חידה לא קלה ! בתמונה

מצב
הנושא נעול.
אתה טועה אחינו: אתה פתרת חידות כבר

אני לא פותר קבוע.
זו פעם ראשונה שאני פותר חידה של אביתר (אולי הייתה עוד פעם ממש מזמן ואני לא זוכר).
גם חידה של בועז פתרתי רק פעם אחת.
אתה טועה אחינו: אתה פתרת חידות כבר
כמה פעמים ותמיד בהצלחה ! אתה ואני כאן מאז 2002 להזכירך.....
שנינו מדור המייסדים.

אורי404

New member
בכל מקרה לך (וגם לאריק) יש סיכויים גבוהים

אני לא פותר קבוע.
זו פעם ראשונה שאני פותר חידה של אביתר (אולי הייתה עוד פעם ממש מזמן ואני לא זוכר).
גם חידה של בועז פתרתי רק פעם אחת.
בכל מקרה לך (וגם לאריק) יש סיכויים גבוהים

אכן אריק ורתם מפליאים בפתרון החידות ו-

החידות

יש שניים עיקריים, שעושים את זה עם חידות מאתגרות למדי: אתה (אביתר) ותלמיד לשעבר של אמך, הלוא הוא בועז.
שניים עיקריים הם מבין הפותרים הקבועים: אריק ורתם.
אכן אריק ורתם מפליאים בפתרון החידות ו-
ואני מתפעל מרתם בכל פעם מחדש כי הוא פותר את החידות על ירושלים כאילו שהוא גר בירושלים בשנות ה-50....

נו באמת, בדיעבד? גם אני ידעתי בדיעבד את

ידעתי... חבל שפתרו...
המספרים של הלוטו.....
איחרת את הרכבת. רתם פתר מעולה כפי שהוא עושה זאת תמיד.
חכה לחידה הבאה. היא בהכנה. תפורסם תוך יום יומיים.

amit1270

New member
לא בדיעבד

המספרים של הלוטו.....
איחרת את הרכבת. רתם פתר מעולה כפי שהוא עושה זאת תמיד.
חכה לחידה הבאה. היא בהכנה. תפורסם תוך יום יומיים.
לא בדיעבד
זיהיתי כשראיתי את התמונה, עוד לפני שקראתי את המשך השרשור. אתה לא חייב להאמין לי....

alonsit1

New member
מדהים כמה ירושלים היתה יפה פעם

קרן היסוד? גן הפעמון? נכון !!!!!!!!!!!!!!!!!!
אמת ! פשוט גן הפעמון. הנה התמונה המלאה:
אהבת?
מדהים כמה ירושלים היתה יפה פעם
איזה נוף מהמם היה לכם לפני שעלו הבולדוזרים על השטח! הכל פתוח, הכל ברור לעין וכל כך יפה. היום העיר כל כך חנוקה וצפופה, כבר אין מקום לזוז ועוד בונים ובונים. די, תשאירו משהו!

ירון כץ

New member
אולי זה באזור שבו נמצא כיום גן הפעמון?

חידה לא קלה ! בתמונה
הבאה ניתן לראות כביש ראשי עם שני שוסונים מהדגם הראשון !
והחידה: היכן במדוייק מצולמת התמונה ולאיזה חברה שייכים שני השוסונים???
בסיום החידה אפרסם את התמונה המורחבת והתמונה תתבהר מיידית......
זהות שני השוסונים תתפרסם. אם אתן עכשיו את הרישוי שלהם, תיפתר החידה מיד.....
אז יאללה לעבודה !!!

SAY IT ISN'T SO.... פתרו כבר מזמן....

