חידה לא קלה ! בתמונה

מצב
הנושא נעול.

alonsit1

New member
תזמין אותי פעם אחת לארוחת בוקר

גם שם משפחתי הוא גרמני טהור
והיו לצערי גם קצינים נאצים בכירים להם היה שם משפחה זהה לשלי....
לגבי החידה: אכן מצולם בירושלים משמע אוטובוסים של...."המקשר" כמובן (66-119 ו- 66-120) אך לא במקום שתארת כך שהחידה עדיין פתוחה !
אני מכיר היטב את הקפה עליו אתה מדבר: אכן נהדר וסליחה ששכחתי אותו. לא הייתי בו שנים רבות. אנסה אותו שוב בהזדמנות ראשונה. גם הקפה של מלון "אמריקן קולוני" מעולה ! הוא נטחן במקום ומיובא מירדן. כנראה שמקורו בקולומביה. הבעיה: מחירו לא זול: כוס קפה במלון עולה שם 21 ש"ח לפחות. מומלצת ארוחת הבוקר שם - ארוחה חלומית ששמה בכיס כל מלון אחר בישראל...
תזמין אותי פעם אחת לארוחת בוקר
במלון הסקוטי שבטבריה, על גדול הכנרת. או: לארוחת ערב באותו מלון. נתחי בשר מדהימים (ברוטב ויסקי!) כמו שמגישים שם, לא ראתה שפחה חרדית על הים!

zvir1

New member
זה לא הכביש מתחנת רכבת למלון המלך דוד?

גם שם משפחתי הוא גרמני טהור
והיו לצערי גם קצינים נאצים בכירים להם היה שם משפחה זהה לשלי....
לגבי החידה: אכן מצולם בירושלים משמע אוטובוסים של...."המקשר" כמובן (66-119 ו- 66-120) אך לא במקום שתארת כך שהחידה עדיין פתוחה !
אני מכיר היטב את הקפה עליו אתה מדבר: אכן נהדר וסליחה ששכחתי אותו. לא הייתי בו שנים רבות. אנסה אותו שוב בהזדמנות ראשונה. גם הקפה של מלון "אמריקן קולוני" מעולה ! הוא נטחן במקום ומיובא מירדן. כנראה שמקורו בקולומביה. הבעיה: מחירו לא זול: כוס קפה במלון עולה שם 21 ש"ח לפחות. מומלצת ארוחת הבוקר שם - ארוחה חלומית ששמה בכיס כל מלון אחר בישראל...

נו? אז? כבר פתרנו. אכן זה רחוב קרן היסוד

נו? אז? כבר פתרנו. אכן זה רחוב קרן היסוד
כנאמר בפתרון. עד לתחנת הדלק הוא קרן היסוד. דרומה הוא עמק רפאים ואז בא הפיצול לדרך בית לחם שמאלה. כבר לפני כן קיים פיצול הנראה בתמונה שמאלה לכיוון הכנסייה הסקוטית ולדרך חברון. למעלה הוא קרן היסוד לכיוון מערב כלומר לכיוון היכל שלמה. בפיצול ליד משכנות שאננים - ימינה (מזרחה) הוא הופך לרחוב המלך דוד.

משה343

New member
משהו כזה יכול לעניין ? ....

חידה לא קלה ! בתמונה
הבאה ניתן לראות כביש ראשי עם שני שוסונים מהדגם הראשון !
והחידה: היכן במדוייק מצולמת התמונה ולאיזה חברה שייכים שני השוסונים???
בסיום החידה אפרסם את התמונה המורחבת והתמונה תתבהר מיידית......
זהות שני השוסונים תתפרסם. אם אתן עכשיו את הרישוי שלהם, תיפתר החידה מיד.....
אז יאללה לעבודה !!!

בהחלט ! זה טופס מעניין מאוד ! כאלה אני אוהב !

בהחלט ! זה טופס מעניין מאוד ! כאלה אני אוהב !
תאסוף הכל כי הכל יהיה נדיר וחשוב מאוד לתיעודים ! במיוחד אלה הראשונים שהעלת בבוקר ! תודה רבה על המאמץ !!!

