אנחנו כ"כ הולכים להצליח השנה

shaikis

New member
למה נורבגיה לא תנקד אותנו?

לשירי מימון היא נתנה 5 נקודות אם אני לא טועה.
חברים- ברגע שאנחנו שולחים שיר טוב עם הופעה טובה מדינות ינקדו אותנו!!!
אני לא מאמין באנטישמיות, נאציזם וכו' בתחרות...
ועם כל ההפגנות המתוכננות למחר לפני ובזמן המופע לא יפריעו לישראל להתברג בטופ10 ולעלות לגמר.
אני לא רואה את מורן חוזרת ביום שישי לארץ, מצטער.

זיקי

New member
לא בגלל אנטישמיות

סתם כי זו מדינה שאף פעם כמעט לא מנקדת אותנו :)
והשיר שלנו רחוק שנות אור מהסגנון הנורבגי.

אבל אני מקווה שאתה צודק!

edirz

New member
חייב להתערב..נורבגיה נתנה 5 נקודות לסקעת בגמר

שי העלת בי כרגע גיחוך.אתה רושם:

"לדעתי השופטים קיבלו הוראה מפושרת לא להעלות מדינות מזרח".....מה זאת אומרת,הם קיבלו הוראה??!! זה לא חוקי!! הם עושים מה שהם רוציםם לא מה שאומרים להם....אם אתה צודק נניח,אז דווקא בגלל זה לא נעלה! כי הם יקבלו הודעה מכל המפגינים למקם את ישראל אחרונה!!! אולי הם יקבלו שוחד? או יאימו על חייהם?! (אני בכוונה נסחף)

Love Music Yoni

New member
כל הסובייטיות מאתמול עלו,

ולאקס-יוגוסלביות היו שירים רעים שאף אחד לא הימר שיעלו.
בשביל מה הקונספירציות האלו? הנה הסבר מצוין^^

Princess Lotta

New member
הבלדה המרגשת והמצמררת היחידה שנותרה עלק

זה שהשיר מצמרר ומרגש אותך זה יפה, אבל אירופה תחליט אם נצליח או לא, לא את. אני למשל הרבה יותר מתרגשת מאסטוניה, בלי להבין מילה. ואני יכולה להבין גם את מי שמתרגש ממולדובה או וואטאבר גם אם אני לא סובלת את השיר. אישית אני חושבת שאסטוניה הכי מרגשת ואם היא עלתה לגמר בשפת המקור שאינה מדוברת או מובנת מחוץ למדינתה, ממשבצת 2, כשיש לה רק 2 סקנדי שבדיה ודנמרק שיצביעו לה, כנראה שאני לא היחידה.

כפרעליךךךךךךךךךךךךךך

אסטוניה בשל ההופעה וזוויות הצילום והשחור לבן בהתחלה..זה וואו! לא רוצה לנכס,אבל זה מזכיר באווירה את השיר של יואהנה....משהו בתחושה..אמן שאסטוניה תהיה בטופ 5.....אני כבר רואה את פינלנד נותנת דוז לאסטוניה השנה

כפרעליךךךךךךךךךךךךךך

אסטוניה בשל ההופעה וזוויות הצילום והשחור לבן בהתחלה..זה וואו! לא רוצה לנכס,אבל זה מזכיר באווירה את השיר של יואהנה....משהו בתחושה..אמן שאסטוניה תהיה בטופ 5.....אני כבר רואה את פינלנד נותנת דוז לאסטוניה השנה

uk23

New member
אני איתך באהבה לאסטוניה
זה הקסם

שגם בלי להבין מילה אחת,
איכשהו זה השיר היחיד שאני מזמזם מאתמול.
(לא דנמרק שאני אוהב ויודע שתזכה ולא הולנד שאני אוהב
וגם לא אוקראינה המעולה).

יש דברים בגו. לפעמים שיר טוב הוא פשוט שיר טוב

ולכן הוא גם זוכה לקבל נקודות.
אני אגב מאמין ששלנו יעבוד גם כן ויצביעו לנו יפה.

א א ל א

New member
אסטוניה לא הייתה חלק מברית המועצות לשעבר??>>>

זה לא כולל בעצם אז גם הצבעות גבוהות יחסית מרוסיה, אוקרינה, ליטא ובלארוס?!?!
לאסטוניה יש "חברות" באירופה לדעתי גם מסקנדינביה וגם מברית המועצות לשעבר.
לא שאני אומר שזה מה שגרם לה לעלות, השיר לא רע והיא נתנה הופעה טובה ככה שבכל מקרה הייתה ראויה לעלות, אבל אם כבר בהצבעות גושיות עסקינן, אני מאמין שהיה לה יחסית קל לעלות מהסמי הזה.

Princess Lotta

New member
אסטוניה לא מדינה מקומבנת והיא מנוקדת

בהתאם לטיב השיר וההופעה שלה. נכון שיש לה חברות מפה ומשם אבל הקשר ביניהן הרבה פחות מובהק ואין לה ניקוד גבוה מובטח מאף מדינה. השפה לא דומה לשפות הסקנדי או הסובייטיות. לראייה הכשלונות שלה ב08 עם החרא שיר שלה וב2011 עם שיר שדווקא היה לא רע לטעמי אבל שוב - היא עולה בזכות ולעולם לא בחסד, אינה מהווה חלק מובהק מאף מאפיה וכשהיא מצליחה (כמו 2009 או 2012) ההצלחה הזו תמיד מגובה בנק' מכל קצוות היבשת!

