אגודת אוטובוס השבת של גוש דן

מצב
הנושא נעול.
חס וחלילה להפעיל תחבורה ציבורית בלא היתר

אם זה תשלום של חברי האגודה אז זה חוקי
הטריק של אגודות התח"צ הוא שהנסיעה היא לחברי האגודה בלבד וכך אי אפשר להלין עליהן שהן מפעילות תחבורה לציבור הרחב ללא היתר.
נדרדר לגו'נגל קפיטליסטי פרוע. תאר לך תחבורה ציבורית שבאמת עונה על הביקושים רחמנא ליצלן!

Ccyclist

Well-known member
בישראל סוגרים קווים ציבוריים ללא היתר.

נדרדר לגו'נגל קפיטליסטי פרוע. תאר לך תחבורה ציבורית שבאמת עונה על הביקושים רחמנא ליצלן!
הסיפור של קווי המהדרין למשל מתחיל בסיפוח קווים שיזמו תושבי ביתר עילית לאגד.
&nbsp
לפני מספר שנים אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית ניסתה להפעיל קו בשבת והרשויות מנעו זאת אחרי יום ההפעלה הראשון ואף איימו על הנהג (נהג הסעות פרטיות) שרישיונו יילקח.
&nbsp
המודל הקואופרטיבי מאפשר לעקוף התערבות לא רצויה מטעם המדינה שטוענת שזכותה להסדיר לא רק את התח"צ הקיים בימי חול אלא גם את זו שאיננה קיימת בשבת וחג.
&nbsp
בעוד כמה חודשים אביא משהו בסגנון בשירשור יובל חגיגי.

אתה רק מחזק את הנקודה שלי

הסיפור של קווי המהדרין למשל מתחיל בסיפוח קווים שיזמו תושבי ביתר עילית לאגד.
&nbsp
לפני מספר שנים אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית ניסתה להפעיל קו בשבת והרשויות מנעו זאת אחרי יום ההפעלה הראשון ואף איימו על הנהג (נהג הסעות פרטיות) שרישיונו יילקח.
&nbsp
המודל הקואופרטיבי מאפשר לעקוף התערבות לא רצויה מטעם המדינה שטוענת שזכותה להסדיר לא רק את התח"צ הקיים בימי חול אלא גם את זו שאיננה קיימת בשבת וחג.
&nbsp
בעוד כמה חודשים אביא משהו בסגנון בשירשור יובל חגיגי.
אתה רק מחזק את הנקודה שלי

cwen

New member
הבנתי שעלולה להיות בעיה בתשלום פר נסיעה

אם זה תשלום של חברי האגודה אז זה חוקי
הטריק של אגודות התח"צ הוא שהנסיעה היא לחברי האגודה בלבד וכך אי אפשר להלין עליהן שהן מפעילות תחבורה לציבור הרחב ללא היתר.
הבנתי שעלולה להיות בעיה בתשלום פר נסיעה
בייחוד כשמדובר בקו עם שעות קבועות ותחנות.
&nbsp
אבל אני מניחה שהם קיבלו יעוץ משפטי.

Ofekalef1

New member
אני חושב שזה לא חוקי. אני אף פעם לא הבנתי את זה

עצם התשלום? למה?
אם מארגנים הסעה לחתונה וכל אחד משלם סכום מסוים, האם זאת תחבורה ציבורית?
אבל לפי מה שאני מבין, אפילו השתתפות בתשלום על דלק של כמה חברים שנוסעים היא לא ממש חוקית, על אחת כמה וכמה אם זה לא חברים אלא סתם אנשים שתכננת לקחת אותם טרמפ.

