D&D או AD&D

ganja man

New member
D&D או AD&D

1. מה יותר מהנה(לדעתכם)? 2. מה יותר מאתגר(לדעתכם)? 3. באיזה סוג אפשר לפתח יותר את העלילה(גם לדעתכם)?

DDN

New member
מו"ד 3. אין ויכוח בכלל

החוקים יותר הגיוניים, ופשוטים (קוביה אחת עושה הכל). AD&D זו שיטה. בעעעע. וD&D? שלא נדע. בקיצר - שחק מו"ד 3. בכל שיטה אתה יכול לפתח את העלילה, זה לא קשור. מה שמשנה זה הש"מ והשחקנים. 1. מו"ד 3 יותר מהנה 2. מו"ד 3 יותר מאתגר. AND THAT'S THE BOTTOM LINE, CAUSE THE GREAT ONE SAID SO

דרגורן

New member
תנין, יותר ירוק או יותר ארוך?

תשובות לפי הסדר: 1. במשחק שבו השחקנים והשה"מ יותר טובים, יותר מהנה. 2. במשחק שבו השחקנים והשה"מ יותר טובים, יותר מאתגר. 3. במשחק שבו השחקנים והשה"מ יותר טובים, אפשר לפתח את העלילה יותר. יש שאוהבים את השיטה הזאת, ויש שאוהבים את האחרת. כדאי לזכור ש-D&D מהדורה שלישית פותחה בשביל לשפר את ה-AD&D מהדורה שנייה, שלישית וכו' בנתיים - השיטה החדשה עושה רושם של שיטה טובה למדי, אבל כפי שכבר אמרתי הרבה מאד תלוי בשה"מ ובשחקנים.

DDN

New member
זה DIRE תנין!

או בעברית (בשביל הסקיצה): תנין אימים או תנין פלצות. ואני מעדיף אותו סגול.

backdoorslam

New member
דומה מאוד לדרגורן

1,2,3- במשחק שבו השה"מ והשחקנים מאוחדים יותר. מה זה מאוחדים? אולי בלו-פרינט יעזור לי, עובדים-על-אותו-ראש, בעלי מכנה משותף הנאתי דומה, נהנים מאותם סיטואציות, אחוקים וכו'. שים מנצ'קין ושחקן אופי באותה קבוצה - לא הולך. שים את שניהם בנפרד, עם חקנים דומים - הולך ועוד איך. אגב, כבר אמרתי בעבר שריבוי הקסם וטשטוש המקצועות בגירסא השלישית - די מאכזבים אותי. אני מאמין שגם עם D&D הראשון אפשר לעשות דברים נפלאים.

BluePrint

New member
תנין יותר ירוק (הוא ירוק גם ברוחב)

ובמה כבר אני יכול לעזור? אה, אני הדוגמא השלילית, להראות איך צריך רק אחד בשביל להרוס את החוויה לכולם, בלי קשר למה עושים. ולהוכחה: "סיטואציות" - מצבים, ארועים, סגנון משחק. (לא שיטה)

דרגורן

New member
תנין יותר ארוך! הוא ארוך גם מבפנים!

והוא גם ארוך לעומק ולרוחב! סו וואט דו יו סאי נאו?

BluePrint

New member
ani omer: tanin yoter sagol

מכיוון שתנין לא יכול להיות ארוך ברוחב (סתירה בכתוב), ועל היותו עמוק הדעות חלוקות (בין האדם בסירה לבין האדם שרגלו נאכלה), נתפשר על היות התנין יותר סגול וגם נמציא בדיחה חדשה: "מה זה סגול, מסוכן, ואינו חציל?" (תנין ירוק)

דרגורן

New member
סליחה, אבל תנין יכול להיות ארוך

ברוחב! לראייה התמונה הבאה: הסבר לתמונה: בתמונה רואים קופסא, ובה יש אורך, רוחב וגובה/עומק. חוץ מזה, בתמונה מסומנים קווים אדומים שבהם בקופסא היא ארוכה לרוחב ולעומק. אם הקופסא הייתה תנין, אז שהיא לא הייתה ירוקה מבפנים, ולכן תנין הוא יותר ארוך (וזה בכלל בלי להכניס תנינים חומים לנושא)

BluePrint

New member
אני לא טוב בגאומטריה

אבל מאד הורשמתי מהתמונה היפה, אז אומר שהבנתי והסכמתי, ואמשיך לבהות כמו יחמור בפנסי אוטובוס מתקרב.

BluePrint

New member
blink blink

אי? אהה... תן מבט פנים ומבט על (או תוסיף את התנין), כי אני עדיין לא מבין.

BluePrint

New member
אני מוותר

ולא משנה את דעתי עם נקודת המבט. אורך נקרא אורך בגלל שהוא ארוך יותר מהרוחב, וגם אם התנין מאוזן הוא עדיין יותר ארוך.

לאו דווקא

אורך יכול להיות קצר יותר מהרוחב, אם מלבן יותר רחב מאשר ארוך, למשל... LOL

BluePrint

New member
זו טעות

החלק הארוך יותר הוא האורך, גם אם מסתכלים עליו ברוחב.

אלדריון

New member
אז זה התנין הכי שמן בהיסטוריה...

בנוסף לזה, שעל פי ההגדרות הגיאומטריות, הוא תנין משוכלל

למעלה