צריך שרשור חנוכה, לא? |נרות

giraffelle

New member
צריך שרשור חנוכה, לא? |נרות

אז מה אתן עושות בחנוכה?
ומה אתן אוהבות בסופגניה? או שאתן נמנעות מטעמי דיאטה? או אולי בכלל אתן מהאנשים המוזרים שלא אוהבים סופגניות?
יש לכן מתכון טוב ללביבות? (או סופגניות)

giraffelle

New member
אז אני אתחיל?

חנוכה הזה עמוס במסיבות, והשנה "הצלחתי" למלא כל ערב, ככה שבאמת לא נשאר זמן לעשות כלום.
יום ראשון - מסיבת חנוכה המשפחתית המסורתית אצל סבתא שלי. יום שני - מסיבת חנוכה אצל ההורים שלו. יום שלישי - היום הקבוע שבו אני עובדת בערב. היום - מסיבת חנוכה אצל חברים של הבעל מהאוניברסיטה. מחר - מסיבה עם חברות שלי (שלא פגשתי מלא זמן. איזה כיף!)

אני אוהבת סופגניה עם ריבה אדומה (אבל שתהיה ריבה טובה...). בלי חוכמות ושטיקים. ריבת חלב זה מתוק מדי בשביל סופגניה, ועל שוקולד אין בכלל מה לדבר. למרות ששנה שעברה טעמתי סופגניה של איגליש קייק עם איזה מילוי משוכלל ודווקא היה טעים.

לביבות... בזמן האחרון אני מכינה לביבות אפויות אה-לה-ניקי ב. התחלתי עם המתכונים שלה ואני מאלתרת לפי מה שיש בבית. יש גם מתכון מעולה ללביבות גבינה ב"בצק אלים". בניגוד למטוגנים אחרים, הן דווקא מצוינות גם בחימום שני. נראה לי שביום שישי אני הולכת להכין סופגניות. אמיתיות, מבצק שמרים, בלי הנחות. יוצא מעולה, כמו שקונים - רק טרי טרי. ועם ריבה טובה.

בטנוני31

New member
ואני אכלתי כבר לפחות 30 סופגניות החג הזה |סופ

ברצינות !!
כבר לפני חודש כשהתחילו למכור בקניונים את הסופגניות הראשונות - לא יכלתי לעמוד בפיתוי
וקניתי סופגניה ראשונה. גם אני אוהבת את הפשוטות- אלה עם הריבה האדומה.
בעיקרון אני וקינוחים לאנממש חברים ואפילו אפשר לומר שרוב הזמן אני מעדיפה חטיפים מלוחים
אבל מול סופגניות אף פעם לא יכולתי לעמוד וביחחוד לא עכשיו- בהריון .

אז אתמול למשל ההורים של בעלי הגיעו להדלקת נרות וקניתי סופגניות. באותי בוקר אכלתי אחת בעבודה
ואחה"צ- בסופר- חילקו בחינם סופגניות בעת הדלקת נרות. ושאני אסרב??

מה שמדאיג אותי בכל הסיפור זה לא ההשמנה אלא הכולסטרול
שאותו לא בדקתי מזמן ולא נראה לי שכדאי לזלזל פה.
אני אומנם רזה אבל אצלינו זה גנטי במשפחה..

ושיהיה לכולן חג שמח מלא באור
והמשך הריון קל ומהנה :)

giraffelle

New member
לפני חנוכה לא קונים סופגניות, נקודה

זו הדרך היחידה לשמור על דברים בשליטה...
הבעיה מתחילה כשמחלקים אותם בחינם, אז קצת יותר קשה לעמוד על העקרונות

בטנוני31

New member
כנראה שאת צודקת..

אני צריכה להרגיל את עצמי לא להתפתות לסופגניות לפני שהחג מתחיל

Smadalita1976

New member
חנוכה!!

מאז היותי ילדה קטנה, חנוכה תמיד היה החג הכי אהוב עלי.
אני תמיד כל כך שמחה בחג הזה. פשוט כיף לי.
לצערי, אני עובדת כרגיל השבוע, אז אני מדליקה נרות עם הבן זוג כשאני חוזרת הבייתה (או יותר נכון, שהוא חוזר).
מתה על סופגניות, אבל אוכלת אחת כל יומיים בערך - זה ממש לא בריא.
ואני, כמו ג'יראפל, אוהבת את הסופגניות הרגילות עם ריבה.
חג שמח לכולן!!!

עמיתי40

New member
לשמחתי לא אוהבת סופגניות

אני רוב הזמן עובדת, למעט יומיים חופש עם הילד, קצת קניון, פסטיגל, בזבוז כספים
וכן אני כנראה מאלה שלא אוהבים סופגניות מכל סוג אבל לביבות שהן לא פחות משמינות אוכלת בטרוף

ענבלית70

New member
אנשים מוזרים לא אוהבים סופגניות

חשבתי שהן כבר עברו מהעולם,שנים שלא אכלתי סופגניות

giraffelle

New member
סתם בצחוק, כן?

כשחודש לפני חונכה כולם כבר עסוקים בלספור קלוריות של סופגניות, לחשב כמה ק"ג עולה מי שאוכל סופגניה כל יום ולשים אותן במים כדי להדגים מה יקרה לנו אם נאכל, זה מוזר פתאום למצוא מישהו שפשוט לא אוהב...
אבל תכל'ס יש הרבה שלא אוהבים. זה לא מוזר כמו, נגיד, לא לאהוב גלידה או שוקולד

TALf2007

New member
חג שמח!

מאוד אוהבת את החג ורוצה שהגור יהיה כבר בגיל מתאים להדליק איתו נרות!

אכלתי שלוש השנה ולא ממש נהנתי - לפני כמה שנים הכנתי עם חברה מהבצק ועד התיגון בשמן עמוק ומאז לא ממש נהנת מהקנויות!

וואי לביבות למי יש מתכן טוב???

טל

למעלה