זה הקו הדק שבין פרטי לציבורי

אבל לפי מה שאני מבין, אפילו השתתפות בתשלום על דלק של כמה חברים שנוסעים היא לא ממש חוקית, על אחת כמה וכמה אם זה לא חברים אלא סתם אנשים שתכננת לקחת אותם טרמפ.
כשאתה לוקח טרמפ מאן דהוא שאתה לא מכיר ועושה זאת בתשלום זאת בעצם הסעה ציבורית.
כשאתה עושה את זה עם חברים זה פרטי.
זה גם הטריק של האגודות השיתופיות. ההתאגדות במסגרת כזו הופכת את ההסעה להסעה פרטית.
אמנם משרד התחבורה, הממשלה והכנסת יכולים לסגור את הפרצה הזו. אבל לא בטוח שהם ירצו.
הרי המיזמים הפרטיים הללו עושים בשביל משרד התחבורה את העבודה מבלי שהוא יעשה אותה.
כמו בתי התמחוי הפרטיים והעמותות החברתיות הפרטיות.
למדינה אין באמת אינטרס לעצור את הפעילויות הללו.
זו הפרטה בפועל שהמדינה לא היא שמבצעת אותה. אבל מדינת ישראל אוהבת הפרטות, על אחת כמה וכמה אם היא אפילו לא צריכה לנקוף אצבע בשבילן.
המדינה תתערב רק אם יקום קול זעקה מצד הציבור החרדי והציבור הדתי, אבל בינתיים המיזמים הללו הולכים על חבל דק ונזהרים לא להרגיז את הציבורים הללו. כל עוד מדובר במיזמים בהיקף קטן, המדינה לא תתאמץ לחסלם.

Ofekalef1

New member
כלומר חברים שקובעים באופן קבוע לנסוע מנקודה א' לנקודה ב'

כשאתה לוקח טרמפ מאן דהוא שאתה לא מכיר ועושה זאת בתשלום זאת בעצם הסעה ציבורית.
כשאתה עושה את זה עם חברים זה פרטי.
זה גם הטריק של האגודות השיתופיות. ההתאגדות במסגרת כזו הופכת את ההסעה להסעה פרטית.
אמנם משרד התחבורה, הממשלה והכנסת יכולים לסגור את הפרצה הזו. אבל לא בטוח שהם ירצו.
הרי המיזמים הפרטיים הללו עושים בשביל משרד התחבורה את העבודה מבלי שהוא יעשה אותה.
כמו בתי התמחוי הפרטיים והעמותות החברתיות הפרטיות.
למדינה אין באמת אינטרס לעצור את הפעילויות הללו.
זו הפרטה בפועל שהמדינה לא היא שמבצעת אותה. אבל מדינת ישראל אוהבת הפרטות, על אחת כמה וכמה אם היא אפילו לא צריכה לנקוף אצבע בשבילן.
המדינה תתערב רק אם יקום קול זעקה מצד הציבור החרדי והציבור הדתי, אבל בינתיים המיזמים הללו הולכים על חבל דק ונזהרים לא להרגיז את הציבורים הללו. כל עוד מדובר במיזמים בהיקף קטן, המדינה לא תתאמץ לחסלם.
ולהתחלק בדלק - חוקי?
ומה קורה אם הנהג לוקח לעצמו עוד קצת כסף "על הנהיגה"? עדיין חוקי?

אין למדינה שום דרך מעשית למנוע מחברים שעושים ביחד פעילויות

ולהתחלק בדלק - חוקי?
ומה קורה אם הנהג לוקח לעצמו עוד קצת כסף "על הנהיגה"? עדיין חוקי?
חברתיות להתחלק בהוצאות.
להתחלק בהוצאות קניית אוכל לפיקניק זה חוקי?
להתחלק בהוצאות חדר משותף במלון זה חוקי?
להתחלק בהוצאות ארוחה במסעדה זה חוקי?
המדינה לא יכולה במקרה הזה להוכיח שמדובר בהסעה בתשלום, במיוחד אם החברים גם מתחלקים בתפקידים. פעם משתמשים ברכב של אחד ופעם ברכב של אחר.
ואיך אפשר להוכיח שהנהג לוקח לעצמו עוד קצת כסף "על הנהיגה"?
מה למשל יקרה אם שני חברים או יותר שוכרים ביחד רכב ומחלקים ביניהם את הוצאות השכירות והדלק? זה לא חוקי?

