שרשור בדיקות לשבוע חדש

יעלי143

New member
חזרנו מסקירה מוקדמת- יש לנו
!!!

ברוך ה׳ הכל יצא תקין, אפילו בכינו קצת מהתרגשות,
אנחנו כל כך מתרגשים שיהיה לנסיכה שלנו אח קטן!!!

היינו היום אצל מושב סולומון בבית הרופאים בתל אביב, ממליצה בחום הוא מקסים, סבלני, משיב על שאלות בפירוט, פשוט נהנינו!!!

אפילו הספקתי לשכוח קצת מזה שאני מצוננת !

טישו ל

New member
מושב סלומון

היית אצלו בפרטי או דרך קופ"ח? אם דרך קופ"ח- הוא עדין היה בסדר או שעדיף ללכת אליו פרטי?
כמה זמן לקחה הסקירה? מה בעצם עושים בה? זה בטני?

תודה!

יעלי143

New member
דרך קופ״ח לאומית

אני בצבא אז ההשתתפות מעט שונה אבל הבנתי מהמזכירה בקופ״ח שמי שרוצה סקירה מורחבת (תלת מימד) צריך להוסיף כ-200 שקל (לא זוכרת בדיוק) כדי לקבל טופס 17 לבדיקה מהסוג הזה...
הסקירה ארכה כרבע שעה אבל באמת יצאנו בתחושה שהיא הייתה מאוד מקיפה, הוא הקפיד לבדוק הכל ולהסביר לנו תוך כדי.
הבדיקה אצלי הייתה בטנית אבל זה כי לדעתי הגעתי כבר ממש בגבול- יחסית מאוחר. בהריון הקודם היה בטני ווגינלי.

mikmik42

New member
עזרה בקביעת תאריך לשקיפות

היי בנות

אני צריכה לקבוע תור לשקיפות עורפית ומתלבטת בין שלוש אפשרויות:
1. שקיפות בשבוע 12+0. האם זה מוקדם מדי? האם כדאי לחכות קצת יותר?
2. שקיפות בשבוע 13+0. האם זה מאוחר מדי? האם יש יתרון בביצוע שקיפות בתאריך מוקדם יותר?
3. שקיפות בשבוע 12+4. הבעיה שזה יוצא ביום שישי, ואז את בדיקת הדן לשקלול אני אצטרך לעשות רק ביום ראשון. עד כמה זה נוראי?

מה אתן הייתן בוחרות?

תודה על העזרה!!!

shira29

New member
שקיפות

עושים בין שבוע 11 לשבוע 13 מלא.
כלומר כל אחת מהאופציות היא בסדר.
את בדיקת הדם אפשר לעשות גם עד 5 ימים אחרי השקיפות

שבוע 12 זה נהדר!!! את בדיקת הדם יש

לעשות תוך יומיים מיום הבדיקה, זה מה שאמרו לי במעבדות זר בת"א. אני עשיתי בבוקר השקיפות בדיקת דם ואחה"צ את השקיפות ואז פקססתי להם את תוצאות השקיפות, ככה הייתי בטוחה שאני עושה הכי נכון.

shira29

New member
לא יכולה להפסיק לבכות

קיבלתי טלפון מרופא הנשים שלי הבוקר, שזה אף פעם לא מבשר טובות, שאומר לי שבסקר שליש ראשון יצאה לי תוצאה של 1:30.
אני בת 32, שקיפות גבולית (2.5 מ"מ) ללא ממצאים נוספים (והרופא ישב לי על הבטן וחיפש וחיפש- מוח ולב והכל היה תקין).
פרופ' שוחט הסתכל על תמונות העובר ואמר שהפרופיל מושלם ושיש סיכוי שהמקור הוא שילייתי ולא גנטי.
והנה, תוצאה נוראית.
עוד שבוע יש לי סקירה, יום למחרת פגישה אצל הרופא נשים לקביעת תור למי שפיר ופרוצדורות.
אני בלחץ אטומי והאופטימיות זלגה לי מבין הידיים.

יש לכן עידודים בשבילי?

shimiw

New member
יש לי עידוד, הריון קודם תוצאת סקר שליש שני

1:40 תוצאת מי שפיר תקינה לחלוטין וילדה מהממת בת 3.5

shimiw

New member
חוץ מזה שהתוצאה הזו היא בגלל ה-2.5 ס״מ

של השקיפות, מכניסים את הפרמטר הזה לחישוב המשוקלל ולכן התוצאה יוצאת לא טובה ככל הנראה.

ודאי שיש דברים מעודדים

הבדיקה היא סטטיסטית. אלו רק מספרים, ויש סיכויים גבוהים יותר שאת בצד הטוב של הסטטיסטיקה ולא בצד הרע שלה.
ואם הסתכלו על העובר, חיפשו בעיות ולא מצאו - יכול להיות שאין בעיות.

29:30 שאין בעיות.

למעלה