Getrows ושינויים במסד

Kodak997

New member
יצירת אובייקטים

אני בונה כרגע ציר זמן (Timeline), שמתעדכן מדטאבייס. אני מעוניין להפוך את כל העסק הזה ל-CLASS, כדי להיות מסוגל להשתמש ברכיב הזה בהרבה מקומות ובצורה הכי נקייה. עכשיו - 1. האם CLASS נחשב אובייקט? 2. אשמח אם מישהו ייצרף איזשהו מאמר/מדריך ליצירת קלאסים. 3. האם ניתן לאחסן מופע של אובייקט בדטאבייס? (כלומר - במקום כל פעם ליצור מופע שלו מחדש ו"למלא" אותו בנתונים מה-DB, פשוט לאחסן כל מופע כמו שהוא ב-DB). תודה..

Kodak997

New member
Getrows ושינויים במסד

(VBscript ו-Access) יש לי מספר פונקציות המסתמכות על נתונים ממסד שהגיעו בשיטת Getrows, המחזירה מערך דו ממדי. כרגע מה שקורה זה שכל פונקציה "מזהה" או מתייחסת לכל שדה ע"י מיקומו במערך (הפנימי, של כל רשומה), לדוגמה: "הכתובת של כל חנות שמורה באינדקס השני במערך הרשומה שלה". ואת זה פשוט קבעתי שרירותית בכל פונקציה. עכשיו, אי אפשר להתחמק משינויים במסד, שיהיו על בטוח.. השינויים ישנו את מספרי השדות וכפועל יוצא - כל הפונקציות יקבלו ערכים שגויים. שאלתי היא - האם יש איזושהי שיטה לזהות את השדות ע"פ שמם, ולא ע"פ מספרם, כך שלא משנה איזה שינויים ייערכו (מלבד שינוי שם שדה), המשמעות תישמר? בתודה, ניר.

roee

New member
תשתמש בקבועים

נתנו פה דוגמא כזה לפני שבוע של Deviation

והלינק

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=130&msgid=30055819 בנוסף, אין שוםפ סיבה שסדר ההופעה של השדות ישתנה. בשאילתה שלך פשוט תציין את הסדר במקום *

Kodak997

New member
כיוונים להתפתח בנושא DB

בזמן האחרון אני שם לב שרוב השימושים שלי בדטאבייס (Access) הם נורא בסיסיים: טבלה אחת או שתיים, בלי קשרים בין טבלאות, שאילתות פשוטות וכו'. זה טוב ויפה בתוכניות פשוטות, אבל בדברים יותר רציניים זה הולך ונהיה מסובך וכבד (פונקציה אחת יכולה כל פעם לפתוח 3 רקורדסטים שונים), זה עסק מסריח ואני יודע שיש פיתרון הרבה יותר חכם והוא - לבנות את הDB בצורה חכמה. וכאן חסר לי ידע. האם אתם יכולים לתת פה עצות כיצד ניתן להתפתח בתחום הזה? (אתר טוב, ספר.. משהו בסגנון, כל מה שיכול ללמד אותי את זה בצורה מסודרת.) בתודה, ניר.

למעלה