רפואי חדש

זמן הדגירה עד התפרצות המחלה הוא קצר

יום-יומיים דגירה. השאלה באיזה שלב נדבקו, אם בכלל.

דרך אגב, אין כזה דבר 100% שיובל לא מדבקת. יש זני סטרפטוקוק עמידים לאנטיביוטיקה. נכון שבדרך כלל לא סטרפטוקוק A, אבל לא ניתן לשלול את האפשרות הזו ב-100%.

אני לא הייתי הולכת עם אף אחד מהילדים. נראה לי מסוכן מדי בשביל אישה בת 98. הסיבוכים של סקרלטינה קטלניים. אין מצב לדחות את יום ההולדת לכבודכם?

משוש30

New member
או קיי ולהגיע לשם אני בכבודי ובעצמי? גם לי לא

הייתה שנית בילדותי. השאלה אם יכול להיות שגם אני נדבקתי?

תראי, שנית זה סטרפ A שיש לכולנו בדלקות גרון

מדי פעם. במקרה של סקרלטינה אותו סטרפ A מפריש טוקסינים שגורמים לתגובה גופנית חריפה. רוב הילדים מעל גיל 10 מפתחים עמידות לטוקסינים של סטרפ. לא סביר שאדם מבוגר עם מערכת חיסונית תקינה יתדרדר לשנית. עם זאת, מדובר באישה מבוגרת וככל שמתבגרים גם המערכת החיסונית מתבגרת ומאבדת מחוסנה. האם את נושאת את החיידק? אפשרות ממשית שכן. האם את הולכת לבקר את סבתך כשיש לך דלקת גרון?

משוש30

New member
פעילה ברור שלא.

אבל ככה? אני נחשפת לכל כך הרבה אנשים כל יום מי יודע מי מהם חולה או לא. לא יודעת זה נשמע לי לקפוץ מעל הפופיק.
ברור שאם היו לי סימפטומים לא הייתי הולכת. וגם אם יגידו לי שזה מדבק לפני שמופיעים הסימפטומים לא אלך. ואם לא ללכת עד מתי?
יובל חלתה ביום שישי בבוקר. מחר שלישי ואין לי שום תסמינים. בקיצור לא ברור לי בכלל.

עד קבלת שתי מנות אנטי' יובל עדיין היתה מדבקת

מה שאומר שהספירה מתחילה משלשום (נכון?). זמן הדגירה הוא עד שבעה ימים (מצאתי עוד כמה מקורות בנושא). מה שאומר שאת עוד יכולה לפתח סימפטומים במשך שבעה ימים משלשום. לא הייתי הולכת מחר.

נכון שאת נחשפת להרבה אנשים וכולרות, אבל את לא גרה איתם וכאן מדובר במחלה מדבקת במיוחד. יותר משפעת, נניח.

לגבי זה שלא היתה שנית בילדות - זה לא רלוונטי

זו לא מחלת ילדות קלאסית שחולים בה ואז מתחסנים. היא כן מופיעה יותר אצל ילדים, אבל זה כי הם פחות חסינים לטוקסינים של סטרפ. לכולנו היה סטרפטוקוק בגרון. זה לא משהו שמתחסנים כנגדו, אם כי כן מפתחים חסינות מסויימת כנגד הרעלנים שהוא מפריש. עם זאת, קחי בחשבון שהסטרפטוקוק הזה שיש ליובל מדבק במיוחד: גם ברוק, גם באויר וגם במגע. לא מספיק לא לשתות מאותה הכוס.

שומרי משקל - השיטה הישנה לעומת החדשה

שאלה למי שמכירה - מבינה ששומרי משקל עברו לשיטת נקודות פלוס (הנהוגה בארה"ב?), ועל כן יש שינוי בתחשיב הנקודות ובספירתן.
בעבר, הצלחתי לרדת יפה עם השיטה הישנה (שיטת הנקודות), ואני רוצה לחזור לשיטה רק ללא הקבוצה, באופן אישי לא מסתדרת עם הקבוצות למיניהן והלו"ז הצפוף (עבודה אינטנסיבית ושתי ילדות) אינו מאפשר.
בקיצור - מה ההבדלים המרכזיים בין השיטות? האם יש הבדל בירידה אם הולכים על השיטה הישנה (מוזר לי הקונספט שמה שעבד עד לפני X חודשים הפך פתאום ללא טוב אבל אולי אני זו שלא מבינה),
אם למישהי יש במקרה את החוברת החדשה ותוכל לשלוח אלי במייל או להפנות אותי למקור ברשת ממנו אפשר להוריד - אשמח מאד!

