טקסים, מקווה ורבנות 1.7.12

simplicity83

New member
פתיחת תיק ברבנות ברגע האחרון...

לפי האתר של הרבנות צריך לפתוח תיק החל מ-90 יום ולא יאוחר מ-45 יום לפני החתונה
(ואז אפשר לסיים את הכל עד שבועיים לפני החתונה)
נראה לכן גבולי לפתוח תיק 46 יום לפני?...
יש לנו רב באופן פרטי שמאושר ע״י רבנות ת״א אז אין בעיה מבחינת הקצאת רב.

הבחור במילואים ואח״כ אני כבר חייבת להיכנס למוד למידה בטירוף (יש לי מבחן ענק וחשוב..)
ואז סופ״ש ויוצא שביום ראשון שאחרי, זה כבר 46 ימים..
אם לא תהיה ברירה אני אלך במהלך הלמידה למבחן אבל זה ממש בעייתי לי

תודה!

אם אין ברירה, לא אמורה להיות בעיה

אנחנו פתחנו תיק ברבנות ת"א.
בעיקרון, לא נראה לי שאמורה להיות בעיה. אולי שווה להגיע כבר בפעם הראשונה עם כל העדים וכל המסמכים ולסיים עם זה.
אתם יכולים בעיקרון לסיים את כל התהליך בפעם אחת אם כל העדים באים איתכם. לגבי ההורים, הרב יכול להתקשר אליהם בטלפון - צריך הורה של כל אחד מבני הזוג. אצלנו הוא קיים שיחה טלפונית איתם והם לא היו צריכים לבוא. מקסימום, יבואו יום יומיים אחריכם.

אפשר ביום שמגיעים לרבנות ת"א בשביל להירשם גם לעשות הדרכת כלות של שעה והדרכת זוגות ברצף ובכלל לסיים את כל הסיפור.

h i l a d i

New member
שאלות-

למה צריך את ההורים ברבנות? איזה שיחה מקיימים איתם?

הדרכת זוגות - בכל מקום יש את זה? עד עכשיו שמעתי רק על הדרכת כלה...

ממי מבקשים אישור לטבול יומיים לפני?

תעודת רווקות אפשר להוציא יותר מ90 יום לפני?

אפשר לבקש לעשות הדרכת כלות ומקווה בעיר אחרת ולא בעיר שפתחתי בה תיק או הוצאתי תעודת רווקות?

יש עוד הפתעות שאני צריכה לדעת עליהן לפני הביקור ברבנות?

תשובות

בכל רבנות הדרישות אחרות - ברבנות ת"א שואלים אותם האם אתם רווקים והאם אתם הילדים שלהם.
דומה למטרה של העדים שבאים להעיד על הרווקות שלכם.

הדרכת זוגות - דרישה של רבנות ת"א. בהרבה רבנויות אחרות לא דורשים.

מועד הטבילה נקבע על ידי מדריכת הכלות. את נפגשת איתה אחרי ההדרכה הקבוצתית - אם הלכת להדרכה קבוצתית, והיא ממלאת את הפתק למקווה. בלי הפתק אי אפשר לטבול ואת צריכה לקחת אותו איתך - בשביל שהבלנית תחתום לך שטבלת. אחרי החתונה חשוב(!!!) מאד לא לאבד את הפתק. כי צריך אותו בשביל לקבל תעודת נישואין.

תעודת רווקות - לא יודעת - לא היינו צריכים.

מקווה- אפשר בכל עיר. לא משנה. העיקר שמוכר ע"י הרבנות (רוב המקוואות מוכרים ע"י הרבנות, הרבנות מפרסמת רשימה של מקוואות- לא צריכה להיות בעיה), הדרכת כלות - לא ניסיתי לעבור בעיר אחרת אבל הבנתי שיש רשימה ארצית של כל מיני מדריכות כלות מוכרות. אחת הבנות בפורום כתבה על זה בעבר.

הפתעות נוספות - אנחנו לא נתקלנו.

h i l a d i

New member
תודה רבה על כל המידע

תפוז החליט לשלוח את ההודעה הקודמת לפני שהספקתי להודות

TzutZ

New member
מחר יש לי הדרכת כלות...

