חודש המודעות לסרטן השד

mitmit11

New member
עצוב ומקומם

בכלל כל ההתויות ל-PGD מאוד ספציפיות ואף אחד לא זז מהן מילימטר מחשש ליצור תקדימים שיעלו לקופה או למדינה הרבה מאוד כסף. יש פה בתפוז את הבלוג של בדרך להיות אמא10 שלא אושר לה PGD על מחלה גנטית שהיא נשאית לה ומסבה לה לא מעט סבל. הסבל שנגרם כתוצאה מהמחלה הגנטית לא "סיפק" את הועדה
מרגיז שמסתכלים בדברים האלה על ה"עכשיו" ולא על העתיד (=עלות חולה סרטן, לא עלינו, על כל המשתמע מכך)

עם כל הצער

ההגדרה היום לpgd היא למחלות שהילוד ימות מהם בודאות גבוה ובגיל מאוד צעיר. כמובן שסבל והעברת גן עם סיכוי של80% לחלות בגיל מבוגר זה לא נושא לזלזל בו. אבל בהנתן תקציב מאוד קטן ומוגבל צריך למתוח את הגבול איפשהו

mitmit11

New member
yep

גם ההתויות לשימוש בתרופות שונות בסל הן מאוד ספציפיות.

כולי תקווה שמתישהו תהיה מודעות גבוהה יותר לרפואה מונעת בארץ וזה יתוקצב בהתאם. ובכלל - הרחבת תקציב הבריאות ושיקום המערכת החולה הזו... (ואני לא מתכוונת להפרטה כי אז נהיה ארה"ב טרום אובאמה קר)

kessem2

New member
זה לא לגמרי מדוייק

מאשרים גם לנשאי גנים הגורמים למחלות עם סבל רב ולא בהכרח בגיל צעיר, כמו ניוון שירירים,
ויש גם חריגים למחלות נדירות מאוד.

yakimoon

New member
כל הכבוד לך!

שאלה ברשותך: היכן אפשר לבצע את בדיקת הנשאות ?
(במשפחתי סבתא שנפטרה מסרטן השד, ודודה חולה)
תודה

BeTipul1

New member
אני אישית בצעתי בבלינסון

אני מניחה שיש עוד מספר מקומות שאפשר לבצע את הבדיקה..

בינתי2

New member
אם את במכבי יש בראשל"צ

אני ביצעתי במרפאת נאו"ת (נשים אונקולגיה ותורשה) בראשל"צ (שייך למכבי). לא זוכרת אם היה תורך בהפניה, אם את במכבי ובמרכז - תתקשרי אליהם. היו מאוד נחמדים.

האמת - בטוח יש גם בתל אביב, לי היה נוח ראשון.

MZmz44

New member
מישהי יודעת היכן מבצעים ריצוף גנטי ומחיר?

יש לי היסטוריה משפחתית של סרטן בגיל צעיר ובגלל שלא נמצא BRCA ייעצו לי לעשות ריצוף.

למעלה