משה343

New member
או כזה ? יש הרבה ...

חידה לא קלה ! בתמונה
אז יאללה לעבודה !!!
או כזה ? יש הרבה ...
אני לא יודע מה מעניין ומה סתם טופס .
ד"א זה מהמוסך הישן של תחנת הרכבת בבאר שבע .

משה343

New member
תיקון הטופס , היה הפוך

חידה לא קלה ! בתמונה
אז יאללה לעבודה !!!
תיקון הטופס , היה הפוך

ומה הפתרון לחידה ???

חידה לא קלה ! בתמונה
אז יאללה לעבודה !!!
ומה הפתרון לחידה ???

mister K

New member
בהחלט. עכשיו מזהים מיד!

קרן היסוד? גן הפעמון? נכון !!!!!!!!!!!!!!!!!!
אמת ! פשוט גן הפעמון. הנה התמונה המלאה:
אהבת?
בהחלט. עכשיו מזהים מיד!
אגב, הניחוש על קו 4 היה בגלל השלטים המרובעים הגדולים עד גג השוסונים.
יש תמונה שאתה בטוח מכיר בה מופיעים ארבעה שוסונים כאלה של המקשר עם שילוט 4 גדול על הגג, חונים אחד ליד השני. היא צולמה בעמק רפאים או בקטמון.

אכן שני השוסונים הללו בקו 4 כאשר

בהחלט. עכשיו מזהים מיד!
אגב, הניחוש על קו 4 היה בגלל השלטים המרובעים הגדולים עד גג השוסונים.
יש תמונה שאתה בטוח מכיר בה מופיעים ארבעה שוסונים כאלה של המקשר עם שילוט 4 גדול על הגג, חונים אחד ליד השני. היא צולמה בעמק רפאים או בקטמון.
את התמונה שעליה אתה מדבר יש לי בבית כפוסטר על הקיר ! היא צולמה בתחנה הסופית של קו 4 בשנת 1951 כאשר מדובר על התחנה הסופית שאחר-כך היתה של קו 15 במשך עשרות שנים ואח"כ של קו 13. הרחוב הוא כמובן רחוב מחלקי המים בקטמון הישנה - זהו ההמשך של רחוב הל"ה אם אתה מכיר !
התמונה שעליה אתה מדבר מופיעה גם כמובן באתר האינטרנט של "המקשר" !
אני חושב שהצלחתי ביחד עם דני וצביקה לשים את היד על כל תמונות השוסונים בירושלים. אם אמצא עוד - אהיה מאושר ! בשבילי שוסון ירושלמי זה הילדות וזה טעם של פעם עם הרבה געגועים.
קבל לסיום עוד תמונה אחרת כאות על הצלחתך לפתור את החידה שאף אחד אחר לא פתר:
מוסך המקשר בקרית-משה - יולי 1953. שים לב שברקע ניתן לזהות שוסון מתקרב וכי במוסך שני ליילנדים טייגרים מארק 1 של המקשר עם מרכב של הארגז. יפה לראות את כל הטארנטס (הגרוטאות) שמסביב. אז היה מה לצלם ! שים לב גם למגדל השמירה מבטון בחלק הדרום מזרחי של המוסך בחוץ. הוא נהרס רק בשנת 1990 והספקתי לצלמו מקרוב. שנים רבות שכב לידו 66-074 של סניף גונן (כיום מלחה) לשעבר שהיה רויאל טייגר מרק 2. בתוך המבנה ובצמוד למגדל השמירה עמד שנים רבות השוסון 66-119 מהחידה הראשונה כאשר הוא צבוע לבן. הילדות שלי עברה במוסך הזה.....כל שבוע באתי לשם בילדותי לראות מה חדש ושלמה גילה שהיה מנהל המוסך סיפק לי מידע בשפע כולל חוברות וצילומים מהמוסך. אח"כ הוא עשה איתי מילואים ביחד ונתן לי עשרות חוברות על ה- O305 הגרמנית המוגמרת ממודל 73'.
בילדותי זכיתי לפגוש פנים אל פנים את גדליה איילון ז"ל שבנה את הטייגר הראשון בישראל (ים479 - אח"כ 66-101) ואת אברהם דוד ליכטמן (הגמד) ז"ל, שהיה מנכ"ל המקשר בכל שנות המקשר. כיום יש רחוב שלם על שמו בשכונת פסגת זאב ! רחוב אברהם דוד ליכטמן !
לילה טוב.

