DOT.NET / תכנות לאייפון/ Q.A בודקי תוכנה

שרה1980

New member
DOT.NET / תכנות לאייפון/ Q.A בודקי תוכנה

חברי'ה היי, אני חדשה פה אז לא לאכול אותי בלי מלח שום ופלפל..... רציתי באמת לשמוע את דעתכם לגבי הקורסים ומי עדיף, מי ייתן לי הכי עוגן מבחינה מקצועית? אשמח לשמוע כל חוות דעת אפשרית. תודה, שרה

guyiphone

New member
התשובה מורכבת ולכן אנסה להסביר ...

בעיקרון לפני האיפון כולנו היינו מפתחי C#/C++/C ועוד כל מני קללות אחרות... כשנכנס האיפון למגרש המשחקים שלנו ראינו שזה משהו חדשני, ראשוני, בתולי ... ובתחום ההיטק מה שמוגדר ככזה צריך לקפוץ עליו במיוחד אם יש לך מה להציע בפיתוח תוכנה ... עניין הראשוניות במגרש הזה הוא מאוד קריטי ואנחנו עדיין נמצאים בו ! לכן, אם יום אחד תקום לה "בועה" של מפתחים שבה הכל יהיה "מותר" (כמו שהיה ב 2000) אזי מצבינו יהיה טוב מפני שלשם כך נכנסנו לתחום הזה. אציין, שככל שעוברים הימים כך הדרישה למפתחי אפליקציות לאיפון גדלה והדרישות נעשות מטורפות יותר והמחירים לשעת פיתוח עולים ועולים ... אם כישוריך הם של מתכנתת הייתי אומר לך להיכנס בכל הכוח לתחום הזה ולבנות "שם" של מקצוענית בתחום. אם את בענייני בדיקות, איפון זה לא התחום המתאים, למרות שגם לזה אני רואה דרישה... אבל לא נראה לי משהו שיחזיק "מים" לאורך זמן. אני הייתי מציע ללכת ולהתמקצע בפיתוח #DOT.NET C ולהציע את מרכולתך לשוק ההיטק באשר הוא, ולמשרות בתחום זה תמיד יש, לעיתים יותר לעיתים פחות ... תלוי בך ובסיכונים שאת מוכנה לקחת, לדעתי, לא הייתי נכנס בשלב הזה של החיים להרפתקאות עם סיכונים גבוהים של ביזבוז זמן. שיהיה בהצלחה !!

שרה1980

New member
קודם כל תודה רבה על ההתייחסות

חבל שלא ציינתי שיש לי ידע בתכנות בC וקצת בJAVA הבנתי שאפשר לבנות על בסיס הידע הזה איזשהי פלטפורמה השאלה לאיזה כיוון. וכן לא בא לי לצאת לאיזה הרפתקאה אלא למצוא מקצוע. תודה

BravoMan

Active member
ראשית, אני ממליץ שתעלי את השאלה בפורום 308

"עבודה בהייטק" שנועד בדיוק לדיונים מסוג הזה. ועכשיו לדעתי: פיתוח לאייפון אינו מקצוע פני עצמו. זו רק נישה קטנה (כן, קטנה!) של מקצוע פיתוח אפליקציות. היום המכשיר הזה להיט, מחר - מי יודע. אם את מעוניינת להיות מפתחת ולבנות קריירה בתחום, אני ממליץ על לימוד רציני ולא קורסים קצרים שנועדו להכיר פלטפורמה כזו או אחרת. אני לא יכול להמליץ על קורס ספציפי, אבל אולי כדאי שתשקלי אפילו תואר ראשון או הנדסאי אם את מתכוונת לעבוד בתחום בצורה רצינית. באשר למפתחי NET. זה בטח יעליב כמה אנשים אבל "יש אותם כמו זבל". פשוט יותר מידי אנשים לומדים את זה (אפילו בתיכון מלמדים עכשיו #C במקום C או Pascal) וכל מי שעשה קורס כל שהו חושב שהוא מתכנת. הדבר מקשה על התמודדות למשרות רלוונטיות ויש צורך בהוכחות אמתיות לקישורים. באשר לבדיקת תוכנה זה מקצוע בפני עצמו, נפרד ממקצועה פיתוח. אין לי הרבה מידע בעניין (אני מפתח, לא איש Q.A.) אבל גם לזה יש פורום נפרד כאן איפשהו. לא בטוח למה התכוון גיא כשתכתב "לא יחזיק מים לעורך זמן" אבל בהחלט מדובר במקצועה מכובד ונחוץ ואין שום סיבה לזלזל בו. כמובן שכל האמור מייצג דעה אישית בלבד ואיני מתיימר להיות אובייקטיבי בנושא. לסיום, אחזור על המלצתי לבקר בפורום "עבודה בהייטק" ופורם QA כדי לקבל דעות נוספות. בהצלחה.

guyiphone

New member
תשובה טובה, ואוסיף ...

הכוונה היתה "לא יחזיק מים לאורך זמן" למקצוע הבדיקות בתחום האיפון, אני פשוט מתחיל לשמוע על נישה שכזו והיא זו שלטעמי לא תחזיק מעמד זמן רב בשוק, רק משום שזו הוצאה למעסיק, ועדיף להגיד למפתח שיקח את המכשיר איתו הביתה לשבת לבדיקות באותה העלות בדיוק... אני חושש שאתה צודק לצערי, תחום הפיתוח ב #C כבר הפך מזמן לנחלת הכלל ואינו מיחד אף תכניתן ממשנהו... וחבל שכך כאמור. אחזור למקצוע ה QA , התחום הוא רחב מאוד עם הרבה אפיקי קידום ... וזו בהחלט יכולה להיות אופציה מתאימה אם אין לך תואר במדעי המחשב או קרוב לזה (או בוגרת יחידת תוכנה/או עם נסיון בפיתוח של 10 שנים לפחות). מה את אומרת על מיישמת SAP ? שווה בדיקה לטעמי. שיהיה בהצלחה !!

BravoMan

Active member
הבנתי לגבי ה"מים" ואני מסכים אתך.

ניסיון ללמוד רק נישה ספציפית ורק אותה במקום ללמוד את המקצועה באופן כללי שאז יאפשר בקלות יחסית להיכנס לכל נישה שלו לא יביא לתוצאות טובות. מה שכן, אני לא יודע כמה מפתחים יהיה מוכנים להשקיע מזמנם הפרטי כדי לעשות בדיקות על מוצר מהעבודה, שלא להזכיר את זה שיש מעסיקים שלא סומכים על מפתחים שלהם להוציא את העבודה החוצה. בכל מקרה, מניסיוני, זה טוב כמישהו שהוא לא המפתח עצמו (גם לא מפתח בכלל) בודקת את התוכנה. יש לנו נטייה לחזות מקרי קצה ולהימנע מהם במודע ולפעמים גם לא במודע. אנחנו גם לא יכולים לחזות מה משתמש אמתי ייעשה כי כשאנחנו כותבים תוכנה, אנחנו מניחים שישתמשו בה בצורה מסוימת. משתמש שרואה אותה בפעם הראשונה בד"כ יגיב בצורה שונה לחלוטין. לא כל פרויקט הוא גדול ורציני מספיק כדי לדרוש מחלקת QA מקצועית, אבל גם אם אתה מפתח לבד בבית, המבחן האמתי הוא למצוא חבר שאתה סומך עליו אבל שאין לו מושג בתכנות ושבאמת צריך תוכנה מהסוג שאתה כותב ולתת לו לשחק עם זה. רק זה ייתן לך טעימה של העולם האמתי ואיך לקוחות קצה יסתכלו על התוכנה.

AYELET1

New member
לתת למפתח לבצע בדיקות QA בעצמו בבית ? ../images/Emo6.gif

זה כנראה יהיה שווה בדיוק את העלות שזה עולה לחברה... העובדה היא שחברות רציניות מעסיקות אנשי QA מקצועיים. והן יודעות למה...

guyiphone

New member
תאמיני או לא, אבל אין תוספות שכר ...

מניסיון, כאשר מנהל מבקש מעובד לקחת את המוצר (ולא משנה מהו) לביתו לבדיקה (חוזרת או ראשונית), העובד לא יתנגד ב- 95% מהמקרים. לידיעה, שכרם של מפתחים בחברות ההיטק הינו גלובאלי, כלומר אין תוספות על שעות נוספות ומאידך אין הורדות על ימים חסרים (בגבול הטעם הטוב). גילוי נאות, מפתח שבודק לעולם לא יגיע לרמתו של QA שזוהי כל עבודתו. אז כנראה שאת צודקת

AYELET1

New member
לא הבנת אותי...

לגבי השכר הגלובלי - ידוע היטב. והתכוונתי בדיוק לזה - מפתח שיקח את הישום הביתה לבדוק אותו, עלות העבודה היא 0 וזה פחות או יותר גם שוויה. לא בגלל שה-QA זה כל מה שהוא עושה אלא כבר כתב לך בראוו את הסיבה. בנוסף QA זה משהו שיטתי מאד. לא בטוח שידידך המפתח נוהג באוןפן שיטתי כזה. כבר לא מדברת על תוכנות סימולציה שונות.

guyiphone

New member
הכל ידוע ... אי הבנה קלה...

