבור יהיה בכל הארץ באוטובוסים וגם ברכבות.
תוכל לקנות בחברה אחת ולשלם בשניה וההתחשבנות בינהן תהיה מאחורי הקלעים
אז אני אנסח את זה אחרת.
נניח שיש לי 100 ש"ח בכרטיס, ושבכל הארץ מכבדים אותו.
אני יכול לסוע בו גם במחיר מוזל (5.28 ש"ח) בת"א וגם במחיר מוזל (כאילו אני קונה כרטיסיה) בקו ירושלים-ת"א?
להנות מכל העולמות בלי שאני מתכוון באמת לסוע 10 פעמים בגוש דן או 6 פעמים בקו ירושלים-ת"א?

כי בעולם הכרטיסיות (שאותו אני מכיר, וסליחה על הבלבול), אני צריך כרטיסיה לכל אחת מהאפשרויות הנ"ל, וכדי להנות מהנחה בכל אחת מהן אני חייב כרטיסיה. אחרת אני משלם מחיר מלא (6.60) בת"א ומחיר מלא בירושלים-ת"א.
תודה על ההסברים

תוכל לנסוע איתו בכל מקום שמקבלים ערך צבור

אז אני אנסח את זה אחרת.
אני יכול לסוע בו גם במחיר מוזל (5.28 ש"ח) בת"א וגם במחיר מוזל (כאילו אני קונה כרטיסיה) בקו ירושלים-ת"א?
להנות מכל העולמות בלי שאני מתכוון באמת לסוע 10 פעמים בגוש דן או 6 פעמים בקו ירושלים-ת"א?

כי בעולם הכרטיסיות (שאותו אני מכיר, וסליחה על הבלבול), אני צריך כרטיסיה לכל אחת מהאפשרויות הנ"ל, וכדי להנות מהנחה בכל אחת מהן אני חייב כרטיסיה. אחרת אני משלם מחיר מלא (6.60) בת"א ומחיר מלא בירושלים-ת"א.
תודה על ההסברים
תוכל לנסוע איתו בכל מקום שמקבלים ערך צבור
לדוגמא בגוש דן, יש כרטיסיות של אגד, אבל גם מקבלים ערך צבור.
אז ניתן לנסוע עם הערך הצבור.

בקו תל אביב ירושלים, עדיין אין ערך צבור, אז ניתן לנסוע רק בכרטיסיות

Inbalrez

New member
בערך צבור ההנחה היא ברכישה

אז אני אנסח את זה אחרת.

תודה על ההסברים
נכון שילמת 100 ש"ח והנהג טען לך בכרטיס 125 ש"ח? זו ההנחה, שאמורה להיות זהה להנחה בכרטיסיות (אני נוסעת רק בערך צבור בגוש דן אז לא בדקתי)
עכשיו כל נסיעה בגוש דן בקווי אגד, דן, קווים ומטרופולין תרד במחיר מלא (6.60), כי את ההנחה כבר קיבלת.

נסיעות מתל אביב לירושלים לא כלולות בערך הצבור הזה, ולכן כדי לנסוע לירושלים תצטרך לקנות כרטיס במחיר מלא או כרטיסיה בתור פרופיל נפרד ברב קו.

subatoi

New member
אני שואל תיאורטית, כדי להבין. לא באמת אסע מחר

נכון שילמת 100 ש"ח והנהג טען לך בכרטיס 125 ש"ח? זו ההנחה, שאמורה להיות זהה להנחה בכרטיסיות (אני נוסעת רק בערך צבור בגוש דן אז לא בדקתי)
עכשיו כל נסיעה בגוש דן בקווי אגד, דן, קווים ומטרופולין תרד במחיר מלא (6.60), כי את ההנחה כבר קיבלת.

נסיעות מתל אביב לירושלים לא כלולות בערך הצבור הזה, ולכן כדי לנסוע לירושלים תצטרך לקנות כרטיס במחיר מלא או כרטיסיה בתור פרופיל נפרד ברב קו.
לירושלים.

מה קורה אם שילמתי בגוש דן ויש לי ערך צבור, ואני רוצה לסוע באזור אחר, שיש בו ערך צבור. בהנחה שתעריף הנסיעה שם שונה, איך זה מסתדר אחד עם השני?

Inbalrez

New member
עד כמה שהבנתי

לירושלים.

