בתור אחד שהוא עשה צבא

naf86

New member
יש הבדל בין המגזר הציבורי לפרטי

כולם יכולים לשלם מיסים.
מס לא אמור להיות עונש או הגבלה על השתכרות של האדם, אלא השתתפות בנטל של כולם. ברגע שמיסים עוברים את ה-50%, זה נותן לאדם תחושה שהוא לא עובד בשביל עצמו אלא בשביל ההמדינה.
אדם צריך לעבוד בשביל עצמו, ולהשתתף גם עם הצרכים של המדינה, אבל זה צריך להיות באופן חלקי.

אם המדינה צריכה כל כך הרבה כסף, צריך לבדוק איפה אפשר לצמצם.

ע מזרחי

New member
אפשר לקחת 70% מס ואפילו יותר

ועדיין יישאר מספיק

אין סיבה שאדם אחד ישתכר נטו פי 50 מעובד אחר באותו מקום עבודה

naf86

New member
למה לעשות בכלל מיסים?

אפשר לקבוע שכל הכנסה הולכת ישר למדינה, וכל אחד מקבל קיצבה שווה של 10 אלף שקל בחודש.
כמובן שאנשים לא ממש יטרחו לעבוד קשה או להצטיין/להתמחות בעבודה שלהם. אבל העיקר שכולם יהיו שווים. לא?

הרמטכ"ל שהיה קיבוצניק והיום שר הביטחון

"לא רוצה לחיות במדינה בה לוקחים בני ישיבות לכלא"
דברי שר בטחון משה (בוגי) יעלון .

הקיבוצניק ישר הדרך התקשה להאמין שמטרת וועדת פרי ל''שוויון בנטל'' היא להסיט את סדר היום הציבורי המגזרות המורעפות על ראשיהם של בני מעמד הבניים.... אל הציבור החרדי.

הוא חשב שהדיון רציני, ענייני, חף מפוליטיקה.
הוא טעה, אוהו כמה שהוא טעה.
בישיבת סיעת הליכוד ניסה יעלון להסביר את האמת הפשוטה: סנקציות פליליות יהפכו את המדינה לחוכא ואיטלולא, יעמיק את הפערים ויוציא מיליון אנשים לרחובות.
השרי הליכוד הסתכלו עליו בגיחוך. מה הוא רוצה מחיינו ?
הם רואים בעיני רוחם, איך כל ההסברים הללו מתמצתים לכדי משפט בעיתון אל מול טענה לפידית (דמגוגית ככל שתהיה) של אמא דמיונית המבכה את העובדה שהיא לא נרדמת בלילות מהפחד לחייו של בנה ?

כנסו ללינק וצפו בדבריו של שר הבטחון והרמטכ''ל לשעבר בשיחה לפני פעילי סניף הליכוד ברעננה, שם מחאו לו כפיים .

http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=55122

JStalin

New member
פעם

שמעתי משפט יפה: "אני רופא, לפעמים אני צריך להכאיב היום כדי שמחר תרגיש יותר טוב".

כלכלה / רפואה / טיפול נכון - זה לא רק לעשות טוב לכולם עכשיו ומיד. לפעמים צריך להכאיב היום כדי שמחר תרגיש יותר טוב.

עמיקם10

New member
יאיר לקח על עצמו-לעומת שלי הפחדנית

זה שהוא עשה כמה כיפופים-זה בגלל הירושה ובגלל שראשי האוצר הפחידו אותו מ'הבור' שכולו חריגה של 10 אחוז מהתקציב. בור של 40 מיליארד[ללבייב לבדו של גרעון של 4 מלייארד]
הם כן מטפלים בכלכלה. עוד לא עברה חצי שנה..יכול להיות שהעלאת המע"מ היא מוגזמת- ואפשר היה להסתפק בחצי אחוז. לעניים אתה לא יכול לדאוג אלא דרך ביטוח לאומי.
שונא ישראל ! מה זה?

עמיקם10

New member
החרדים לא יותר יהודים מאיתנו. כת של מאמיני

אלילים. כבר בתקופת בית ראשון אצל הנביאים הם התריסו נגד המאמינים בהבלים. הביאו משל על סיר נפוח ופניו לצפון. על נשענים על קנה רצוץ. שמוליכים את העם לפי צרכיהם.

jackie111

Well-known member
החרדים הם הגורם המרכזי

למצב האיום של הכלכלה שלנו. היות והם לא
למדו שום מקצוע שאפשר להתפרנס ממנו. הם
אפילו לא מנסים להשתלב בשוק העבודה. מדינת
ישראל פירנסה אותם.