אני מכיר, מבין ויודע את התחום על בוריו ... ומכיר גם את "הקונצים" שניתן לעשות כאשר ישנו חוסר באנשי QA - נובע מבעיות תקציביות לרוב. אני מנהל וניהלתי צוותים כאלה וכאלה ... הערבוב בינהם אינו בריא ומקצועיותם בתחומם ברורה מאוד. אך לפעמים, מה לעשות, יש אילוצים ... תודה על ההבהרה !

Justin Angel

New member
מסכים ולוקח כמה צעדים קדימה

ההמלצה העקרונית היא שמי שאין לו ניסיון בתכנות יתווסף לתחום מבוסס (כגון .Net) לפי דעתי מוצדקת מאוד. אני גם מסכים בחום עם האמירה שלמצטרפים הראשונים בעלי היכולת לתרום לתחום חדש - יכולים להרוויח אישית המון מזה. חוויתי את זה באופן אישי שהצטרפתי לפלטפורמת Silverlight (דוט נט בדפדפן) של מיקרוסופט בימים הראשונים שלו, אז הפכתי למומחה ברמה עולמית בתחום ומשם הפכתי להיות מנהל הפיתוח של המוצר עצמו. יש לי חוויות דומות עם דוט נט עצמה ועם חלקים ספציפיים של דוט נט. מה שהייתי מוסיף לשיחה זה שלא חייבים לבחור בין דוט נט לבין פיתוח ל-iPhone. דרך פלטפורמת MonoTouch אפשר לפתח בדוט נט אפליקציה ל-iPhone כל עוד שמשאירים את הפיתוח UI בכלים של אפל. זאת באמת ההבטחה הרצינית של דוט נט, שתוכל להשתמש בפלטפורמה ובשפות שלה - בכל מקום. זה שהמכשיר שונה, לא אומר שצריך להחליף שפת פיתוח או לזרוק שנים של ניסיון. למפתחי דוט נט, שרוצים לפתח ל-iPhone, צריך להשקיע יום בללמוד את MonoTouch ואת כלי הפיתוח של אפל, ואפשר להתחיל לרוץ.

שרה1980

New member
קודם כל מודה על השיתןף והעזרה

יחד עם זאת לא ברור לי הפועל היוצא של דבריכם. חברי'ה אני ממש צריכה עצה טובה!!!! חלקכם עובדים בתחום ומקורבים אליו. החלטה כזו מבחינתי היא העתיד שלי או לפחות דרך לפיתוח עתידי. כידוע לכם קורסים כאלו או אחרים עלותם בכמה עשרות אלפי שקלים. אם מישהו יכול לחדד את דבריו עד לרמת: זה ממש לא ופה יכול להיות סביר, אודה מאוד. שרה

BravoMan

Active member
???

לא ממש הבנתי מה בדיוק את מחפשת? שיגידו לך "קחי קורס א, ב, ג, ותתרחקי מקורס ד, ה, ו"? אני לא יכול לעשות את זה, ולטעמי זו תהיה יותר פרסומת מאשר עצה. אנחנו לא מכירים אותך, ואנחנו לא יכולים להחליט מה מתאים לעתיד שלך. למעשה, אף אחד חוץ ממך לא יכול לעשות זאת. אני מתכנת. אהבתי להתעסק עם מחשבים מאז שהייתי קטן, והמקצועה הזה בא לי בטבעיות. אני נהנה ללמוד לבד ולהרחיב את האופקים שלי וזה לדעתי, מה שהביא לי הצלחה מקצועית בתחום. לאומת זאת, אני מכיר לפחות אדם אחד שעבד בחברת תוכנה בתפקיד שאינו פיתוח וניסה ללמוד לתואר ראשון במדעי המחשב. זמן קצר לאחר תחילת הלימודים הוא הבין שהמקצוע לא בשבילו ושינה כיוון. לדעתי, רק את תוכלי לענות על השאלה איזה מקצוע ללמוד.

guyiphone

New member
‫אין צורך לתקוף, אלו דילמות מהחיים ...