לעומת זאת לקיחת כסף מטרמפיסט שעלה באקראי על רכב שעצר לו, זו הסעה בתשלום והיא לא חוקית. כמובן שגם במקרה כזה מאוד קשה לתפוס את הנהג (למעשה זה אפשרי רק אם הטרמפיסט מלשין) אבל אם הנהג נתפס ויש ראיות מוצקות, למדינה לא יהיה קושי להוכיח שמדובר בעבירה על החוק.
מה שנמצא בתחום האפור אלה הטרמפים שנובעים מלוחות הטרמפים הנפוצים באינטרנט. במקרה כזה יותר קשה להכריע האם מדובר בהסעה בתשלום או בחלוקת הוצאות בין חברים. לא כל מקרה מכוסה חד-משמעית על ידי החוקים היבשים.

Ofekalef1

New member
זו בדיוק הייתה השאלה שלי, וזו הסיבה שזה נראה לי מוזר.

חברתיות להתחלק בהוצאות.
המדינה לא יכולה במקרה הזה להוכיח שמדובר בהסעה בתשלום, במיוחד אם החברים גם מתחלקים בתפקידים. פעם משתמשים ברכב של אחד ופעם ברכב של אחר.
מה למשל יקרה אם שני חברים או יותר שוכרים ביחד רכב ומחלקים ביניהם את הוצאות השכירות והדלק? זה לא חוקי?

לעומת זאת לקיחת כסף מטרמפיסט שעלה באקראי על רכב שעצר לו, זו הסעה בתשלום והיא לא חוקית. כמובן שגם במקרה כזה מאוד קשה לתפוס את הנהג (למעשה זה אפשרי רק אם הטרמפיסט מלשין) אבל אם הנהג נתפס ויש ראיות מוצקות, למדינה לא יהיה קושי להוכיח שמדובר בעבירה על החוק.
מה שנמצא בתחום האפור אלה הטרמפים שנובעים מלוחות הטרמפים הנפוצים באינטרנט. במקרה כזה יותר קשה להכריע האם מדובר בהסעה בתשלום או בחלוקת הוצאות בין חברים. לא כל מקרה מכוסה חד-משמעית על ידי החוקים היבשים.
זו בדיוק הייתה השאלה שלי, וזו הסיבה שזה נראה לי מוזר.

אפשר גם לצלם את התשלום בתחנה

חברתיות להתחלק בהוצאות.

אפשר גם לצלם את התשלום בתחנה

הפרתתתהה ניאו קפיטליסטית חזירית! זה לא בר השגה!

בשעה טובה מתחילה מחר לפעול אגודת "נוע תנוע"- אוטובוס השבת של גוש דן.
[URL]https://www.facebook.com/pages/%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%A2/1097546803591840[/URL]
המסלול הראשון שיפעל - קו 63
אני כבר נרשמתי כחבר באגודה
הפרתתתהה ניאו קפיטליסטית חזירית! זה לא בר השגה!
למה אין נסיעות חינם! חילול שבת!

guyweiss

New member
אפשר להציע קווים, למשל 61? 61 מובטח שיהיה מלא כל שעות היום

[URL]https://www.facebook.com/pages/%D7%A0%D7%95%D7%A2-%D7%AA%D7%A0%D7%95%D7%A2/1097546803591840[/URL]
אפשר להציע קווים, למשל 61? 61 מובטח שיהיה מלא כל שעות היום

בישגד

New member
חבל שהם משתפים פעולה (ראיונות) עם אלה שעושים הכל כדי למנוע

חבל שהם משתפים פעולה (ראיונות) עם אלה שעושים הכל כדי למנוע
"חילול שבת" בכל דרך אפשרית (באביקטיביות טהורה כמובן). אמנע מלצרף לינק ולהגדיל את התנועה לאותו אתר אבל מי שרוצה בטח יכול למצוא את הכתבה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה