hi, i have a Q

ifonly16

New member
hi, i have a Q

my parents order a hotel from the internet in the black forest in gremeny and after ariving there yesterday they want to leave, but the hotel manger had told them that if thy leave without paying, last night when they first arrive, he will call the police and if they want to leave they need to pay 80% of the price , they ordered for aweek so 80% is a lot of money, and they are there only a day. can he do that? what's the role about that subject?

mikledet

New member
איפה דידיי כשצריך אותו??

אני לא משפטן תיירות. אבל, אם המלון מסודר - באתר צריך להיות תנאי הזמנה תשלום וכו... אם מה שבעל המלון טוען - אכן כתוב בתנאים האלו - אז עצם העיסקה מחייבת את הקונה והמוכר (או נותן השרות) על פי תנאי העיסקה - כל עוד אלו חוקיים. כלומר - אם יש תנאים שאינם חוקיים, אפילו אם הצדדים הסכימו עליהם - העיסקה יכולה להתבטל. אולי תתני את הקישור לאתר של המלון - אולי יהיה יותר קל להגיד... באופן כללי, אבל, מלונות כן גובים "קנס" על ביטול של לילות - במיוחד בעונה השיא - שזה מה שזה עכשיו. לדעתי 80% (מהזמן הכולל) זה מוגזם - ולא ניראה לי שהוא יכול לדרוש סכום כזה - אבל לדעתי סכום של לילה אחד הוא כן יכול לדרוש - וזה גם מובן. מאופן הכתיבה אני מסיק שכניראה נוצר שם ויכוח כל שהוא בין הוריך לבין בעל המלון - ויתכן הוא פשוט עושה "דווקא". אני במקומם הייתי דווקא מבקש ממנו שיזמין את המישטרה... אני בטוח שהוא היה חוזר בו...

ifonly16

New member
תודה על התשובה, והנה כמה תשובות לך

א. המקום מרוחק מהעיר (היער השחור), ולכן קשה להוריי למצוא שם מישהו שמבין אנגלית, שעמו הם יוכלו לדבר על זה. פעם אחרונה שדיברתי איתם אבא שלי הלך לדבר עם אחד מעובדי המלון כדי לנסות ולהתפשר שהם ישארו שם שלוש לילות מתוך השבוע ולא יצטרכו לשלם את ה-80% במקום. אבא שלי הלך לדבר איתם כי הוא עוד מבין קצת גרמנית, ז"א אידייש אבל זה דומה. ב. אין לי מושג איך קוראים למלון כי אבא שלי הזמין אותו אבל אני יכולה לברר איתו. ג. מכיוון שאמא שלי די התעצבנה מזה שהוא לא נותן להם לעזוב, אני גם מניחה שהיה בניהם ויכוח. ד. כן אתה צודק הם צריכים לשלם איזשהו קנס אבל 80% מהמחיר של השבוע זה מוגזם בהתחשב שהם עוד צריכים לעבור למלון אחר ולשלם שם. ה. אבל אם יש מישהו פה שמכיר את חוק התיירות הגרמני שבבקשה יענה זה חשוב.

izeev

New member
german hotel

hi, your parents have to pay the hotel only what is writen in the agreement, nothing more then that, yes some of the hotel has cancellation policy of 80% of the total nights. but if your parents can point on a good reson why they want to change the hotel, then they are free of payments.

ifonly16

New member
o.k got it

so they can't just say the hotel suck they have to give a good reson why they want to leave. o.k i wiil surly tell them.

mikledet

New member
חצי נכון

אם המלון הציע רמה מסויימת ושרותים מסויימים - והוא לא מספק את "הסחורה" אז בהחלט ניתן לטעון - שהורייך משלמים עבור שרות שהם לא קיבלו - או שהונו אותם - הבעיה - שזה לא דברים של שחור לבן... במיקרים כאלו רצוי לנסות לפתור דברים באופן דיפלומטי - ואם זה לא הולך - אז באמת יש משטרה...

למעלה