התמונה כבר עולה?

את התמונה שעליה אתה מדבר יש לי בבית כפוסטר על הקיר ! היא צולמה בתחנה הסופית של קו 4 בשנת 1951 כאשר מדובר על התחנה הסופית שאחר-כך היתה של קו 15 במשך עשרות שנים ואח"כ של קו 13. הרחוב הוא כמובן רחוב מחלקי המים בקטמון הישנה - זהו ההמשך של רחוב הל"ה אם אתה מכיר !
התמונה שעליה אתה מדבר מופיעה גם כמובן באתר האינטרנט של "המקשר" !
אני חושב שהצלחתי ביחד עם דני וצביקה לשים את היד על כל תמונות השוסונים בירושלים. אם אמצא עוד - אהיה מאושר ! בשבילי שוסון ירושלמי זה הילדות וזה טעם של פעם עם הרבה געגועים.
קבל לסיום עוד תמונה אחרת כאות על הצלחתך לפתור את החידה שאף אחד אחר לא פתר:
מוסך המקשר בקרית-משה - יולי 1953. שים לב שברקע ניתן לזהות שוסון מתקרב וכי במוסך שני ליילנדים טייגרים מארק 1 של המקשר עם מרכב של הארגז. יפה לראות את כל הטארנטס (הגרוטאות) שמסביב. אז היה מה לצלם ! שים לב גם למגדל השמירה מבטון בחלק הדרום מזרחי של המוסך בחוץ. הוא נהרס רק בשנת 1990 והספקתי לצלמו מקרוב. שנים רבות שכב לידו 66-074 של סניף גונן (כיום מלחה) לשעבר שהיה רויאל טייגר מרק 2. בתוך המבנה ובצמוד למגדל השמירה עמד שנים רבות השוסון 66-119 מהחידה הראשונה כאשר הוא צבוע לבן. הילדות שלי עברה במוסך הזה.....כל שבוע באתי לשם בילדותי לראות מה חדש ושלמה גילה שהיה מנהל המוסך סיפק לי מידע בשפע כולל חוברות וצילומים מהמוסך. אח"כ הוא עשה איתי מילואים ביחד ונתן לי עשרות חוברות על ה- O305 הגרמנית המוגמרת ממודל 73'.
בילדותי זכיתי לפגוש פנים אל פנים את גדליה איילון ז"ל שבנה את הטייגר הראשון בישראל (ים479 - אח"כ 66-101) ואת אברהם דוד ליכטמן (הגמד) ז"ל, שהיה מנכ"ל המקשר בכל שנות המקשר. כיום יש רחוב שלם על שמו בשכונת פסגת זאב ! רחוב אברהם דוד ליכטמן !
לילה טוב.
התמונה כבר עולה?

אורי404

New member
החידות

קרן היסוד? גן הפעמון? נכון !!!!!!!!!!!!!!!!!!
אמת ! פשוט גן הפעמון. הנה התמונה המלאה:
אהבת?
החידות

יש שניים עיקריים, שעושים את זה עם חידות מאתגרות למדי: אתה (אביתר) ותלמיד לשעבר של אמך, הלוא הוא בועז.
שניים עיקריים הם מבין הפותרים הקבועים: אריק ורתם.

mister K

New member
אני לא פותר קבוע.

החידות

יש שניים עיקריים, שעושים את זה עם חידות מאתגרות למדי: אתה (אביתר) ותלמיד לשעבר של אמך, הלוא הוא בועז.
שניים עיקריים הם מבין הפותרים הקבועים: אריק ורתם.
אני לא פותר קבוע.
זו פעם ראשונה שאני פותר חידה של אביתר (אולי הייתה עוד פעם ממש מזמן ואני לא זוכר).
גם חידה של בועז פתרתי רק פעם אחת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה