קו 580 מבאר שבע לצומת רעננה מרכז |חדש

מצב
הנושא נעול.
לגבי 995, אני צופה שלא ירחק היום שהוא יוכרע

האוטובוסים יסעו כמו 995 ל/מחיפה בשני-רביעי.
עם 5 נוסעים בממוצע.

כל פעם שאני רואה את 995 בימים שני עד רביעי הוא תמיד כך. לעומת זאת בחמישי בראשון ובשישי הוא מפוצץ ולא פעם יוצאים שני אוטובוסים בבאת אחת. חיילים + סטודנטים עושה את שלהם.

האמת שאני דיי מתפלא איך בכלל 995 לחיפה עוד פועל כל השבוע, אבל לא אכביר מילים, זה טוב שלא נגעו בו ומקווה שלא ייגעו, למרות שהשימוש העיקרי בו הוא בימי העומס.

אני לא רואה סיבה שבקו 580 החדש יסעו כ25 נוסעים בממוצע בכל נסיעה ונסיעה על פי מה שאתה מתווה. רוב הסטודנטים לומדים מראשון עד חמישי וגם אם יש כאלו שלומדים בשני עד חמישי או שלישי עד חמישי או וואטאבר, זה לא אומר שהם לא יעדיפו לנסוע לילה קודם לכן. אז מה? תדירות הקו תהיה כל שעתיים משעות הבוקר המוקדמות ועד הערב? רק כי משה רוצה לקום בפאנן שלו ולהגיע בצהרים לב"ש כי השיעור הראשון שלו הוא ב2 ושני רוצה להגיע לבאר שבע כבר ב7 וחצי בבוקר, והל מעדיפה להגיע אחרי שמחשיך, ככה לישון טוב בבאר שבע ולקום בנינוחות ללימודים בבוקר.

בסופו של דבר, כמו שאמרתי הרוב יגיעו לבאר שבע במוצ"ש או בראשון. המעטים שלא יתפרסו על פני שעות רבות, אבל אין מצב שאוטובוס בעל תדירות של פעם בשעתיים ימלא כל נסיעה בחצי אוטובוס. 5 נוסעים לאוטובוס כזה, זה יהיה המספר הגבוה. ממש לא נראה לי שזה יעלה מעל זה, אולי בבוקר קצת יותר, אבל מעבר לכך - ממש לא.
לגבי 995, אני צופה שלא ירחק היום שהוא יוכרע
לחלוטין. אם וכאשר (וזה כנראה יקרה די בקרוב) הרכבות בין נהריה לבאר שבע יהיו הרכבות המהירות בין תל אביב לבאר שבע, כלומר: מחוף הכרמל ישירות לת"א ומת"א ישירות לקרית גת (וזה לא המצב היום, אלא היום הרכבות מהצפון שממשיכות לבאר שבע ולהיפך, אלה דווקא הרכבות שעוצרות גם בלהבים-רהט ובלוד), וכן לאחר שיסתיים פרוייקט ההכפלה בין נהריה לקרית מוצקין, אני מעריך ש-995 לא יחזיק מעמד.
זה ההבדל המשמעותי בין 995 ל-870. ל-870 אין חלופה רכבתית טובה. ל-995 יש. ויותר מכך, לחלק גדול מקהל הנוסעים הפוטנציאלי של 995, הרכבת גם נגישה יותר. לנהריה, עכו וקרית מוצקין יש תחנות רכבת משלהן. למה ליסוע עד מרכזית המפרץ על מנת להגיע ל-995? כנ"ל לגבי חלקים נרחבים מחיפה, למה ליסוע מאחוזה ומשכונות נוספות על רכס הכרמל עד מרכזית המפרץ בשביל 995 כאשר תחנת הרכבת חוף הכרמל קרובה יותר? למה ליסוע מהדר או מהעיר התחתית למרכזית המפרץ כאשר תחנת חיפה מרכז קרובה יותר? למה ליסוע מבת גלים, קרית אליעזר ועוד למרכזית המפרץ כאשר תחנת בת גלים קרובה יותר?
לחיילים שבימי א' בבוקר לא יכולים להשתמש ברכבת בחינם, ממילא יש הסעות דרך כביש 6 עד באר שבע.

