Hardisk

Hardisk

פרמטתי את המחשב (כונן הסיסטם ועוד כונן חוץ ממנו) בכונן השני הוא לא נותן לי לפרמט עד הסוף, נתקע ב 34 אחוז... יכוליות שיש באד סאקטורים על ההרדיסק? מה עושים? יש איזו תוכנה שסורקת ומתקנת?

ykiki

New member
לא ציינת יצרן של ההארדיסק...

לכל יצרן יש אתר בית, ובו ניתן להוריד כלי בדיקה ותיקון להארדיסק. צריך רק להיזהר עם כלי התיקון הזה, כיון שחלק מפעולות התיקון שניתן לבצע כרוכות במחיקת כל הנתונים שעל ההארדיסק. הכי פשוט - להעלות את המחשב מהסידי של וינדוס, ולבצע סריקת שגיאות. לא נתת פרטים נוספים, אז לא ניתן לעזור ספציצית (איזה וינדוס, איזו מע' קבצים...)

az ma

New member
מאחר והוא מנסה לפרמט אז סביר שאין

שום נתונים שאסור שימחקו...

ykiki

New member
כן אבל...

לא הצלחתי ממש להבין את החלוקה שהיתה לו קודם. וכוונתי היתה ש- LLF תמחק את כל המחיצות קומפלט, ויש לי תחושה שהוא לא יהיה מבסוט מזה... (low level format, למי שתהה)

az ma

New member
האם כבר התקנת מע' הפע' (ואיזו) על

כונן הסיסטם? במידה וחיובי, ותגלה לנו את סוד מע' ההפע' (אל חשש, לא נגלה לאאאאף'חד) אז ניתן יהיה להמליץ על כיוון פעולה...

OK

יש לי במחשב שני הרדיסקים של ווסטן דיגיטל, כל הכוננים לפני הפרמוט היו על Fat 32 כרגע רק כונן הסיסטם על NTFS והכונן שאני מנסה לפרמט ללא הצלחה גם הוא. Windows XP חסר משו?

az ma

New member
מציע שתפסיק לבכות (על הגרב) ותרגע

ואז נסה לענות שוב: האם כבר התקנת את XP על כונן הסיסטם? האם המחשב כבר עולה מהכונן הזה?

...

יש וינדווז אקספי מותקן על כונן C המחשב עולה, עושה רושם שהוא די בסדר אפילו... רק הכונן הבעייתי לא רוצה להתפרמט ולתת לי למלא אותו בכל טוב.

az ma

New member
נסה לבדוק ולתקן כלהלן...

start --> הקלקה ימנית על My computer ובחירה ב Manage ... הקלקה שמאלית על ה+ שמשמאל לStorage... הקלק על Disk Management... הקלק ימני על כונן D ובחר בProperties... בחר בלשונית Tools... תחת Error-checking לחץ על Check Now... הוסף V בשני המקומות ולחץ על Start... שיהיה לכולנו במזל...

dannychn

New member
גם אצלי היתה בעיה דומה

גם אצלי היתה בעיה דומה כאשר ניסיתי לפרמט מתוך ה-xp. נכנסתי להתחל / הפעלה (start / run), הרצתי את cmd ושם כתבתי format d: ( אם מדובר בכונן D הזקוק לפרמוט) וזה עבד מצויין.

../images/Emo4.gif

מה שאמרת זה בעצם ה scandisc שדיברתי עליו, הוא לא נותן להשלים את זה. בקשר לפרמוט דרך ה cmd זה גם לא נותן לפרמט אומר שהכונן הוא NTFS... מה עושים?

az ma

New member
היכן בדיוק דיברת על scandisk?

נסה את בכלי הזה: http://www.seagate.com/support/seatools

למעלה