ברוכות הבאות

mother cat

New member
ממליצה בחום לקחת יועצת

גם אני בן אדם מאד קנאי לפרטיות שלו ומאד ביישן, אבל אני מסתכלת על זה כמו על רופא או כל איש מקצוע רפואי - צריך אז מתגברים על הבושה. בגלל הקושי שלי להפתח כשהייתי צריכה לקחת יועצת הנקה בחרתי להזמין אלי הביתה יועצת שעשתה הדרכה הנקה בבית-החולים בו ילדתי, כך שהרגשתי שאני כבר קצת מכירה אותה - ואכן אני מרגישה נוח איתה וחוץ מפגישה של כמה שעות אצלי בביתת אני מרשה לעצמי להציק לה ב-SMS ובטלפון ומבחינתי היא קו הצלה...

אני לא יודעת לתת הרבה עצות כי אני חדשה לעניין ההנקה - אבל נשמע לי שיש לך חלב, ואולי חבל לותר?

לגבי מאוחדת - אני לא יודעת פרטים (אני בכללית) אבל בהדרכת ההנקה בבית-החולים היועצת אמרה שלכל קופות החולים יש בימינו איזהשהו סבסוד או הסדר אז תבררי. אבל גם אם תקחי משהי פרטי לדעתי זה שווה את ההשקעה!

אגב עוד אופציה נחמדה זה פגישות של ליגת לה לצ'ה - מדריכה וכמה בנות שנפגשות ומדברות על כל הבעיות והמצוקות, כמובן שגם מניקות אם צריך, ונותנות קצת תמיכה. בינתיים הייתי בפגישה אחת ומאד עזר לי - בעיקר להרגיש שאני לא היחידה בעולם שזה לא זורם לה.... תבדקי באתר שלהם אם יש פגישות באזור שלך ומתי. למרות שבעיני זה לא מחליף יועצת הנקה טובה, בעיקר כדי לעבור את המכשול הראשון.

חדשה כאן נעים מאוד

רוצה להתיעץעם המנוסות כאן....

קטני נולד לפני 17 יום. ההתחלה שלנו היתה לא פשוטה. לא נפגשנו קרוב ליממה בגלל חום אימהי בלידה וסוכרת בעקבותיה היה צריך להיות מנוטר.
כשנפגשנו אחרי יממה מיד הנקתי אותו. ביומיים אאחרי קצת התקשיתי והאחיות בתינוקיה לא הותירו בירה ונתתי מעט תוספת תמל (אולי פעמיים-שלוש)
אחרי יעוץ עם יועצת הנקה בטלפון התבקשתי לנסות עור לעור על מנת להתניע את ההנ'קה וזה בהחלט עזר מאז הפך חיונק מצטיין. שפע חלב והתפיסה מעולה. קצת כאביןם היו בהתחלה אבל עברו.

לפני כמה ימים נשקלנו בטיפת חלב. נולד 2,965, יצא מבי"ח 2,865
ואחרי שבועיים מהלידה עלה ל2,930 (אולי פחות כי בטעות שקלתי אותו עם החיתול עליו
)
האחות נזפה בנו שהוא לא עולה יפה וצריך לתת תוספת של חלב שאוב. התחלתי בשאיבות ויצאה כמות יפה מאוד. נתתי תוספת. אבל לא היה קל לו עם הבקבוקים. לא משנה איזה בקובוק הזרימה היתה מהירה לו מדי, פלט לא מעט והרגשתי שהוא לא נינוח כמו בהנקה.
הורדתי חזרה לבקבוק שאוב אחד בלילה (בנוסף להנקה באותה האכלה)
מחר שוב נישקל.
האם הנקה מספיקה במצב כזה?
הילד חיוני, פיפי וקקי בכמויות יפות ורק העליה המעפנה הזו במשקל שתקוע לנו.
איך אני מתחילה להאמין בעצמי ומפסיקה להקשיב לטיפת חלב
או שמא יש אמת בדבריה של האחות וצריך תוספת בקבוקים שאובים בכל האכלה?

תמל אין מצב שאני נותנת (נגעלת מזה בטירוף)

המון תודה למי שצלחה את הפוסט עד כה

Pkunk

New member
אה זה פשוט, תאמיני בעצמך

תראי. תינוק חיוני, ערני, עושה פיפי וקקי בכמויות יפות (לפחות 6 חיתולים ספוגים בשתן שקוף וחסר ריח ביממה, כן?).
כולה הוא בן שבועיים... בערך עכשיו הוא אמור לחזור למשקל הלידה, וזה אכן מה שקורה. הוא במגמת עליה. אין סימן שמשהו לא בסדר איתו.
אז במקרים כאלה אני קצת נגד האובססיה בעניין המשקל. כל תינוק הוא אחר, הם גדלים בפרצים ולא בקצב קבוע.
אם עד גיל חודש הוא יישאר סביב משקל הלידה? אם אין מספיק פיפי/קקי? אם הוא אפאתי? אם הוא בוכה כל היום? אלה סימנים שצריך לבדוק את נושא התזונה. אבל ככה כמו שהוא? ברור שצריך להיות ערניים, אבל וואלה, כנראה שגם הוא לא קרא את הספר של אחות טיפת חלב...