ציפיתי לתשובה הזו שלך,אבל זה wishful thinking

להפך
אם ככה אז אתה מצדיק את זה שהקו שלי לא צריך לפעול רק בראשון אלא בכל שאר ימות השבוע, רק בתדירות נמוכה יותר. כי אתה בעצמך אומר שיהיו כאלה שיצתרכו את זה כל השבוע. ואפילו אם האוטובוסים יסעו חצי ריקים בשני עד רביעי, עדיין אגד לא יפשטו את הרגל מאוטובוס או שניים ביום.
עדיין הסבירות הגבוהה היא שבימי ראשון בבוקר ובימי חמישי תהיה מסה הרבה יותר גדולה של נוסעים והפיזור בשאר הימים יהיה דליל ביותר ולא יצדיק את הפעלת הקו שאתה מציע, אפילו לא בתדירות של אוטובוס אחד ביממה. אל תשכח שהפיזור אינו רק בין ימים, אלא גם בין שעות שונות בכל יום.
לכן רב הסיכויים שקו שאתה מציע, אם בכלל יחזיק מעמד, יופעל רק בימי ראשון וחמישי (ואולי בשישי ושבת). ואגב, כנראה שבימי חמישי הביקוש לו יהיה אפילו גדול יותר מאשר בראשון, כי בימי חמישי אין הסעות חיילים וחלק מהחיילים יעדיפו להשתמש בו על פני אמצעי תחבורה אחרים. ייתכן שלקו כזה תהיה הצדקה רק בימי חמישי ואפילו לא בימי ראשון. בכל זאת מסת החיילים הרבה יותר גדולה ממסת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון (שחלקם ממילא לא יוותרו על רכבם הפרטי).

לקו שאנו מציעים, לעומת זאת, יהיה ביקוש גבוה ויציב בהרבה, כי הוא מיועד לאוכלוסייה מגוונת בשני כווני הנסיעה.

droriko

New member
טוב כנראה שאני לא אצליח לשכנע אותך

עדיין הסבירות הגבוהה היא שבימי ראשון בבוקר ובימי חמישי תהיה מסה הרבה יותר גדולה של נוסעים והפיזור בשאר הימים יהיה דליל ביותר ולא יצדיק את הפעלת הקו שאתה מציע, אפילו לא בתדירות של אוטובוס אחד ביממה. אל תשכח שהפיזור אינו רק בין ימים, אלא גם בין שעות שונות בכל יום.
לכן רב הסיכויים שקו שאתה מציע, אם בכלל יחזיק מעמד, יופעל רק בימי ראשון וחמישי (ואולי בשישי ושבת). ואגב, כנראה שבימי חמישי הביקוש לו יהיה אפילו גדול יותר מאשר בראשון, כי בימי חמישי אין הסעות חיילים וחלק מהחיילים יעדיפו להשתמש בו על פני אמצעי תחבורה אחרים. ייתכן שלקו כזה תהיה הצדקה רק בימי חמישי ואפילו לא בימי ראשון. בכל זאת מסת החיילים הרבה יותר גדולה ממסת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון (שחלקם ממילא לא יוותרו על רכבם הפרטי).

לקו שאנו מציעים, לעומת זאת, יהיה ביקוש גבוה ויציב בהרבה, כי הוא מיועד לאוכלוסייה מגוונת בשני כווני הנסיעה.
טוב כנראה שאני לא אצליח לשכנע אותך
אבל היה דיון מעניין, תודה שהעברת לי עוד ערב אבוד

olli3

New member
מנהל
אהבתי, באמת אל לכולם מתאים הלו"ז ולכן זה בעיה

אתה כותב ברצינות?
למה שסטודנט שלומד רק בשלישי עד חמישי יסע ביום ראשון בבוקר? אולי זה סטודנט שמגלה אחריות, ובימי ראשון ושני עובד באזור המרכז על מנת לממן את שכר הלימוד שלו?
ולמה שסטודנט שלומד רק מיום שני יסע בראשון בבוקר? אולי הוא מגלה אחריות וביום ראשון מבצע פעילות התנדבותית בבית חולים מאיר?
עכשיו ביטלת לחלוטין במחי יד את כל הטיעונים הקודמים שלך. אתה רוצה ליצור קו שיכתיב לקהל היעד את ההתנהלות ובאותה נשימה טוען שזה שירות טוב לעומת שירות גרוע שאנו מציעים...
ועוד כורך את זה ב"קצת אחריות"...
באמת סליחה, שלא כל סטודנט מתכנן את מערכת לימודיו לפי הציפיות של droriko.
אהבתי, באמת אל לכולם מתאים הלו"ז ולכן זה בעיה
לנתניה והאיזור יש טרמפים והם מתמלאים, אבל קו האוטובוס החד שבועי שיצא מבאר שבע בימי חמישי בשעה 17:30 - היה ריק. לצפות מסטודנט שמסיים את היום שלו בחמישי כבר בצהרים, ואפילו סביב 12 בצהרים, להמתין לאוטובוס שיוצא עוד כמה שעות ונוסע במסלול אטרקטיבי ביותר, זה לא ריאלי.