שרה, אני מניח שאת מבינה לאן דברים הולכים, הלא כן? למעשה לא רלוונטי לקבל מידע ספציפי על מה "חם" היום בשוק, מפני שמחר, כאמור, זה פשוט יכול להשתנות. נראה שאת בחורה אינטליגנטית ולכן הייתי ממליץ לך לעשות "שיעורי בית" בסגנון סקר איכותי - מעין שאלון שכזה. בשיחת טלפון קצרה או בפורום זה, תוכלי ללמוד על כ"א מהמפתחים איפה הם מרגישים הכי "בטוח" במושגים כלכליים בעולם הפיתוח. וכך תוכלי ללמוד האם זו אופנה/טרנד, או פשוט משהו שצריך "לגדול" לתוכו, או משהו שאפשר ללמוד אותו ולהתפתח עימו לאורך שנים.... קודמי אמר שהוא התחיל כביכול עם המקצוע עוד בילדותו ומשם למעשה נסללה דרכו. חברו לעומת זאת, לא צלח את מקצוע מדעי המחשב ולכן "ירד" מהעניין. לי יש תואר ראשון במחשבים ושני במנהל עסקים, אבל אני התחלתי את דרכי עוד לפני התיכון, המשכתי בצבא, סטארט-אפ והיום בחברה כמנהל פיתוח ופרויקטים... ולטעמי תוכלי להבין במשך היכרותך את האנשים בתחום, שלהם לא היתה בחירה מאוד קשה מה לעשות שיהיו גדולים, אלא גדלו לתוך זה והדברים היו ברורים. לאחר סיכום קצר של התובנות השונות של כ"א מאיתנו לתפיסתו את עולם הפיתוח, כנראה שצריכה להיות זיקה חזקה מאוד למקצוע הזה, מפני שהמקצוע מאוד טובעני ודורש סבלנות וריכוז גבוהים מאוד ולאורך זמן (מדבר על יותר מ-12 שעות ביום מול המסך לפעמים) - לכן את צריכה לראות אם זה מתאים לך בכלל ברמה הזו. אני שמח שאת מעלה את ההתלבטויות הללו בפורום הזה, מפני שכאן כמו בכל מקום אחר שמדברים על מקצועות נישתיים אך מרוויחים, עולה השאלה האם כדאי להיכנס לזה עכשיו או שפספסתי, ובכלל מה יותר רווחי לי בשלב זה או אחר בחיי. שיהיה בהצלחה !! ואשמח לשמוע מה הייתה הבחירה שלך בסופה של התלבטות...

BravoMan

Active member
כלל לא התכוונתי לתקוף

ואם זה נשמע ככה, אז אני מתנצל. אנסה לנסח בצורה שונה את מה שניסיתי לומר: אם הבנתי נכון, השואלת מבקשת שנמליץ לה באיזה מקצועה לבחור. ללא ספק, זו שאלה לא קלה, אבל אני חושב שאסור להמעיט ברכיב ה"אישי" כשעושים את הבחירה הזו. לא תמיד אנחנו במצב שבו אנחנו יכולים לבחור במה נעסוק כדי להתפרנס, אבל אם אכן יש אפשרות בחירה, אסור (לדעתי) לעשות את הבחירה הזו רק על סמך "איפה מרוויחים יותר" או "היכן יש יותר דרישה". כל מי שיש לו מספיק התמדה ויכולת אישית יכול ללמוד את מקצועה התכנות או כל מקצועה אחר שמלמדים במוסדות השכלה גבוהה. אבל רק מי שיש לו אהבה למקצוע שבחר בו יעשה את הצעד הבא, ישקיע טיפה מעבר, ישאף למצוינות. וזו הדרך להתקדם (חוץ מלהיות מקורבים לבוס כמובן
). יש הבדל באיכות עבודה בין מי שאוהב את המקצוע שלו לבין מי שסתם מבצע את העבודה בשביל הכסף, ואני לא מדבר רק על מקצועה תכנות. אבל, אי אפשר לקחת בחשבון אישיות של אדם אחר מהכירות ארעית (מקווה שרשמתי נכון) בפורום. לכן, המלצתי לשאולת היא להכיר עד כמה שניתן (בלי להיכנס ללימוד של ממש) את המקצועות בהן היא מעוניינת ולעשות חשבון נפש עם עצמה. זאת כמובן בנוסף לכל הדיונים בפורומים. ושוב, אם ההודעה הקודמת נשמע תוקפנית, אזי זה רק עקב ניסוח שגוי, ולא הייתה כל כוונה לתקוף או להתעצבן. אני בהחלט מעריך כי מדובר בשאלה לא קלה עם השפעה רצינית ומאחל לך הצלחה בכל מה שתבחרי!

למעלה