אני לא יועצת הנקה, אני לא במקצוע ואין לי ניסיון למעט הקטנצ'יק הפרטי שלי. לפי common sense, ועל פי כל מה שציינת נשמע שעד כה, את והתינוק וההנקה בסדר גמור ולא צריך תוספות. כנראה שאין נזק בתוספות, אבל לא יודעת אם הייתי רצה לתת. אולי חכי קצת ותראי אם הוא תופס תאוצה בעליה במשקל. תמיד נשקלים באותו משקל, כן? כי יש הבדלים משמעותיים בין משקלים.

אני מציעה לחזור ליועצת ולבדוק מה היא חושבת

לא כל כך מהר צריך לתת תוספת. יש צעדים שאפשר לעשות לפני כן, אבל בשביל זה צריך שהיועצת תראה אתכם ותחליט יחד איתך מה כן לעשות כדי לוודא שהוא יעלה במשקל ויקבל מספיק חלב. את יכולה להתחיל מלקרוא את המאמר הזה
ולגבי לסמוך על טיפת חלב - מקשרת לך למאמר שמדבר על "איך לזהות אנשי מקצוע שאינם תומכי הנקה"

שאלה של מניקה חדשה

שלום שלום
ילדתי ביום שלישי האחרון בניתוח קיסרי יזום (אחרי שני ניתוחים קודמים)
תינוקת במשקל 3200 גרם.
כיון שהייתי אחרי קיסרי, בבית החולים הנקתי במהלך היום, והיא קיבלה תמל בלילה (בלילה לא נותנים להשאר עם התינוקות, וזה גם בעייתי פיזית אחרי קיסרי).
הגענו אתמול הביתה. יש לציין שאת הילדים הגדולים לא הנקתי מסיבות שונות.
בבית החולים ההנקה הלכה בסדר גמור. שתיים או שלוש אחיות תינוקיה שמשמשות גם יועצות הנקה הסתכלו על התפיסה וראו שהכל בסדר. ב
ביום האחרון התחלנו במהלצתן לתת גם מוצץ.
בפעם האחרונה שראתה יועצת הנקה את התפיסה היא תיקנה קצת, ובעקבות התיקון (תוציאי תנסי שוב וכו') נפצעו לי קצת הפטמות.
מאז שהגענו הביתה אני שמה לב שאני מאוד פצועה וכואבת. התפיסה של התינוקת לא השתנתה, רק שמתי לב שלקראת אמצע/סוף ההנקה היא "מחליקה" מהתפיסה ומחזיקה באמת רק את הפטמה. אני מניחה שלכן כואב לי.
מה אפשר לעשות עם זה?
אם אני משחררת ומתקנת, זה נראה שמאוד כואב לה וגם לי.
מה עושים?
אשמח לעצות. תודה

ועוד דבר קטן בהמשך.....

שמתי לב שלמרות שהלילה הקטנה עשתה הפסקה גדולה בין ההנקות, השדיים שלי לא מלאים כפי שהיו ביומייים שלושה הראשונים בבית החולים. אין לי בכלל גודש, והם לא מרגישים מלאים יותר מדי. למרות שאני רואה שבהחלט יוצא חלב.
אתמול למשל היא אכלה המון. כמעט כל שעה.
יכול להיות שזו בעיה?
מפחיד אותי שלא יהיה לי מספיק...

קודם כל נראה לי להעיף את המוצץ

לא יודעת האם היועצות בתינוקיה הן יועצות מוסמכות IBCLC אבל זאת נראית לי המלצה מאד מוזרה. בדרך כלל לא ממליצים לתת מוצץ לפני גיל 6 שבועות, כי זה עלול לקלקל את התפיסה.
שנית, איך את משחררת את השד? האם לימדו אותך לשים אצבע בזוית הפה של התינוקת? אחרת זה באמת מאד כואב.
חוץ מזה, ממליצה לך מאד לקרוא את חוברת עלמה שלנו - למניקה המתחילה: http://img2.tapuz.co.il/forums/1_161570016.pdf
יש שם המון מידע שיעזור לך לדעת האם את עושה נכון והאם התינוקת מקבלת מספיק חלב.
אם יש עוד שאלות - נשמח לענות, וכמובן המון מזל טוב!!

מסכימה עם בטט !

יועצת הנקה מוסמכת IBCLC מעולם לא תמליץ על מוצץ ! משום שזה
בניגוד לקוד הבינלאומי התומך בהנקה
לפיו בבתי חולים אין להציע פטמות מלאכותיות (בקבוקים או מוצצים)
בכל אופן, פציעה של הפטמה נובעת ככל הנראה בשל תפיסה לא אופטימלית
יכול להיות שיש איזה שהוא בלבול בזרימה מהבקבוקים שהיא כן
קיבלה בלילות
אבל זה לא משהו שאי אפשר לסדר.
בנתיים תמרחי לנולין (לנסינו או פיורלן) על הפטמה
ותשקלי להזמין אליך יועצת הנקה מוסמכת
כדי שתוכלי לקבל סיוע בתפיסה ובחיבור אל השד

גרצייה

New member
מחפשת המלצה ליועצת הנקה באזור טבריה / רמה"ג

אני שואלת עבור אחי וגיסתי, שהתברכו היום בתינוק ראשון, שנולד בקיסרי.

תודה רבה מראש

למעלה