נטעטע

New member
הבדלים

הישנה לקחה בחשבון רק קלוריות ושומנים רוויים, החדשה מתחשבת ב: חלבונים, פחמימות, שומנים וסיבים.
בגדול, כל המוצרים הפחממתיים שווים הרבה יותר נקודות.
לאנשים שונים יש הבדלים שונים בירידות בין השיטות, כלומר, יש כאלו שיותר טובה להם הישנה, וכאלה שהחדשה.
אצלי באופן אישי זה לא מובהק, כי בשיטה הראשונה ירדתי יותר מהר, אבל זו לא חכמה, כי אלו היו הקילוגרמים הראשונים שתמיד עפים מהר יותר, בכל מקרה בשתיהן אני יורדת לא רע.
אם את לא חוזרת לקבוצה, והסתדרת יפה עם השיטה הישנה, אני לא מוצאת סיבה להחליף.
יש לי את החוברת, אבל ממש אין לי סבלנות לסרוק את כולה. יש אפליקציה טובה באנדרואיד (יכול להיות שגם הגיעה כבר לאייפון) שכוללת את כל החוברת, וגם את המחשבון, בו את יכולה לחשב את מה שלא מופיע בחוברת.
אם יש לך שאלות ספציפיות, את מוזמנת לשאול.

תודה רבה על התשובות

מצאתי עותק של החוברת האמרי' החדשה, ואני עוברת מוצר מוצר ונשמתי יוצאת...

זה נראה במבט מאד ראשוני כאילו בשיטה החדשה אוכלים יותר (הרבה יותר) - בשיטה הישנה הייתי צריכה לאכול 20 נק', ובשיטה החדשה 25 וזה מבלי להזכיר את שלושת הפירות המותרים ביום (כוס ענבים??) מרגיש לי כמו כפירה בכל עקרונות הדיאטה אבל כאמור זה רק ממבט מאד ראשוני ולא מניסיון כמובן.
שאלה לגבי האפליקציה לאנדרואיד - היא בעברית? באנגלית? אם היא כוללת את כל החוברת זה מצוין!
שאלונת אחרונה - האם את מוצאת את השיטה החדשה נוחה יותר? נראה לי שאם היא לא מביאה איתה בשורה חדשנית במיוחד (לאכול יותר?
) אז אולי כבר אתחיל עם השיטה הישנה והמוכרת.

(שוב המון תודה!)

אני ניסיתי את השיטה האמריקאית (אני בארה"ב)

לי זה כנראה פשוט יותר מדי אוכל. אין לי עודף משקל גדול- רציתי להוריד 5-6 ק"ג. הצלחתי להוריד 2-3 ונתקעתי במשך חודשים. אבל אני מניחה שעם עודף משקל גדול יותר זה יעבוד טוב באותה מידה.

האפליקציה בעברית או באנגלית

לפי בחירתך. את בוחרת לפי איזה שיטה. יש הרבה יותר מהחוברת והכי חשוב- מחשבון.
אני שומרת על משקל כבוד כבר חצי שנה בערך- עם השיטה הישנה (בדיוק הגעתי לכבוד כששינו שיטה)

נטעטע

New member
זה נורא תלוי מה היית רגילה לאכול

יש לי חברה שהמעבר הפחית לה משמעותית את כמות האוכל.
על האפליקציה עינב ענתה לך.
היא בהחלט נוחה יותר ולו מבחינת הפרות.
אגב, לא הגיוני שאת צריכה לאכול 25 נק' כי 26 זה המינימום.

BaLuna

New member
סינוסיטיס - מה קורה כאן???

לא יודעת כבר מה לעשות!

חליתי בערב ראש השנה, מה שהתחיל מברונכיט, אליו קיבלתי אנטיביוטיקה שלא עזרה (רוליד), והפך לסינוסיטיס אימתני (קורה לי הרבה לצערי, כנראה בגלל מבנה צר של המעברים). קיבלתי צפורל ל-10 ימים, והיה שיפור, אבל מתון למדי (בד"כ מקבלת מוקסיפן ויש שיפור מהיר).
עכשיו, אחרי 10 ימי אנטיביוטיקה, עדיין נזלת צמיגה וצהובה (סליחה על התיאורים...), וכאבי ראש קשים.

מה עושים? שוב לרופא?
עצם זה שיש שיפור אומר שרק צריך עוד זמן? או שכאבי הראש מעידים על זה שחייבים להמשיך לטפל ומשהו שם לא בסדר?

אנא - כל המנוסות...

תודה רבה!

הייתי חוזרת לרופא

פעם אחת היה לי סינוסיטיס, זכור לי שקיבלתי אוגמנטין שזו אנטיב' מאוד חזקה ודי סיוט לקחת אותה אבל היא עבדה. אצלי הכאבים התמקדו בשיניים ולא בראש דווקא.
אם את סובלת מסינוסיטיס כרוני לא בטוח שזה חיידקי ולא בטוח שתמיד אנטיביוטיקה היא הפיתרטון
בכל מקרה כדאי להתייעץ עם הרופא

קונצרטו

New member
לחזור לרופא

לשקול צילום סינוסים ואוגמנטין
אינהלציות של מי מלח בלבד יעזרו לניקוז, ואת זה את יכולה להתחיל לבד

אימרי 1

New member
כואב ומציק נורא

אצלי היו כאבי ראש ושיניים חזקים מאוד.
נזלת וליחה צמיגית ומרושעת במיוחד.
אצלי לא עזרו לא מוקסיפן ולא אוגמנטין.
סבב אחרון של זטו בצרוף דיקור אינטנסיבי ותמצית צמחים סינית. חיסלו את הסינטיסיס העקשן הזה.
מאוד ממליצה על דיקור.

למעלה