פרק 8

פרק 8

מה היה בפתיח?

על מי היה הפרק?

החלק האהוב?

החלק הפחות אהוב?

סגנון חופשי........

צפייה מהנה

הלדין

New member
פרק מעניין

מה היה בפתיח? גבר נושא לפיד. נראה לי שזהו המגייס.

על מי היה הפרק? עוץ לי גוץ לי.

החלק האהוב? הבחירות לשריף והרקע של עוץ לי גוץ לי.

החלק הפחות אהוב? גרהם לא מת בגלל שהרעים משחקים בלי כללים, הנרי. גרהם מת משום שהוא פגע בכבודה של רג'ינה. יש הבדל בין הגינות לפזיזות.

לקח לי קצת זמן להבין מי הוא האפל במובן הטוב של המילה. טוויסט טוב. הפרק גם ענה על השאלה למה הנקיבה בשמו של עוץ לי גוץ לי לא מספיקה כדי לגבור עליו (כמו במעשייה המקורית). אתה צריך את הפיגיון המכושף שמגן על שמו מפני פגע. ואם לחדד את הנקודה לגבי דבריו של הנרי, מר גולד פשוט יותר ערמומי מאמה והיא בתורה מעט יותר אינטלגנטית מרג'ינה אם היא קלטה שהדליקה הייתה הונאה (למרות שלך תדע, ייתכן ורג'ינה ומר גולד סגרו את החשבונות מחוץ למצלמה.)

עדושית

New member
לפרק 8

פרק טוב בגדול.
קצת מלחיץ העניין עם עוץ לי גוץ לי -איך מאיש תמים ופשוט הוא נהפך ל..דבר הזה.
מה קרה לבן שלו אבל? אין לזה שום איזכור...

וזה היה ממש ברור שעוץ לי גוץ לי תכנן לא רק את עניין השריפה אלא גם את זה שאמה תיבחר כי היא התנגדה לו.
וזאת בעצם הבעיה שלי עם הסדרה - היא קצת צפויה לי מדיי..
מקווה שזה משתפר

רצתי לכתוב את זה

הם לקחו את כל הסיפורים ושינו, לקחו אותם לכיוונים מעניינים, אפילו ריג'ינה היא לא "המכשפה" הרעה הטיפוסית, היא לא צפוייה ומעניינת,
למנ אצה חייבת להיות הטיפוס האגדתי הטיפוסי שלא יזוז חלילה ימינה או שמאלה.

רמז לבן של רמפל..........

זה לא הבית הלבן
פה לא מעלימים אנשים בלי הסברים...............

הלדין

New member
עוד נקודה

האם עוץ לי גוץ לי מתכוון להעביר את כוחותיו לאמה? המשפט שלו בסוף "אני יודע לזהות נשמה נואשת" נראה כמו סוג של סגירת מעגל.
קיימת גם בעיה קטנה של כרונולוגיה -עוץ לי גוץ לי הוא כבר פרסונה מוכרת בימי ג'ימי קרוקט. הבחנתי שעוץ לי גוץ לי עדיין נראה אנושי בפרק הזה לעומת הופעתו המאוחרת יותר. אפילו זוסו נראה אנושי יותר לעומתו. הנקודה שבין לבין חלף זמן ועוד יותר זמן עד ההווה - ניתן לומר בוודאות שהמאורעות בפרק הזה התרחשו למעלה ממאה שנה לפני הקללה (המלחמות עם העוגים נראות חשובות מכדי שהן לא יוזכרו ברפרוף בפלאשבקים מילדותו של ג'מיני. אם אין ולו אזכור להן, זה אומר שהן כבר הסתיימו בזמן זה.]

למדנו פרט חשוב: אמה לא בחרה לנטוש את הנרי. הרשויות לקחו את הנרי מאמה בגלל שהיא הייתה במעמד אסירה.

ורק אני היחיד שחושב שרג'ינה לא רוצה שאמה תעזוב את סטוריברוק בזמן הקרוב? כל העניין שאמה תהיה סגנית השריף חייב היה לקבל את הסכמתה בשתיקה. וכל העניין ההוא בפרק נועד לגרום לאמה לרצות להיות השריף. אם הייתה מקבלת את המשרה על טס כסף, היא הייתה פחות מעוניינת בה.

ועניין קשור, כל הסטטוס של סטוריברוק לא ברור. אם עיר מופיעה משום מקום, נראה לי שהרשויות ינסו להבין מה בדיוק קרה פה. לאור שיתוף הפעולה ההדוק עם הרשויות הגבוהות יותר, נראה שלמר גולד לפחות יש קשרים ברמות גבוהות יותר מהרמה העירונית. אני בטוח שנגלה בסוף שהוא תומך נכבד של המפלגה הרפובליקנית.

פרק מאכזב..

עצוב שמכל הדמויות דווקא הנרי לקח את המוות של גראהם ללב.. זה מה שמציק בסדרות האלה, מישו מת ודווקא הדמויות שצריכות ל״התאבל״ עליו ממשיכות הלאה.. קיוויתי שדווקא זה שהוא אמר לאמה שהוא נזכר בסוף, יגרום לה להאמין יותר וימשיכו את הקו הזה..
אבל על הפרק, הילד של עוץ לי מעצבן, קיוויתי שהוא ימות בסוף וזה..
הסיפור של גולד מעניין יותר, מעניין מה הטובה..
ומתי לעזאזל יראו את הסיפור של כיפה אדומה..

הלדין

New member
כמו שמר גולד אמר

בתערובת של ציניות וכנות רג'ינה הייתה הדבר הקרוב ביותר עבורו למשפחה. סביר להניח שהתגובה של רוב תושבי סטוריברוק למותו של השריף הייתה... לא ראויה לצילום. בסופו של דבר, הוא היה יד ימינה של ראש העיר השנואה. חלפו שבועיים מאז מותו.
אנחנו רואים דווקא את ההתמודדות של רג'ינה ואמה עם מותו. והן היו הכי קרובות אליו.

יש מצב..

אבל עדיין מציק שעשו את זה "אחרי שבועיים" ולא המשך ישיר או משו..

Jimmy Kane

New member
סיכום

מה היה בפתיח? אביר על סוס

על מי היה הפרק? עוץ לי גוץ לי..

החלק האהוב? הבחירות למשרת שריף

החלק הפחות אהוב? המזימה של מר גולד היתה צפויה מדי..

סגנון חופשי........ אנחנו בפרק 8 ואני לא מרגיש כל כך התקדמות במיוחד שרואים את הנרי מיואש מהמבצע קוברה.. וחוץ מזה שרוב הפרקים עסקו במעשיות שפחות עניינו אותי בילדות אבל אני מאוד מקווה שהסדרה תשתפר בהמשך..

למעלה