מה קורה אם שילמתי בגוש דן ויש לי ערך צבור, ואני רוצה לסוע באזור אחר, שיש בו ערך צבור. בהנחה שתעריף הנסיעה שם שונה, איך זה מסתדר אחד עם השני?
עד כמה שהבנתי
כל המקומות שיש בהם ערך צבור עובדים עם אותו ערך צבור. כלומר אם תיסע מחר למקום שיש בו ערך צבור יקבלו את זה שטענת בגוש דן.

דווקא זה שהתעריפים שונים לא אמור להפריע לך, בדיוק בגלל שההנחה שלך כבר טעונה. אתה פשוט משלם עכשיו מחיר מלא בכל מקום שיש בו ערך צבור ונהנה מההנחה שקיבלת מראש.

תאורתית או שלא, יש לך תוי קניה למשל?

לירושלים.

תאורתית או שלא, יש לך תוי קניה למשל?
נניח לצורך הפשטות שאתה נוער, ז"א 50 אחוז הנחה,
אם תקנה ערך צבור ב50 ש"ח ז"א קיבלת 100 ש"ח
כאילו שאתה מחזיק 100 ש"ח מזומן אבל קנית אותם ב50 ש"ח,
הרי ברור שמעתה כל נסיעה אתה משלם מחיר מלא, אבל מראש חוייבת בחצי, זה כל הסיפור ולא משנה איזה קוד נסיעה אתה נוסע, אין כאן חישובי כרטיסיות, ז"א אתה לא מחוייב לכמות מסויימת של נסיעות מראש,
יתרון שאם אתה עכשיו נוסע נסיעה בודדת חד פעמית ועדיין תשלם חצי מחיר כי ככה רכשת את הערך הצבור שלך.

cwen

New member
התעריף שונה אבל ההנחה באחוזים

לירושלים.

כך שההנחה כבר גולמה בזמן הרכישה. אם תסע עכשיו לאיזור השרון, הנהג יוריד לך 10.40 מהערך הצבור, ולא תצטרך לקנות עוד כרטיסיה רק לצורך זה.

זאת אומרת, אם בשיטת הכרטיסיות הברירה שלך היתה לקנות כרטיסיה או לשלם מחיר מלא במזומן על נסיעה חד פעמית, בשיטת הערך הצבור אתה פשוט מוריד את מחיר הנסיעה, כשההנחה עליו כבר ניתנה לך מראש.

subatoi

New member
(תודה לכל המשיבים) ומה עם הנחות שונות?

כך שההנחה כבר גולמה בזמן הרכישה. אם תסע עכשיו לאיזור השרון, הנהג יוריד לך 10.40 מהערך הצבור, ולא תצטרך לקנות עוד כרטיסיה רק לצורך זה.

זאת אומרת, אם בשיטת הכרטיסיות הברירה שלך היתה לקנות כרטיסיה או לשלם מחיר מלא במזומן על נסיעה חד פעמית, בשיטת הערך הצבור אתה פשוט מוריד את מחיר הנסיעה, כשההנחה עליו כבר ניתנה לך מראש.
כי במסגרת כרטיסיות, יש 20% הנחה, נגיד, בגוש דן. ובחלק מהנסיעות בינעירוניות למשל יש אחוזי הנחה אחרים, לא?
או שכל ההנחות במסגרת הערך הצבור הן זהות?

אין הנחות שונות בכרטיסיות

כי במסגרת כרטיסיות, יש 20% הנחה, נגיד, בגוש דן. ובחלק מהנסיעות בינעירוניות למשל יש אחוזי הנחה אחרים, לא?
או שכל ההנחות במסגרת הערך הצבור הן זהות?
כל הכרטיסיות בפרופיל רגיל הן בהנחה של 20%, וזה בדיוק אותה הנחה שיש בערך צבור.

בפרופילי נוער, ותיק, סטודנט מורחב. יש הנחה 50% גם בכרטיסיות וגם הערך צבור.

הפרופילים שיש בהם הבדל זה סטודנט וזכאי.כאן יש הבדלים בהנחות 30-33%
בערך צבור ההנחה היא 33% בפרופיל הזה.

subatoi

New member
ובכרטיסי הלוך-חזור? זה לא 20, נכון?

כל הכרטיסיות בפרופיל רגיל הן בהנחה של 20%, וזה בדיוק אותה הנחה שיש בערך צבור.

בפרופילי נוער, ותיק, סטודנט מורחב. יש הנחה 50% גם בכרטיסיות וגם הערך צבור.