זה לא שמדובר כאן על קו יוממים, על שעות עבודה מוגדרות במשק או על צבא אפילו או אוטובוס שנסיעתו היא במיוחד לבסיס צבאי כמו 532 לגלילות למשל או אוטובוס לבית סוהר כמו 46 בבאר שבע וכו'. בנגידו למקרים האלו בהם הרוב המוחלט מגיע באותה השעה, כאן יש מגוון רחב של משתנים.

דר"א, לתפוס קורסים ולסדר לעצמך מערכת שעות נורמלית בלי חלונות מוזרים זו משימה קשה. יש אנשים שמושיבים את החברים והמשפחה עם כמה מחשבים רק כדי לתפוס את כל הקורסים שהם רוצים, בשעות שהם רוצים. אחרת אתה נדפק עם מערכת שעות הזוייה. אז את האחריות הזאת, לא יכולה לעזור אם לסטודנט לא תהיה ברירה והוא ילמד בימי חמישי עד 6 בערב והאוטובוס שלו כבר יוצא ב5 בערב למשל.

mister K

New member
קודם כל שיהיה קו דרך גהה שיפעל כל השבוע.

למה לא לעשות קו כמו שהצעתי
שיפעל בראשון וחמישי?
אחר כך אם יראו שבאמת יש הצדקה לקו נפרד שייסע ישירות דרך כפר סבא, אז שיפעילו קו נוסף ישיר בתור תגבור בימי ראשון וחמישי. אבל אני בספק רב אם יהיה בכך צורך.

droriko

New member
אתה לא חושב

אחר כך אם יראו שבאמת יש הצדקה לקו נפרד שייסע ישירות דרך כפר סבא, אז שיפעילו קו נוסף ישיר בתור תגבור בימי ראשון וחמישי. אבל אני בספק רב אם יהיה בכך צורך.
אתה לא חושב
שמאיזור שבו יש ריכוז של 200 אלף איש יש מספיק ביקוש לקו כזה?

olli3

New member
מנהל
נגיד זאת כך, לשני הצדדים אין מה לחפש בצד האחר

אתה לא חושב
נגיד זאת כך, לשני הצדדים אין מה לחפש בצד האחר
לתושבי הדרום אין ממש מה לחפש באיזור השרון ולתושבי השרון אין ממש מה לחפש בדרום.

קישור מוצק מתקיים בין מטרופולינים ומשולש ערי השרון האלו, אינם מטרופולין.

כפי שהוצג כאן לעיל, במידה והיה קו שהיה יוצא מצומת רעננה לחיפה (בדמות 947 ואפילו ללא כניסה לנתניה) - קו זה היה נכשל כשלון חרוץ ורעננה קרובה יותר לחיפה מאשר לבאר שבע. גם בין רעננה לירושלים הביקוש לא מטורף, אז כמה כבר יהיו צריכים להגיע לבאר שבע? מה הם כבר איבדו שם? ומה תושבי באר שבע והדרום איבדו במשולש הערים האלו? לעומת זאת, לאיזור ציר גהה, יש ביקוש בשל מקומות מרכזיים רבים הנמצאים בסמיכות לציר זה.

mister K

New member
לא בכל ימות השבוע.

אתה לא חושב
לא בכל ימות השבוע.
וגם אם יהיה מספיק ביקוש לקו ישיר בסופי שבוע (ואני בספק אם יהיה), עדיין עדיף קו דרך גהה שיפעל בכל ימות השבוע, מאשר קו ישיר שיפעל רק בראשון וחמישי.

olli3

New member
מנהל
מעניין איך זה ישפיע על 380 בסופו של דבר.

אם הקו ייסע דרך כביש גהה אני צופה לו הצלחה.
להערכתי הוא ייסע דרך כביש גהה ויפעל בכל ימות השבוע. גם תהיה לכך הצדקה כי הרבה נוסעים יעדיפו אותו על 380.
מעניין איך זה ישפיע על 380 בסופו של דבר.
אם כמובן הקו יפעל בתדירות סבירה.

דניאל 130

New member
מה רשום מתחת לכיתוב צומת רעננה?

כפי שניתן לראות בתמונה, בתחנת קווי אגד שעל שדרות רגר פינת בן גוריון (אוניברסיטה/סורוקה) התווסף לו קו 580.

