G6PD מישהי יודעת?

G6PD מישהי יודעת?

לנועם התגלה בדם G6PD והייתי רוצה לדעת אילו תרופות לא מומלץ לתת לתינוקת. האם מותר גליכול בייבי נגד גזים??? ובכלל אילו תרופות יומיומיות נוספות אסור לתת...

אימלה1

New member
על גליקול אני לא יודעת...

אבל לי יש G6PD אני יודעת על איסור לאכול פול, חומוס -להמעיט, אסור להשתמש ביוד, וכל התרופות שמכילות סולפה, ותמיד תמיד לציין את זה אצל הרופא!! בנוסף אסור גם אופטלגין למרות ששמעתי שיש כאלה שכן לוקחים אבל אני לא מסתכנת. חוץ מזה זה לא נורא באמת החיים יפים כמו לכווולם. אגב לעניות דעתי גליכל זוהי תרופה הומופאטית לכן אין איתה שום בעיה את יוכלה להתקשר למוקד קופ"ח שלך ולשאול בהצלחה

דידולי

New member
גם לקטנה שלי יש G6PD ונתתי לה גלי-

כל ולא היתה שום בעיה. לגבי שאר תרופות אצלי זה תמיד מופיע במחשב אצל הרופאה ולפני מתן תרופות למרות שהיא רואה אני שוב אומרת (גם אם נמאס לה לשמוע) למה חומוס לא? אני נותת לה כל יום חומוס היא מאוד אוהבת חומוס זה חלק בלתי נפרד מארוחת הצהריים שלה. אני עושה משהו לא בסדר? לא אמרו לי כלום על חומוס רק על פול ירוק בלבד. תקני אותי שאני לא יעשה משהו לא בסדר.

הירוקה

New member
אין בעיה עם גליקול

ניתן לקבל בבית המרקחת רשימה עדכנית (מתעדכנת תמיד) של רשימת התרופות. התרופות שאסורות הן לא יומיומיות. כשמקבלים מרשם רצוי לברר עם הרוקח אם אין בעיה אם אחד המרכיבים של התרופה. המון בריאות

תשמעי... כשיש לילדה G6PD

לא כדאי להסתמך על הפורום בנוגע למה מותר לנועם או אסור לנועם לצרוך. זה משהו שצריך לשאול רופא ורק רופא. ולא משנה אם התרופה הומיאופטית או טבעית או לחילופין כימית לגמרי. אני במקומך הייתי מחכה לבוקר ועוברת את הלילה בלי גליכל. מקסימום מחר יגידו לך שמותר ומחר כבר תוכלי לתת. ומסכימה עם קודמתי - תמיד תמיד להזכיר את ה-G6PD לכל רופא ומי שמטפל בילד, במיוחד מי שרושם לו תרופות. יש משפחה שלמה של אנטיביוטיקות שאסור לו לקבל, וכן מזונות שונים (למשל פול, אבל דווקא חומוס לדעתי מותר... שוב, לשאול רופא כדי להיות בטוחים!)

יש חומרים שהם אסורים למי שיש חוסר

G6PD (כמו לבעלי) חשוב לשאול את הרוקח/הרופא על כל תרופה ולהסתכל בהרכב התרופה. אני הייתי מתקשרת לבית מרקחת הום גליל ושואלת לגבי גליקול אם את מניקה אז יש הרבה תרופות שלך אסור לקחת וגם אסור לאכול פול

גם לבן שלי יש וכל פעם את צריכה לבדו

לבדוק במרכיבי התרופה שאין סולפה. זהו. מעבר לזה, הכל כרגיל (וכמובן לא לתת פול...)

למעלה