אז הנזק שהם גורמים כפול ומכופל.

אני כבר לא טוען שהם גם לא משרתים בצבא
והם בורים ועמי ארצות מבחירה.

naf86

New member
זה בגלל ה"שיוויון"

בגלל שכל כך מתעקשים לבזבז עליהם כסף עם גיוס לצבא, המדינה אוסרת עליהם לעבוד.
אם המדינה תתן להם פטור, המדינה תחסוך הון תועפות על שירות צבאי חרדי מיותר, ומנגד תרוויח הון מחרדים שיצאו לעבוד.
כלומר האשם זה ה"שיוויון בנטל" ולא החרדים.

jackie111

Well-known member
ביום שהמדינה תפסיק ללחוץ עליהם

ללמוד
לשרת בצבא
ולעבוד.

החרדים ינדו את עצמם מהחברה.
הם יהפכו את עצמם לכת סגורה שלא
קשורה למדינה וכל קיומם הוא פרזיטי.

הממשלה מנסה להציל אותם מעצמם.
הכסף שמבוזבז עליהם הוא בנסיון
לקדם אותם ממש בדקה ה91..

naf86

New member
אם המדינה תפסיק את הלחץ לשרת בצבא

הם יצאו לבד לעבוד/ללמוד.
אחרי הכל, חרדים כן רוצים לעבוד ולממן את המשפחות שלהם. הצבא מונע מהם לעשות את זה. רוב החרדים אחרי גילאי צבא כן עובדים. הקבוצה הבעייתית היא בני ה-18-30 שחייבים בצבא.

jackie111

Well-known member
הם לא יצאו

לשום מקום

לא לעבודה
לא ללימודים
לא לשרת בצבא.

המנהיגים הדתיים שלהם אוסרים עליהם את זה.
ואם יעשו זאת ינדו אותם כמו שעשו לחיילים.

naf86

New member
אבל עכשיו רוב החרדים עובדים

לכן אין שום בעיה עם עבודה. יש בעיה לעבוד כשצבא אוסר עליך לעבוד. הרבנים מונעים אולי מהצעירים ללכת לצבא, לא לעבודה בשביל לפרנס את המשפחה.
בחו"ל, החרדים לומדים ועובדים כמו כל אחד כי שם אין את הבעיה של הצבא.

אז מה הבעיה עם זה שהם ילכו לצבא

גם לי לא התאים הצבא
אבל שרתתי כמו כולם ועשיתי מילואים עד גיל 47
אז למה אני כן והם לא

naf86

New member
כי אתה מאמין במדינה ובערכים של המדינה

החרדים לא מאמינים בערכים של המדינה, ולכן לא רואים ערך בשירות צבאי.
מבחינתם לא אכפת להם אם זה מדינה יהודית, בריטית, ערבית וכו'.

SomebodyToldMe

New member
אתה ממשיך עם המשפט המטעה

שהצבא "אוסר" עליהם לעבוד. אף אחד לא אוסר עליהם לעבוד.
החוק במדינה הוא להתגייס לצבא כל עוד אתה יכול - הם טוענים שאינם יכולים לשרת בצבא משום שהוא לא "צנוע" ולא "מתאים" לדרישות האוכל, הלינה ועוד ועוד (לא זכור לי שהרשתי לעצמי "לדרוש" דברים מהצבא כשהייתי בת 18 וידעתי שאני צריכה להתגייס מתקף חוק, ובלי קשר למה שאני חושבת על זה) ככל הידוע לי, רובם המוחלט של מקומות העבודה בישראל לא "צנועים" ולא מספקים ארוחות כשרות למהדרין והפסקות תפילה/הנחת תפילין/השתחוות לעגל הזהב וכו'. כשלמדתי באוניברסיטה הייתי בכיתה מעורבת, וכך גם לפסיכומטרי, וכך גם בכל המקומות בהם עבדתי כסטודנטית ולאחר התואר כיום. לכן אם הם יכולים לצאת לשוק העבודה (שסביר שידרוש גם רמת השכלה מסוימת, גבוהה יותר מזו שיש להם כיום בוודאות, אם אפשר בכלל לקרוא לזה השכלה), הם יכולים גם לתרום 3 שנים מחייהם היקרים לצבא, שמגן עליהם ועל כל 8-9-10 האחים והאחיות שלהם.
ואם לא צבא אז שירות לאומי, ואם לא שירות לאומי אז התנדבות ליד שרה/זק"א/חברה קדישא וכו' - אבל לא שיצאו לרכוש השכלה, ניסיון וותק על חשבוני, כשאני וחבריי שומרים על ישבנם הפרזיטי.

למעלה