VickyRosti

New member
אסטוניה אמנם הייתה חלק מברית המועצות לשעבר

ויש בה אוכלוסייה רוסית גדולה, ולכן היא נמנית על המנקדות הקבועות של רוסיה ולפעמים גם של אוקראינה ובלארוס (בעיקר אם הן שולחות זמרים שמוכרים ומצליחים גם ברוסיה), אבל זה חד צדדי בלבד. לרוסיה או לשאר מדינות בריה"מ לשעבר אין שום זיקה לאסטוניה ושום אינטרס להצביע לה! המנקדות הכמעט קבועות של אסטוניה הן ליטא ולטביה, שאמנם אין שום דמיון בין שפותיהן לבין האסטונית, אבל הן רוחשות לאסטוניה סימפטיה בזכות אחוות המדינות הבלטיות, וכן פינלנד, ששפתה דומה מאוד לאסטונית. בסמי הראשון הייתה לאסטוניה רק מנקדת קבועה אחת, ליטא, וגם כאן בכלל לא בטוח שהיא נתנה לה את הדוז. אסטוניה עלתה אך ורק בזכות השיר והזמרת, בדיוק כמו גם בשנה שעברה!

כנ"ל לגבי מולדובה שתמיד טוענים שהיא מקומבנת. מולדובה מצ'פרת את רוסיה ולפעמים גם את אוקראינה ובלארוס, אבל זה לא הדדי. החברה הנאמנה היחידה של מולדובה שתמיד מדזזת אותה היא רומניה, אבל הפעם רומניה משתתפת בסמי השני ולא יכלה להצביע עבורה!

א א ל א

New member
תודה על החידוד!! מה ההסבר לקשר בין מולדובה...

לרומניה באמת?
ועוד מולדובה ישירו ברומנית, בכלל מוזר לי.

VickyRosti

New member
רוב תושבי מולדובה הם רומנים מבחינה אתנית

ומסוף מלחמת העולם השנייה ועד 1940 מולדובה הייתה מאוחדת עם רומניה, סופחה לבריה"מ ב-1940 בעקבות הסכם ריבנטרופ-מולוטוב, ואז נכבשה ב-1941 ע"י רומניה בחסות גרמניה הנאצית. אחרי מלחמת העולם השנייה הפכה מולדובה לחלק מברית המועצות, ובשנים אלו גם היגרו אליה המוני רוסים ואוקראינים, וב-1990 הכריזה על עצמאותה מברית המועצות ההולכת ומתפרקת ועל השפה הרומנית כשפתה הרשמית. מקשרים שיש לי בעבודה עם מולדובה, שמתי לב שהרבה מסמכים רשמיים שלהם כתובים הן ברומנית והן ברוסית, אבל אני לא יודעת עד כמה מדובר במדיניות רשמית, ואולי זה נובע יותר משיקולים פרקטיים. כיום יש יחסי אהבה-שנאה בין רומניה למולדובה, כשהרומנים לפעמים מתנשאים על המולדבים, רואים בהם עם נחשל עם נטייה לעבריינות ולא רוצים בשום אופן איחוד של 2 המדינות, מה שלא מונע מהם אבל לפנק את מולדובה באירוויזיון בדוזים עסיסיים!

3 ngForXסaS

New member
הכל תלוי ברגע השיא של השיר

2008: לעעעעעעאעאעאעא אור כוכבבבבב

2010: ווהוהווווווועעעעעאעאעאוק'עעאקאווווו

ולכן:
הצלחה: רק בשבילוווווווווהוווווווווהווווווווווו

כשלון: רק בשבילווועעעאעאעאעווועועועועועועע

הכל תלוי ברגע השיא של השיר. אם היא לא תפקשש לא צריכה להיות בעיה.

מה שמשנה בסוף זו ההופעה מחר

כרגע היא גבולית..אם היא תיתן מחר שואו טוב כמו האסטונית היא יכולה לעלות.

VickyRosti

New member
השיר שלנו בהחלט עשוי לקבל נקודות ממזרח אירופה

לא דוזים ועשיריות, אבל בהחלט 3,4 או 5 נקודות, מה שבהחלט נותן לנו סיכוי טוב לעלות לגמר ואולי אפילו להתברג בו ב-TOP 10. השיר שלנו אינו בלדה בלקנית, אבל יש לו משהו מהמלנכוליה והדרמטיות של הבלדות הבלקניות, שבהחלט עשוי לדבר אל מדינות אקס-יוגוסלביה ומזרח אירופה בכלל, בדומה לשיר של בועז, שקיבל את נקודותיו בעיקר ממדינות מזרח אירופה והבלקן והתברג במקום התשיעי המכובד, למרות שהניקוד הכי גבוה שלו היה 10 מסן מרינו ו-8 מפינלנד. בהיעדר בלדות בניחוח פולקלוריסטי השנה, השיר של מורן הוא היחיד שיושב על הנישה הזו, ומעבר לכך, הוא פשוט שיר טוב ומרשים, מבוצע ע"י זמרת מצויינת עם יכולת לרגש, ואני מאמינה שזה יכול לעבוד! במזרח ובדרום אירופה מתחברים לבלדות עוצמתיות ומלנכוליות בניחוח פולקלוריסטי, ואני בהחלט רואה מצב שנקבל מרובן נקודות. עכשיו נותר לקוות שמורן תיתן ביצוע מקצועי, קולח וסוחף גם בחזרת השופטים, כדי שלפחות קולות השופטים יהיו מובטחים לנו. כשחושבים על זה, הראל סקעת לא היה מושלם גם בחזרת השופטים (הוא לא זייף אמנם והיה בסדר גמור, אבל הוא לא נתן את מה שהוא בד"כ יודע לתת), ובכל זאת דורג ע"י השופטים במקום הרביעי בסמי והחמישי בגמר, כך שאם מורן תיתן ביצוע טוב מספיק (גם אם לא מושלם), השופטים עשויים לפרגן.

למעלה