elements או attributes

• פותח הנושא calm
  • פורסם בתאריך

calm

New member
elements או attributes

מה הסיבה שממליצים על הוספת elements היכן שניתן ולא attributes. עד כמה שהבנתי אין איזה כלל ברור בענין. תודה.

calm

New member
נתקלתי בזה בכמה מקומות

אבל עכשיו נכנסתי לאתר שמלמד xml ונתנו את הסיבות האלה: attributes can not contain multiple values (elements can) attributes are not expandable (for future changes) attributes can not describe structures (like child elements can) attributes are more difficult to manipulate by program code attribute values are not easy to test against a DTD

aphrodisiac666

New member
או קיי

אז ככה כעיקרון אין כלל ברור אבל המלצה הכללית היא להשתמש ב-attributes רק כאשר יש נתון שהוא פנימי למערכת בלבד ולא יוצג למשתמש. דבר נוסף השימוש ב-elements עדיף בי הוא יותר נוח ויותר קל להגדיר ולהגביל אותו ב-DDT.

יש כאן מישהו קצת יותר מתקדם ? ../images/Emo11.gif

כולם מצייצים כאן "DTD". אף אחד לא משתמש בסכמות ???

nirdagan

New member
אני משתמש ב-DTD ממספר סיבות:

1. זה יותר עתיק ויותר משופשף. יש יותר כלים תומכים. 2. אני עובד גם עם SGML בהמרות סבוכות מפורמטים משוגעים ל-XML יש כל מיני פורמטים משוגעים שיותר קל לבצע המרה רב שלבית שאחד השלבים הוא SGML. אפשר לנצל השמטת תגי סיום וכדומה כדי להפוך את תוכניות ההמרה ליותר פשוטות. ואחר כך להפוך SGML ל-XML יש כלים שכתבו חכמים שאפשר להשתמש בהם, אם יש לך DTD... אינני שולל את השימוש בסכמות, אבל הדרך עדיפה מאוד תלויה במה אתה עושה, ואיננה קשורה לציוצים. ניר

אלו אכן סיבות מקלות אמיתיות

אתחשב בכך בעת קביעת גזר הדין
שים לב כי לא גרסתי, שאין מקום ל-DTD. גם עורכי טקסט עם זקן עדיין פעילים אצל לקוחות מרוצים. לגופו של עניין, ל-DTD יש עדיין מקום, אבל פליאתי נותרת בעינה. קשה לי להאמין שאין כאן אף אחד מאנשי ה-XML, אשר לא מתעסק עם סכמות. אגב, ניר, עיינתי בכרטיס האישי שלך. האתרים שבניתם נגועים ב-XML ? ושאלה נוספת, במטותא, בנוגע להמרות. אילו פורמטים אתה נדרש להמיר ל-XML ואיך אתה מתמודד עם הסוגייה ? אתה נדרש גם להמרה דו כיוונית ?

nirdagan

New member
פורמטים שאני ממיר כיום

הם פורמטים שונים ומשונים לסימון ביבליוגרפי. זה כולל פורמט שנקרא ReDIF שמשתמשים בו באיזה פרויקט ביבליוגרפי ציבורי בתחום הכלכלה (ברמה אקדמית), וכן ב-BibTeX שהוא פורמט שנפוץ בעיקר בין המדענים במדעים המדוייקים, מתימטיקה, והנדסה. לגבי ReDIF במבנה שלו יש תגי פתיחה אבל אין תגי סיום, אז אנו משתמשים בסקריפט נורא פשוט ב-PERL להפוך את החומר ל-SGML, כאשר החלק המתוחכם היה כתיבת ה-DTD של ה-SGML. לאחר מכן משתמשים ב-XT שבא בחבית SP של ג´´יימס קלארק כדי להמיר ל-XML. גם את ה-XML הזה אנו ממירים ל-XML אחר עם XSLT. המרה מ-XML אני עושה ל-HTML, ואני משתמש ב-XSLT. כעיקרון את כל ההמרות מ-XML אני מנסה לעשות ב-XSLT. אם מדובר בפורמט מטרה מאוד בעייתי כנראה אשתמש במשהו מחוץ ל-XSLT. למשל אם אצטרך להמיר ל-PDF, אני מאמין שאשתמש גם בכלים מסחריים ייעודיים. כרגע זה לא אקטואלי לגבי הפרויקט שאני עובד עליו. האתרים של החברה שלי בענין עדיין לא באויר, אבל כשיהיו אני אדווח לפורום על הישגי ה-XML בחיים האמיתיים! ניר

אני משתמשת בסכמות

אלו שהוגדרו ע"י w3c ולא אלו של מיקרוסופט שקצת שונות מהן ב syntax שלהן, למרות שהחיבור בין הסכמות ל dllים שלי (cpp/atl) נעשה עם msxml4 של מיקרוסופט שתומך בסכמות של w3c

זו באמת סוגייה

עם שורשים הסטוריים. מיקרוסופט "נאלצה" לקבוע תקן, כיוון שקביעת התקן של ה-W3C התעכבה במקצת (ולא שהם לא משתתפים בדיונים שם). מעניין (וזו התבטאות דיפלומטית) מה יקרה בגרסאות הבאות של MSXML... מתוך סקרנות, לאלו צרכים את משתמשת ב-XML ?

בהחלט.

ובמילים אחרות - אלמנטים משמשים לנתונים עצמם. מאפיינים משמשים לנתונים על הנתונים. וכמו שאכן אמרת - זוהי המלצה כללית.

למעלה