הפרופילים שיש בהם הבדל זה סטודנט וזכאי.כאן יש הבדלים בהנחות 30-33%
בערך צבור ההנחה היא 33% בפרופיל הזה.
ובכרטיסי הלוך-חזור? זה לא 20, נכון?
אז גם פה אני נהנה מההנחה המקורית, כמו במקרים שאני קונה רק כרטיס בודד?

אין דבר כזה

אוקיי! ואם זה היה הפוך?
אם הייתי טוען אותו (לצורך הדוגמה) בקווים בינעירוניים כאלה של 15%, בגוש דן הייתי מקבל רק 15%?
אין דבר כזה
ההנחה על ערך צבור בפרופיל רגיל היא 20%

ולא משנה היכן אתה טוען ובאיזו חברה.

cwen

New member
גם מטרופולין לא מוכרים כרטיסיות

רכישת כרטיסיה בחברת קווים?
אני נוסע בד"כ באגד ובדן, ובתדירות נמוכה יותר גם בקווים. אבל מעולם לא יצא לי לקנות אצלם כרטיסיה. ביקשתי אתמול שתי כרטיסיות, הנהג ביקש 100 ש"ח (להבדיל ממה שקורה אצל אגד ודן) וטען לי ערך צבור של 125 ש"ח.

במקום לקבל כרטיסיות רגילות, יש לי עכשיו ערך צבור שיספיק למספר לא שלם של נסיעות, כלומר יישאר לי בכרטיס כסף לא מנוצל.
אני לא אשאל למה קווים לא מציינת שמדובר בערך צבור ולא בכרטיסיות, אבל מה ההיגיון בעובדה שיש חברה אחת שמתנהלת אחרת לגמרי מהחברות האחרות?
גם מטרופולין לא מוכרים כרטיסיות
באמת פחות נוח בגוש דן, אבל לעתיד כמו שכבר ציינו המגמה היא למעבר של ערך צבור בלבד שיהיה אחיד לכל החברות ולכל הארץ.

ואני לא מבינה למה זה חייב לקחת להם כל כך הרבה זמן

ובהקשר זה, קווים פירסמו באתר שלהם

רכישת כרטיסיה בחברת קווים?
אני נוסע בד"כ באגד ובדן, ובתדירות נמוכה יותר גם בקווים. אבל מעולם לא יצא לי לקנות אצלם כרטיסיה. ביקשתי אתמול שתי כרטיסיות, הנהג ביקש 100 ש"ח (להבדיל ממה שקורה אצל אגד ודן) וטען לי ערך צבור של 125 ש"ח.

במקום לקבל כרטיסיות רגילות, יש לי עכשיו ערך צבור שיספיק למספר לא שלם של נסיעות, כלומר יישאר לי בכרטיס כסף לא מנוצל.
אני לא אשאל למה קווים לא מציינת שמדובר בערך צבור ולא בכרטיסיות, אבל מה ההיגיון בעובדה שיש חברה אחת שמתנהלת אחרת לגמרי מהחברות האחרות?
ובהקשר זה, קווים פירסמו באתר שלהם
את התעריפים והכרטיסים באזור חדרה-נתניה וגם שם לא יהיו כרטיסיות, אלא ערך צבור.

lee_1

New member
מבת ים לת"א

‬ שרשור הכוונה ומודיעין 30/07

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
מבת ים לת"א
אני צריכה להגיע בשעות הבוקר מרח' יוספטל בבת ים (מס' גבוהים, אזור מבצע סיני) לויצמן 74 בת"א.

הדרך שחשבתי אליה היא 19 עד אלנבי ומשם לקחת קו 5.
למישהו יש רעיון יותר מוצלח? במיוחד על תחליף ל-5 שנוסע את כל דיזינגוף עד שמגיע לויצמן...

droriko

New member
125

מבת ים לת"א
אני צריכה להגיע בשעות הבוקר מרח' יוספטל בבת ים (מס' גבוהים, אזור מבצע סיני) לויצמן 74 בת"א.

למישהו יש רעיון יותר מוצלח? במיוחד על תחליף ל-5 שנוסע את כל דיזינגוף עד שמגיע לויצמן...
125

lee_1

New member
מצאתי עוד אופציה- לא בטוחה מה עדיף

מבת ים לת"א

מצאתי עוד אופציה- לא בטוחה מה עדיף
קו 125 עד יהודה מכבי... תוהה מה יקח פחות זמן

אם זה קרוב לרכבת אז קחי רכבת לתל אביב מרכז

מבת ים לת"א

אם זה קרוב לרכבת אז קחי רכבת לתל אביב מרכז
ומשם אוטובוס או ברגל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה