fly&love

Photo Ganim

New member
מצטער על התאורה הזוועתית...

אך הזוג המאושר הפתיע אותי על דלפק חנותי והתמונות בשלוף... צולם העדשת מאקרו 100 מ"מ אשר תרמה להסתרת האור.... עימכם הסליחה

winny

New member
עדשת מאקרו 100 ממ

אפשר לשאול מה זה?

Photo Ganim

New member
עדשה מאקרו

עדשה אשר מסוגלת להגיע לחדות ממרחק קרוב מאד עד כדי יחס של 1:1 קיים באורכי מוקד שונים ברשותי 50 מ"מ ו100 מ"מ יתרון נוסך הוא שגם המיקוד אוטומטי ומפתח צמצם מקסימלי 2.8 לרוב עדשות איכותיות ביותר

SkyEye

New member
שכחת רק לציין מה זה 1:1 ../images/Emo26.gif

והכוונה היא שסנטימטר במציאות יהיה סנטימטר גם על הפילם (למשל גור של סרדין
)

winny

New member
האם עדשה רגילה

לא יכולה להגיע לחדות ממרחק קרוב מאוד? האם משהו מכיר אתר עם מידע על עדשות - בעברית?

winny

New member
אני מניחה ש....

היום כבר עניתי על זה בעצמי. ניסיתי לצלם עצם קטן מאוד מקרוב, ובשלב מסויים, כנראה שכבר התקרבתי יותר מדי, ובשום צורה לא יכולתי להגיע לפוקוס. האם זה היתרון של עדשת מאקרו? ואם כן, מה ההבדל בין 50 ל- 100?

SkyEye

New member
אם מדברים על אותו היחס...

בין גודל האובייקט האמיתי לבין הפילם בשתי העדשות, ההבדל הוא: 1. בפרספקטיבה - 100 נותן תמונה "שטוחה" יותר, בעוד 50 נחשבת לזוית הראיה האנושית הטבעית. 2. עומק השדה - באותו הצמצם ב-100 עומק השדה נמוך יותר. איפהשהו בניירת שקיבלת עם העדשה צריך להיות כתוב המרחק המינימלי שלה לפוקוס, עבור שני קצוות טווח אורך המוקד.

Photo Ganim

New member
ההבדל...

זהה לעדשת זום רגילה בה ניתן לצלם אותה תמונה באורכי מוקד שונים וההבדל בין התמונות יהיה בעומק שדה התמונה תאורה (לעיתים) ומרחב התמונה כנ"ל בעדשות הבאקרו 50 הינה זווית ראיה קרובה מאד לעין ורחבה יותר מאורך מוקד 100 .... היתרון הגלום בעדשת ה100 הוא שלמרות היותה עדשה בעלת אורך מוקד ארוך עדיין יש לה צמצם 2.8 הנחשב מעולה לאורך מוקד שכזה ולא מבייש גם עדשות קצרות מוקד לדוגמה אצלך בעדשת הזום 28-90 קיים צמצם שכזה?

nimsg

New member
בפשטות

לעדשות מאקרו יש מספר יתרונות: 1.קל להגיע לפוקוס ממרחק קצר. (מאד) 2. איכות התמונה ממרחק קצר גבוהה מאד בהשואה לעדשת זום (במיוחד בפינות של התמונה) 2 מבעיות הנפוצות בצילום מקרוב הן יציבות גבוה נדרשת (למנוע מריחת תמונה בגלל רעידות). וכן מצלמה שאינה מצליחה להתפקס קרוב (נפוץ במצלמות קומפקטיות) מקווה שעכשיו יותר ברור

SkyEye

New member
אם היא היתה יכולה, היו קוראים לה... ../images/Emo26.gif

עדשת מקרו

Photo Ganim

New member
ובכן....

נעשה עיבוד מינימלי לשיפור הקונטרס במעט וזאת כפי שציינתי עקב תאורה זוועתית ניתן להתאמץ לשפר יותר אבל כרגע אין לי זמן לזה התמונות צולמו לפני שעה

EyalBM

New member
התמונות יפהפיות אבל זה אומר ש...

גדל פה דור חדש

CB500

New member
תמונה מהממת.......

אל תשימו לב לשם, הוא שייך לפורום האופנועים, אבל אני גם חובבת צילום....

למעלה