המטרונית - חוויות ותמונות מהיום הראשון

מצב
הנושא נעול.
נכון

הבעיה ששני קווים ריקים יסגרו
ולאו דווקא יאוחדו לקו אחד אשר יש בו נוסעים. זה החשש שלי.
נכון
צריך להתחיל עם קווים מאספים.
ואחרי שכבר יהיה ביקוש להוסיף ישירים.

הכוונה היא לשבתות.

בלילות חול, צריך פשוט להוסיף נסיעות אחרי השעות של היום.
רואים שעדיין יש ביקוש שממלא 60 אחוז מהאוטובוס באוטובוסים האחרונים? להוסיף עוד נסיעה אחרי שעה.
גם הנסיעה הזאת מתמלאת? להוסיף עוד נסיעות אחריה. ואם יש הרבה ביקוש גם לפניה

benshap2

New member
אגב לדעתי יש חשיבות לתח"צ בלילה ובסופ"ש

נכון
צריך להתחיל עם קווים מאספים.
ואחרי שכבר יהיה ביקוש להוסיף ישירים.

הכוונה היא לשבתות.

בלילות חול, צריך פשוט להוסיף נסיעות אחרי השעות של היום.
רואים שעדיין יש ביקוש שממלא 60 אחוז מהאוטובוס באוטובוסים האחרונים? להוסיף עוד נסיעה אחרי שעה.
גם הנסיעה הזאת מתמלאת? להוסיף עוד נסיעות אחריה. ואם יש הרבה ביקוש גם לפניה
אגב לדעתי יש חשיבות לתח"צ בלילה ובסופ"ש
גם אם הביקוש נמוך יחסית, והוא יהיה כזה בשלב הראשוני.
הסיבה היא שרק במצב דברים כזה אנשים יוכלו בטווח הארוך לוותר על כלי רכב (שלא לדבר על שירות של האוכלוסיה שידה אינה משגת לרכוש אחד כזה, היא תשתמש כבר בטווח הזמן המיידי כאשר הקווים יהיו אמינים).
סיבה נוספת היא, שמספיק שהורדת שיכור אחד מהכביש כל חצי שעה, כדי להצדיק את הפעלת הקווים האלו.

כן - בתחילת הדרך הם יהיו מסובסדים על ידי משד התחבורה וישרתו מיעוט של נוסעים יחסית. אבל לדעתי זה ישתנה ובגדול, אין שום סיבה שהביקושים בישראל בלילות אמצ"ש יהיו שונים מבמקומות אחרים בעולם.

droriko

New member
את 561 לתל אביב בכלל צריך לבטל

קווים ראשיים וקווים לאזורי בילוי.
בגוש דן: 5, 18, 19, 25/125, 37 (אור יהודה ויהוד), 40, 42/142, 51, 55, 56, 60, 61, 63, 66, 67, 68, 71/171/271, 72/172, 89/189, 104/204, 174, 247, 567 (או 561 בחלופה לתל אביב).
בינעירוני: קווים כמו 405, 480, 300, 301, 320, 370, 380, 910, 921, 947, 826, 842, 301 בצפון, 501 בצפון והקווים לאילת.
קו נוראי שמפעילים אותו כדי לחסוך בקוים,אבל בדרך חוסכים בשירות לנוסעים. כנל 247.

droriko

New member
אני גם הייתי מוריד נסיעות ל-561 לפתח תקווה

ומתגבר את 571 המהיר יותר. למי שגר בחלק המערבי של ויצמן ממילא יש את קו 11.

droriko

New member
אני מדבר על אמצע היום,לא על הלילה

אני מדבר על אמצע היום,לא על הלילה

טנק2

New member
571 גם נותן בדרך שירות לרעננה צפון

571 גם נותן בדרך שירות לרעננה צפון
ולאזור התעשייה של רעננה, בדומה לקו 10 בכפ"ס היום (רק שהוא לא נכנס לשכונות)

ממילא צפויים שינויים בקווים כמו 561 כאשר

יתחיל לפעול הקו האדום המכין.
עד אז לא יבצעו שינויים.
צריך להמתין ולראות מתי יהיה הקו האדום המכין (אם בכלל) ואילו שינויים יבוצעו בעקבותיו.

droriko

New member
למה לא

יתחיל לפעול הקו האדום המכין.
עד אז לא יבצעו שינויים.
צריך להמתין ולראות מתי יהיה הקו האדום המכין (אם בכלל) ואילו שינויים יבוצעו בעקבותיו.
למה לא
מה זה שייך אחד לשני?

זה שייך כי זה חלק ממהלך שינויים גדול שצפוי

למה לא
מה זה שייך אחד לשני?
זה שייך כי זה חלק ממהלך שינויים גדול שצפוי
בקוי האוטובוס הנוסעים בציר ז'בוטינסקי ומשרד התחבורה לא יבצע אותו בנפרד כשינוי נקודתי.
משרד התחבורה אוהב לקבץ שינויים בין אם במהלך "מהפכני" כפי שקורה כעת באזור חיפה ובין אם כתלות במכרז.
מה למשל שייך קישור פתח תקוה לתחנות הרכבת שלה למכרז עתידי צפוי של אשכול פתח תקוה - בקעת אונו? עובדה - במשרד התחבורה זה שייך...