מעניין מתי הוא יתחיל לפעול, מישהו יכול לנדב פרטים?
מה רשום מתחת לכיתוב צומת רעננה?
דרך כביש 4 או דרך כביש 6?
הכיתוב מטושטש ולא ברור.

Citizen Y

New member
סוף סוף

כפי שניתן לראות בתמונה, בתחנת קווי אגד שעל שדרות רגר פינת בן גוריון (אוניברסיטה/סורוקה) התווסף לו קו 580.

סוף סוף

חדשות מצויינות
מקווה שהקו יתחיל לפעול בקרוב

אלון 58

New member
תודה-רבה!

תודה-רבה!

olli3

New member
מנהל
כל היום בער בי לעדכן את זה, אבל לא יכולתי ממש

לא מצאתי נקודת וייפיי כמו שצריך והאוטובוסים להם חיכיתי היום הגיעו כל הזמן בלי שהייתי צריך לחכות יותר מ 5 דקות :)

פקדתי את נוף ים (החוף והשכונה) בהרצליה, היה מהנה ביותר.

אלון 58

New member
במקרים כאלה אני לא דואג...,

לא מצאתי נקודת וייפיי כמו שצריך והאוטובוסים להם חיכיתי היום הגיעו כל הזמן בלי שהייתי צריך לחכות יותר מ 5 דקות :)

פקדתי את נוף ים (החוף והשכונה) בהרצליה, היה מהנה ביותר.
מעדכן הכל מהבית,זה מה יש,לא מסתובב עם מכשירי WI-FI,גם בנייד שלי איני גולש.
אם יש ארוע חדשותי דחוף,אני מתקשר למישהו ממכריי בפורום,והוא יעלה את הידיעה,ואם יש תמונות אני מעלה מהבית.

כבר היו דברים מעולם.

olli3

New member
מנהל
אתה יודע, התרגשתי כשראיתי את הכיתוב הזה.

מעדכן הכל מהבית,זה מה יש,לא מסתובב עם מכשירי WI-FI,גם בנייד שלי איני גולש.
אם יש ארוע חדשותי דחוף,אני מתקשר למישהו ממכריי בפורום,והוא יעלה את הידיעה,ואם יש תמונות אני מעלה מהבית.

כבר היו דברים מעולם.
קיוויתי שיהיה וייפיי באוטובוס וכשראיתי את הנהג אמרתי לעצמי, יופי יש באוטובוס הזה וייפיי - אבל משום מה לא היה.

הייתי נוסע כמה פעמים עם הנהג הזה בנסיעה 7:15 בבוקר והיינו מהמרים כל הזמן מה יהיה המחיר בנתיב המהיר.

אלון 58

New member
ומי זכה בהימור?

קיוויתי שיהיה וייפיי באוטובוס וכשראיתי את הנהג אמרתי לעצמי, יופי יש באוטובוס הזה וייפיי - אבל משום מה לא היה.

הייתי נוסע כמה פעמים עם הנהג הזה בנסיעה 7:15 בבוקר והיינו מהמרים כל הזמן מה יהיה המחיר בנתיב המהיר.
ומי זכה בהימור?

olli3

New member
מנהל
פעם הוא, פעם אני ופעם נוסע אחר שהזדמן להימור

ומי זכה בהימור?
והיו פעמים שאף אחד (כשהיה יחסית נמוך או יחסית גבוה).

המחיר גם משתנה תוך כדי כמה פעמים, עולה בכמה שקלים, חוזר חזרה למטה, יורד עוד קצת ועולה שוב. יש קטע כזה ועד שתגיע לעמדת התשלום או תיכנס לנתיב במידה ואתה רשום, המחיר יתעדכן למשהו אחר.

אלון 58

New member
ברור,אחלה של משחק

והיו פעמים שאף אחד (כשהיה יחסית נמוך או יחסית גבוה).

המחיר גם משתנה תוך כדי כמה פעמים, עולה בכמה שקלים, חוזר חזרה למטה, יורד עוד קצת ועולה שוב. יש קטע כזה ועד שתגיע לעמדת התשלום או תיכנס לנתיב במידה ואתה רשום, המחיר יתעדכן למשהו אחר.
ברור,אחלה של משחק

משה343

New member
על המידע, שלחתי מייל לאגד ...

על המידע, שלחתי מייל לאגד ...
בשאלה מתי קו זה יתחיל לפעול .

הגיע הזמן לקו שיחבר את צומת רעננה, בהתחלה הייתי נוסע עם 380+149 ע"מ להגיע לצומת רעננה
ועם הזמן עברתי לטרמפים בתשלום .

מצב
הנושא נעול.
למעלה