יש משהו מיוחד שאני צריכה להתכונן אליו?... שאלות מסויימות שאני צריכה להכין תשובה מראש? ...

בנוסף רציתי לשאול לגבי המקווה- אני מעוניינת לעשות את הטבילה יומיים לפני החתונה.
הבלנית מסכימה לכך או שאני צריכה לתרץ את זה בסיבה מיוחדת?
ואם החתונה ב- 16.8, מה החישוב ומה אני צריכה לומר לגבי המחזור?

איזה מזל שיש את הפורום לשאלות האלה.....

תלוי ותלוי...

הכנה מראש - תלוי מי המדריכה ובאיזה עיר (איזה מזל שיש את הפורום...)
לגבי המקווה - תלוי בבלנית - לשאול מראש - חלק מבקשות אישור מהמדריכה או מהרב. מכיוון שזה אפשרי, בעיקרון - אל תוותרי אם אומרים לך לא (או שתלחצי או שתחליפי מקום)
לגבי תאריכים - באופן כללי היום אפשר ורצוי להתאים עם גלולות. ועוד באופן כללי הזמן הטוב ביותר הוא בערך 17 ימים אחרי המחזור (לא רוצה להיכנס בפורום לכל הפרטים האישיים שלך).

כמה אמורים לשלם במקווה?

בהמלצת מדריכת הכלות שלי (שהיתה מאוד נחמדה), החלטתי ללכת לטבול במקווה הר-אדר.
לפי אתר מקווה.נט רשום שהכניסה עולה 40 ש"ח.
בפועל, בטלפון אמרו לי שזה עולה 100 ש"ח.
הגיוני שזה עולה כ"כ הרבה? יכול להיות שלוקחים יותר כסף רק כי אני כלה?
בסופו של דבר כבר קבעתי איתם ואשלם את זה בכל מקרה - פשוט מעצבן אותי שכל דבר שקשור לדת, לא מספיק שמכריחים אותי לעשות את זה אני עוד צריכה להוציא מלא כסף...

סביר שעולה יותר כי את כלה

וזה בגלל ששומרים לך את החדר הטוב ביותר, וגם להרבה יותר זמן

הדברים שקשורים לדת עולים כסף כי הם לא ממומנים ע"י המדינה מהמיסים שלנו. מי אמור לשלם עליהם?

simplicity83

New member
לא ממומנים ע"י המדינה מהמיסים שלנו ?!

אנחנו לא נכנס לדיון הזה, כי אני מאוד מכבדת אותך על הנוכחות שלך בפורום והרצון להיות "גשר" בין הדת והחילונים
ולעזור תמיד בשמחה לכל הכלות פה שמתייעצות ומתלבטות..
בנוסף אין לי בעיה לשלם על שירותי הדת שאני מקבלת לצורך החתונה, בדיוק כמו שלוקחים ממני כסף על חידוש רשיון נהיגה או דרכון...

אבל סליחה כן, לא הצלחתי להתאפק עם המשפט הזה.

כנראה שאת צודקת

גם ברצון לא להתווכח

גם בהערה

אני אדייק:
הקמת מקוואות והפעלתם היא כיום חלק מתפקידי הרשות המקומית
הקמת מקוואות - יש סיוע ממשרד השיכון
תפעול מקוואות - באחריות הרשות המקומית (על פי דרישת הציבור) ולכן גובים השתתפות עצמית לפי היכולת הכלכלית של הציבור ושל המועצה.

niki111

New member
במקווה אצלי עלה לכלה 50 שקלים (לפני חודש)

ולטובלת רגילה 30 שקלים. הסבירו לי באמת ששומרים את החדר הכי טוב וגם שלכלה לוקח יותר זמן. מקובל עלי.

מישהי הסבירה לי שיש מקוואות בארץ שהם יותר מפוארים והתחזוק שלהם עולה יותר ולכן הם גם גובים יותר. יתכן שבהר אדר, משום שזה נתפס כיישוב אמיד, גם המחיר של המקווה בהתאם.

אולי באמת צריכים להיות כללים יותר נוקשים בעניין. אבל כנראה אין וחבל.

מבחינתך, את יכולה פשוט לבחור מקווה אחר. זה מה שאני הייתי עושה. אני לא אוהבת את ההרגשה שמנצלים אותי.

למעלה