Dexter Final Cut - ביקורת

einat162

New member
Dexter Final Cut - ביקורת

סימנתי
בכוונה, אם יש לכם כוונה לקרוא את הספר,

להפסיק לקרוא.

נתחיל מזה שבהוצאת הספרים עשו פאשלה קטנה.... התקציר שהם שיחררו לספר, הרבה לפני יציאתו, דיבר על זה שכוכבת נורית למוות מול העיניים של דקסטר. קצת אחרי שהספר יצא רשמית שמתי לב שאותו תקציר שונה ולא מופיע באותם אתרים- הוא שונה לזה שמצולמת סדרה במיאמי, ודקסטר מוצמד לשחקן קריפי שמפתח אליו סוג של סטוקריות.
ככה שמהרגע שקניתי את ספר, והתחלתי את הכמה פרקים הראשונים שלו- יש הבנתי שהאישה, הכוכבת שדקסטר מתאהב בה- הולכת למות.
כן, "מתאהב".

ידוע שהעונה הראשונה של סדרת הטלוויזיה הייתה מבוססת בחופשיות על הסר הראשון בלבד- ומשם 2 היקומים מתפצלים. דקסטר של הספרים נשאר קר, ציני, ורצחני - ואילו דקסטר של הטלויזיה גדל להיות אנושי כמו פינוקיו שהופך לילד אמיתי (עם סכין). כאן דקסטר מתאהב, מוצא מישהי ש"קוראת" ומבינה אותו (כמו האנה) שחקנית מפורסמת בשם ג'קי פורסט. לא היה לי ספק שהיא הולכת למות- אבל הופתעתי (די לרעה) עד כמה הספר הזה התקרב לסדרה.
לינדסי כל הזמן ניסה לחבר את מה שדקסטר חושב לזה שהוא חושק בקיום הנוח של "העשירים והמפורסמים" (כולל אוכל טוב, ואנשים שמשרתים כל גחמה שלך)- אבל בגלל שדקסטר מקיים מערכת יחסים עם ג'קי, זה קצת בעייתי מבחינת אמינות. כאן הוא לא מסומם לפני קיום יחסי מין (אלכוהול עם ריטה, או LSD בספרים הקודמים) אלא מקיים יחסים (הרבה פעמים) מתוך פקחות מוחלטת.
הגיגים ומחשבות על כמה החזה של ג'קי מושלם, וזה שהיא אומרת לו משהו בסגנון "אתה נאה, מצחיק ומנומס- בחור טוב, אבל יש לי הרגשה שאתה כמו אחד מהילדים הרעים, כזה שיש לו סכין קפיצית בכיס" - פשוט עצבנו אותי....
זה פשוט כמו סדרת הטלוויזיה - ולא ציפיתי לקבל את זה מהספר של לינדסי....

דבר נוסף שדומה לסדרה - ריטה מתה.
אין לי בעיה עם זה כ"כ, כי היא יותר מעצבנת מריטה הטלווזיונית (לפחות פחות מזאת של העונות המתקדמות), אבל זאת עוד נקודה להשוואה. ורק להיות ברורה, דקסטר בוגד בה במשך כל הספר (היא מתה במשפטים האחרונים של הספר).

שורה תחתונה, כמו הספר שהסביר את "הנוסע האפל" כיישות על טבעית, גם כאן לינדסי מנסה כיוון אחר לגמרי, אני לא כ"כ אהבתי. מקווה שהספרים הבאים שלו יהיו יותר מוצלחים (ופרטים על טוויסטים בעלילה לא יודלפו בטעות).

מישהו קרא חוץ ממני?

EB10000

New member
אני בשוק

שבאמת קנית את הזבל הזה... לסדרת הספרים אין כל קשר לדקסטר.. הסופר עורך כל מיני ניסויים בכל אחד מהספרים ומנסה ללכת על דמות חדשה... ומאז הספר הראשון זה לא עובד לו... אגב הוא חסם אותי מלהגיב להודעות שלו בטייוטר אחרי שלא הפסקתי להגיד לו מה אני חושב עליו ועל הספרים שלו... לא יאומן שיש עדיין אנשים שקוראים את הספרים הללו... אני בטוח שהוא בסוף יוציא ספר סיום עם סוף זהה לזה שהיה בסדרה...

einat162

New member
כבר כתבת שהוא חסם אותך, כנראה יש סיבה

אולי באמת הגזמת אם ההודעות שטנה והצפות (גם לך מחקתי כאן כמה הודעות בעבר). אנחנו לא מסכימים על הספרים, אבל אני חושבת שהאחרון היה מאכזב במיוחד דווקא בגלל שהוא לא לקח את זה לכיוון מקורי .

שיר m

Well-known member
זאת הבעיה עם ספרים...

מזמן הגעתי למסקנה שעדיף קודם לקרוא את הספר ואח"כ לראות את הסרט, ככה שכשדקסטר יצא והבנתי שהוא מבוסס על ספר, לא רציתי לקרוא אותו בכלל.
אחרי כמה שנים נכנעתי וקניתי את הספר הראשון... אבל לא קראתי אותו. התחלתי אבל זה הרגיש כל כך מוזר.

מצטערת בשבילך על האכזבה... זה באמת נשמע נורא (ככה לבגוד בריטה!)... (לפחות לדקסטר הטלויזיוני שאני מכירה)
ספרים וסרטים/תוכניות לא הולכים טוב ביחד.

einat162

New member
האמת שבסדרה הוא בגד בריטה,

עם לילה - אבל זה לפני שהיו נשואים ובגלל שהוא רב עם ריטה הוא היה בטוח שהיא נפרדה ממנו סופית.
זה מסוג ההבדלים הדקים בין ה"דקסטרים" (אם הגרסה הטלוויזיונית הייתה מבינה שריטה רק רבה איתו- אבל לא נפרדה ממנו סופית אולי הוא לא היה מגיע לזרועות של לילה... כ"כ מהר...).

אחרי שהסדרה נגמרה הייתי בטוחה שיהיה לי מאוד קשה להתחיל את הספר - בעיקר בגלל דב - אבל היא ממש שונה שם בספרים, שאפילו הגילום שלה בעונה 1 לא דומה (הדמות שלה בספרים פיזית לא נראית כמו ג'ניפר קרפנטר, והיא גם יותר אנושית בסדרה).

שיר m

Well-known member
אוי נכון

אני די מדחיקה את קיומה של לילה...

אני כל כך אוהבת את דב.. וזה העניין, קשה לי לקרוא ספר כשהדמויות כבר מסודרות אצלי בראש...

bnorial

New member
.... לא קראתי, אבל אולי אני

אתחיל לקרוא את הספרים מתישהו. גם הקומיקס נראה מעניין.

הספרים והקומיקס מקבילים לסדרה?

einat162

New member
הקומיקס בוודאות לא, ולגבי הספרים -

רק הספר הראשון מתכתב בחופשיות עם העונה הראשונה של סדרת הטלוויזיה (וגם "בחופשיות"), מהספר השני אין קשר בין העלילות ("הרעים", המצב המשפחתי של הדמויות, מי חי/ מת / נפצע, וכו').

לגבי הקומיקסים- אין לי מושג מה קורה שם, כי לא קראתי- אבל מספיק שאחד מהם מתרחש באוסטרליה כדי להגיד בוודאות שלא שייך לספרים או לסדרה.

מה המצב שלך עם הסדרה? קוראת את הספרים? חובבת קומיקס?

bnorial

New member
מעיניין אותי הכל, בעיקר בגלל הסידרה

סיימתי את הסדרה- לא קראתי אף אחד מהספרים או קומיקסים.

למעלה