מידע בתחנות - גם תרשימים של קווי אגד

בסופו של דבר החלטתי ששינה טובה לבריאות, אז כיוונתי שעון מעורר ל-5:30 ולקחתי רכבת לחיפה. ב-7:48 כבר הייתי על קו מספר 1 של המטרונית ביציאה ממרכזית חוף הכרמל.
בשעה כה מוקדמת של יום שישי האוטובוס היה כמעט ריק, ישבתי במושב הקדמי ובצד השני של המעבר ישב זקן חמווווד בן 86 (לא הייתי נותן לו שנה מעל 75) שלומד את המסלול מקצה לקצה כדי שיוכל לספר עליו לחברים ולילדים שלו (יש לו 12 ילדים, 60 נכדים ועוד כמה נינים). העברנו את כל הנסיעה עד מרכזית הקריות בשיחה נעימה בינינו ועם הנהג, שהיה מאד נחמד ואופטימי, ועוד אישה מבוגרת חייכנית שהחליטה לעשות טיול של בוקר במטרונית.
מופיעים בתחנות המטרונית שקווי אגד עוצרים בהן. בנוסף, בכל התחנות בין מרכזית המפרץ לצומת קרית אתא מופיעים תרשימי הקווים 123 ו-136, למרות שהם נוסעים בנתיב הרגיל ולא בנתיב המטרונית.

אגב, התרשימים האלה נמצאים לרוב על ארונות חשמל

מופיעים בתחנות המטרונית שקווי אגד עוצרים בהן. בנוסף, בכל התחנות בין מרכזית המפרץ לצומת קרית אתא מופיעים תרשימי הקווים 123 ו-136, למרות שהם נוסעים בנתיב הרגיל ולא בנתיב המטרונית.
אגב, התרשימים האלה נמצאים לרוב על ארונות חשמל
לדעתי ניצול יעיל מאד של השטח.

מידע בתחנות - מפת הסביבה

בסופו של דבר החלטתי ששינה טובה לבריאות, אז כיוונתי שעון מעורר ל-5:30 ולקחתי רכבת לחיפה. ב-7:48 כבר הייתי על קו מספר 1 של המטרונית ביציאה ממרכזית חוף הכרמל.
בשעה כה מוקדמת של יום שישי האוטובוס היה כמעט ריק, ישבתי במושב הקדמי ובצד השני של המעבר ישב זקן חמווווד בן 86 (לא הייתי נותן לו שנה מעל 75) שלומד את המסלול מקצה לקצה כדי שיוכל לספר עליו לחברים ולילדים שלו (יש לו 12 ילדים, 60 נכדים ועוד כמה נינים). העברנו את כל הנסיעה עד מרכזית הקריות בשיחה נעימה בינינו ועם הנהג, שהיה מאד נחמד ואופטימי, ועוד אישה מבוגרת חייכנית שהחליטה לעשות טיול של בוקר במטרונית.
מידע בתחנות - מפת הסביבה
בכל תחנה יש מפה של סביבת התחנה, עם אינקס רחובות ומוסדות, וכן סימון של כל תחנות האוטובוס בסביבה. חבל רק שאין שום רמז לאן כל אחד ממספרי האוטובוסים האלה מגיע.

orchilit

New member
מעולה. בגוש דן - במאה ה-22.

מידע בתחנות - מפת הסביבה
בכל תחנה יש מפה של סביבת התחנה, עם אינקס רחובות ומוסדות, וכן סימון של כל תחנות האוטובוס בסביבה. חבל רק שאין שום רמז לאן כל אחד ממספרי האוטובוסים האלה מגיע.
מעולה. בגוש דן - במאה ה-22.

מידע בתחנות - במתחמי החלפה עיקריים

יש תרשים של המתחם עם פירוט מלא של הקווים באיזור, כולל יעדי הנסיעה של כל קו. כאן ניתן לראות את מתחם ההחלפה הגדול ביותר בחיפה, שכונת הדר כולה שמתפקדת כמוקד תחבורה מרכזי.

המידע מודבק על התחנה ?

יש תרשים של המתחם עם פירוט מלא של הקווים באיזור, כולל יעדי הנסיעה של כל קו. כאן ניתן לראות את מתחם ההחלפה הגדול ביותר בחיפה, שכונת הדר כולה שמתפקדת כמוקד תחבורה מרכזי.
המידע מודבק על התחנה ?

darkshadow1

New member
בלי אנגלית/ערבית?

בלי אנגלית/ערבית?

מחלקים את החוברת של הדר ברוסית,

בלי אנגלית/ערבית?
מחלקים את החוברת של הדר ברוסית,
ובה יש גם את המפה הזאת. חוברות באנגלית וערבית לא ראיתי, אבל בצד האחורי של החוברות בעברית יש טלפון שאליו אפשר להתקשר ולקבל חוברות באמהרית, ערבית ורוסית, ואני לא בטוח לגבי אנגלית.

droriko

New member
מאיפה המטרונית יוצאת בחוף הכרמל?

מאיפה המטרונית יוצאת בחוף הכרמל?
מאיפה שהיה 103?

מצב
הנושא נעול.
למעלה