התעוררת באיחור רב הייתי אומר....
בתמונה המקורית שגודלה 70 על 100 ס"מ, ניתן גם להבחין בקלות בשני מספרי הרישוי: 66-119, 66-120.
ועכשיו לחידה הבאה:
בהודעה הבאה:

חידה שניה להיום: 66-120

התעוררת באיחור רב הייתי אומר....
בתמונה המקורית שגודלה 70 על 100 ס"מ, ניתן גם להבחין בקלות בשני מספרי הרישוי: 66-119, 66-120.
ועכשיו לחידה הבאה:
בהודעה הבאה:
היה שוסון של המקשר והשתייך לסניף גונן. כל חייו פעל בקו 4 והיה שוסון כרטיסנית כמו כל השוסונים של המקשר.
מה מיוחד ויוצא דופן בשוסון 66-120 ??? מדוע יש לו כיום חשיבות רבה מעבר לכל שוסון אחר בישראל ???
אני מודע לכך שחידה זו קשה מאוד אך לא אוכל לתת רמזים כי כל רמז יוביל מיד לפתרון !
אם כן, מדוע ל- 66-120 יש חשיבות עתק בהשוואה לכל שוסון אחר בארץ? להזכירכם: בסה"כ היו בישראל 254 שוסונים.
וכתמריץ לפתרון (אך ללא שום קשר לפתרון עצמו), אתן לכם במתנה אישור כניסה למפעלי "קייזר-פרייזר" במפרץ חיפה....להזכירכם: קייזר-פרייזר היה יבואן שוסון עד 1955. לאחר מכן ייבאו הקואופרטיבים השונים את תוצר שוסון ביבוא עצמי בלי טובות מקייזר. ומדוע? על כך בהרחבה בהמשך. (אני מקווה ש"אסף ונועה" יוכל להוסיף פרטים)...
אז מה הפתרון לגבי 66-120?

צריך לתת דחיפה להודעה כדי שהתמונה תעלה.....

היה שוסון של המקשר והשתייך לסניף גונן. כל חייו פעל בקו 4 והיה שוסון כרטיסנית כמו כל השוסונים של המקשר.
מה מיוחד ויוצא דופן בשוסון 66-120 ??? מדוע יש לו כיום חשיבות רבה מעבר לכל שוסון אחר בישראל ???
אני מודע לכך שחידה זו קשה מאוד אך לא אוכל לתת רמזים כי כל רמז יוביל מיד לפתרון !
אם כן, מדוע ל- 66-120 יש חשיבות עתק בהשוואה לכל שוסון אחר בארץ? להזכירכם: בסה"כ היו בישראל 254 שוסונים.
וכתמריץ לפתרון (אך ללא שום קשר לפתרון עצמו), אתן לכם במתנה אישור כניסה למפעלי "קייזר-פרייזר" במפרץ חיפה....להזכירכם: קייזר-פרייזר היה יבואן שוסון עד 1955. לאחר מכן ייבאו הקואופרטיבים השונים את תוצר שוסון ביבוא עצמי בלי טובות מקייזר. ומדוע? על כך בהרחבה בהמשך. (אני מקווה ש"אסף ונועה" יוכל להוסיף פרטים)...
צריך לתת דחיפה להודעה כדי שהתמונה תעלה.....
חה-חה-חה...תפוז כמו מנואלה של פעם.....

ירון כץ

New member
בנוגע לחידה השנייה, אין לי מושג.

בנוגע לחידה השנייה, אין לי מושג.

ירון כץ

New member
האם הכוונה שלך שהמנוע (ואולי גם תיבת ההילוכים

הלב והמוח של 66-120 חיים ונושמים גם כיום !!!!
כיצד יתכן הדבר???? זה היה רמז עבה כגזעו של אקליפטוס זקן משכונת בקעה.....
האם הכוונה שלך שהמנוע (ואולי גם תיבת ההילוכים
) של 66-120 הוא המנוע שמותקן בשוסון שבמוזיאון אגד?

ירון כץ

New member
רק לאחר ששלחתי את תשובתי, גיליתי שפתרו את

רק לאחר ששלחתי את תשובתי, גיליתי שפתרו את
החידה. התברר שפתרתי נכונה.

"תנו לנו יד ונלך
למקומות שהיו ואינם..."
(צביקה זליקוביץ')

מצב
הנושא נעול.
למעלה