קקאו אורגני

Rock Solid

New member
קקאו אורגני

אני רוצה לקנות קקאו שלא מגיע ממדינות שחוטפים ומעבידים בהן ילדים בתעשייה הזו.
עד עכשיו השתמשתי בקקאו אורגני עם סימון סחר הוגן.
השאלה היא - האם יש צורך בסימון הזה, או שמספיק שהקקאו יהיה אורגני?
זכור לי שקראתי איפשהו שבאופן כללי קקאו אורגני מגיע ממקומות אחרים שאין בהם את הבעיה הנ"ל, אבל אני לא יודע אם המידע הזה אמין.

קשה לדעת

קשה עד בלתי אפשרי לדעת, כשהקקאו עושה דרך כל כך ארוכה מהחקלאי ועד אלינו, מה מקורו ובאיזה צורה הוא יוצר.
הצרה היא שגם כאשר המוצר חתום בסימן של סחר הוגן זה לא מבטיח שזה אכן כך.
זוגי קרא מאמר בנושא שהתחום הזה מאוד בעייתי. יש כנרא ניצול גם בתחום הזה, של התנאים הקשים של החקלאים. גם לקבל את התו הזה עולה הרבה כסף ויש כנראה מי שעושה בזה שימוש לא הוגן. וגם הנושא של האורגני הוא בעייתי עד אבסורד כי ישנם חקלאים שהם אורגנים כי פשוט אין להם כסף לחומר הדברה. וכמובן שאין להם כסף לשלם על האישור האורגני
כך שכל הנושא מאוד בעייתי. אנחנו באופן אישי הורדנו את השימוש למינימום האפשרי. זה כבר לא מצרך יומיומי כפי שהיה פעם.
גם עם קפה אנחנו מתקרבים למקום הזה.

Rock Solid

New member
תודה

העובדה שהקקאו מיובא מרחוק נכונה, אבל אפשר להגיד את אותו דבר על סויה או אורז אז זה לא פקטור מבחינתי.
ממה שהבנתי, יש גופים שכן מפקחים באופן ספציפי על הנושא של ילדים עבדים... אם יש לך קישור למקור מידע אמין שמתייחס לאמינות של הגופים האלו (או אלו שנותנים תקן סחר הוגן) אני אשמח (אולי המאמר שבעלך קרא?).

ליזי133

New member

Rock Solid

New member
תודה

עברתי על זה ברפרוף ולא ראיתי התייחסות לקקאו אורגני/סחר הוגן - את בטוחה שמדובר שם על זה? זוכרת אולי באיזה חלק של הסרט?

ליזי133

New member
לא זוכרת בדיוק באיזה קטע של הסרט

יכולה לנסות לבדוק.
בעיקרון לא מדובר על הנושא של קקאו אורגני, אבל קקאו עם תג סחר הוגן- יש שם נסיעות למקומות מהם מביאים את הקקאו עם תג הסחר ההוגן- ויש שם ילדים שעובדים. כשהיה ניסיון לדבר עם חברות האחראיות שם על הנושא- התגובות היו די לחוצות ולא היה מאוד מסודר העניין עם הסחר ההוגן...
אבל לא זוכרת באיזה קטע בדיוק מראים את זה...

ליזי133

New member
מסתבר שראיתי גרסה מעט שונה. הנה קישור.

http://hot.ynet.co.il/home/0,7340,L-11077-80813,00.html

כאן הסתכלתי, ויש את הקטעים שהזכרתי בתגובה למעלה. ב 25 דקות מראים חווה שהיא אמורה להיות ללא עבודת ילדים, אבל כשמגיעים אליה, מוצאים שם ילדים שעובדים בה. יש עוד קטעים כאלה כאן.

Rock Solid

New member

אז אולי באמת תקנים של סחר הוגן וכו' הם חרטא

השאלה לגבי קקאו אורגני נותרת בעינה, אבל בכל מקרה, ביררתי קצת על Dagoba, שאני משתמש באבקת הקקאו שלהם. כנראה שהקקאו שלהם מיובא מפרו, הרפובליקה הדומיניקנית וטנזניה. לא מצאתי מידע על העבדת ילדים בתעשיות הקקאו במדינות האלה אז אולי זה סימן טוב, אבל אם למישהו/י יש עוד מידע אני אשמח.

למעלה