חג סוכות שמח חברים!

DontEvenBlink

New member
אני אהיה באייקון! מי עוד יהיה?

שימו לב לתחפושת שאני אלבש: אפקט הדופלר!

pennylane11

New member
אני אני!

אני אהיה טארדיס וניאן קאט וילדה עם חצאית סקוטית וגלימה אבל אני לא חולקת תמונות כי אני רוצה שזה יהיה הפתעה~ D:
אבל אם אתם רואים אותי, תגידו היי. אני לא נושכת~ D:

חחח מה זה האייקון בדיוק??? (סורי על הבורות)

אני משוגעת על התחפושות של בני (ובת) החבורה,ובפעם הראשונה הם אמרו שהם תפרו אותן בעצמם וההערצה שלי
הגיעה לגבהים .

אז אני מבינה שכבר אפשר להשיג תחפושות שלהם בחנויות? נחמד.

כן?? חשבתי כך, אבל לא הייתי בטוחה. יופי.

כל הכבוד שהשגת את האריג המתאים (איזו תושיה! באמת!) ושתפרת בעצמך בגד שלם כזה.

אז מה זה האייקון???

pennylane11

New member
ממה שראיתי במציאות שהיא עשתה,

נדמה לי שזה היה לתפור את הפסים הלבנים על בגד שחור. אבל זה ממש מגניב Nevertheless!
והאייקון הזה הוא כנס שבבסיסו עוסק במדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים, אבל הוא כבר הרבה מעבר לזה. זו השנה ה16 שהוא מתרחש לדעתי, האייקון השלישי שלי אישית, והוא מדהים כל שנה מחדש. אני ברצינות ממליצה בחום רב להגיע.

DontEvenBlink

New member
נכון! אני אסביר מה עשיתי:

קודם כל חיפשתי שעות את הסוודר הזה... באינטרנט, בחנויות. בסוף מצאתי אותו בforever21 והוא עלה לי 50 (!!) שקל! D:
את המכנסיים קניתי בסתם חנות זולה... עלה לי בערך 30 שקלים.

קודם תפרתי מלא מלא פסים במכונת תפירה בגדלים שונים... אחר כך תפרתי אותם על המכנסיים והסוודר... הם לא נכנסו למכונת תפירה אז תפרתי הכל ביד. זה לקח שעות.... אז לא הספקתי לתפור הכל והפסים מופיעים רק על צד אחד ולא על שני הצדדים כמו בתחפושת של שלדון.

מדדתי הכל עם מטר והייתי צריכה להכין את הפסים בדיוק באותו עובי... וזה לא יצא הכי סימטרי אבל לא רואים כל כך וזה נחמד.
היה קשה לתפור על הסוודר כי הוא נמתח והבד הלבן לא...

סה"כ תפרתי ביד 20(!) פסים! היה ממש ממש קשה.

זה אפילו היה יותר קשה מהתחפושת של דוקטור הוריבול שתפרתי לעולמות- ואותה התחלתי מאפס!

גדולה את. מה אגיד - תושיה והתמדה כזאת

זה באמת נכס לבנאדם בחיים. אני לא אתפלא אם תגיעי די רחוק. (את טובה בלימודים?)

כשראיתי את הפרק הייתי בטוח!!! שעוד נראה את

התחפושת על אנשים בעתיד!!

כל הכבוד! יצא ממש יפה....

בקשר לתחפושת של שלדון - אפקט הדופלר.

אני מקווה שרוב האנשים פה הבחינו במה שאני הבחנתי : שהתחפושת שלו רחוקה מאד מלייצג את אפקט דופלר.....
אם כבר בחר בדופלר, ועצם הבחירה היא בדיחה, אפשר היה לגייס רעיונות: למשל, להשיג צופר , ללבוש אותו על הראש או על הזרוע, וכל פעם שהוא מתקרב לחֶברה, להגביר את הקול.... זה היה מעצבן אנשים בטירוף, היו בטח זורקים אותו מהמקום, אבל זה היה אפקט דופלר..... או אם לא צופר דווקא, אפשר היה להחביא נַגָן בכיס,ולהגביר את המוסיקה כשהוא מתקרב לאנשים. כדי להיות מרשים, הוא יכול היה להתלבש בכחול ואדום: אפקט דופלר באור הלא כרוך בשינוי צבע האור המתקרב לכחול, והמתרחק לאדום.
או, אם כבר הולכים על "האפשרות התרבותית והשקטה" של לבוש פסים, הפסים היו צריכים להיות בדוגמת גלים, ובמקומות מסוימים על הבגד הגלים היו צריכים להיות צפופים וקטנים יותר. (להדגים את הגברת התדר כשהגוף הפולט את הגלים מתקרב אלינו).

אז כפי שכתבתי, כל התחפושת של שלדון היתה בעצם בדיחה, ודי עצובה: על חשבונו.

pennylane11

New member
לא מדוייק,

הרעיון לא היה הפסים, אלא ההדגמה של אורך הגל. אם תסתכלי בתמונות שלו לובש את זה, הרוחב של הפסים הוא מה שחשוב. יש לך את העיגול באמצע, וסביבו את הדגמת הגלים. הוא לא מנסה להדגים מה זה דופלר אפקט (ואפילו אם כן, אני בטוחה שהוא היה מצביע על הפגמים בשיטת ההגברה של הווליום- הרי שזה בדיוק זה, רק באופן טבעי, לא בגלל שהוא יגביר ויחליש את הווליום אלא כי זה דופלר אפקט) אלא להתחפש לזה.
בתור תלמידה שמרחיבה פיזיקה, ובכללי מתעניינת בנושא ומבינה בו יחסית, כשהוא אמר שהוא דופלר אפקט הבנתי בדיוק מה הוא עשה, איך, ומה העקרון, וזה בסופו של דבר מה שחשוב לדעתי.

אם הוא מתחפש לגלים עם אפקט דופלר

הפסים לא צריכים להיות ישרים, לא? הם צריכים לצאת בגלים נניח מעיגול במקום כלשהו בבגד, להתכוון לנקודה
בהמשך הבגד, ובהתאם לכך להיות דחוסים וקצרים יותר או ארוכים ומרווחים יותר.
או אולי לצאת מעיגול באמצע הבגד שלו, וכאילו האנשים סביבו הם המטרה, ולכן בקצות הבגד הגלים קצרים ודחוסים
יותר. לא?

גליזה

New member
לא נראה לי שהיה צורך בכך

בסך הכל מדובר בקומדיה שנעשית בהמון אהבה, ע"י שחקנים טובים שגורמים לנו לצחוק, ולהנאה.

יותר כיף להסתכל ככה על הדברים.

למעלה