BlackBottle - תחליף הולם

daviel

New member
BlackBottle - תחליף הולם

הבקבוק השחור זהו "וויסקי הבית" שלי כרגע. החליף את טיצ'רס 3-4 לפני כ3-4 בקבוקים...
בקרוב אעשה טיול בחנויות הצפון ורציתי לדעת מה יכול לעניין אותי חוץ מהבלנד הנ"ל.
בא לי לגוון קצת אבל להשאר ברמת המחיר של BB (שער התקציב יילך למאלט כלשהו, אם זה טלי10 או HP12)
תודות ומצרף תמונה עם רגליים סקסיות של BB :)

ויסקי נהדר, אין הרבה במחיר הזה

אבל אם מתעקשים ומוכנים קצת קצת להוסיף לתקציב - יש לך את איילה מיסט (שפעם, כשעלה 100 ש״ח היה המשתלם, מאז המחיר עלה).
עדיין, נותן תמורה טובה ומעושנת. טוב לגיוון כשימאס קצת הבלק בוטל.

ויש גם כמה מאלטים טובים בסביבות 170 ש״ח, כמו באומור לג׳נד (פחות לטעמי, אבל יש לו חובבים), ודינסטון וירג׳ין אוק שהעץ החדש מסתיר היטב את גילו הצעיר. מתוק, ונילי, קינמון וציפורן. גם 46% ללא צבע וסינון.

daviel

New member
תודה

אבדוק גם מאלטים, 170ש"ח זה לא נורא.
ועוד שאלה - האם במקרה נמכר בארץ White Horse?

knappertsbusch

New member
עד כמה שידוע לי, לא

את הלג'נד אפשר להשיג גם ב-300 לזוג (יענו 150), מה שהופך אותו למשתלם יחסית.
הוא הרבה יותר מלוח מה-BB, ובעל טעם "חזק" יותר - ה-BB טיפה חלש ונעלם מהר, לטעמי (זה החיסרון היחיד).
באזור ה-170 פלוס יש גם את לדצ'יג - Ledaig - שהוא עוד יותר מלוח, כבולי ו"מלוכלך", לחובבי הז'אנר
(מדובר על הגרסה הישנה שעדיין נפוצה בארץ, לא החדשה עם ה-46%).
מצטרף להמלצה על הווירג'ין אוק.

daviel

New member
אכן

הפיניש של BB הוא מאוד קצר אם בכלל... גם הגריין לפעמים יוצא החוצה בצורה לא הכי יפה.
Ledaig - מעניין מאוד. תודה.

לדצ׳יג

לרוב הטועם הישראלי יזהה מיד ויצעק: ביסלי גריל!
ויסקי מוזר, מהנה בדרכו שלו, אבל ממש לא אחד שהייתי יכול להגדיר ׳ויסקי הבית׳ כמו האחרים שעלו.
בדרך היין התחילו להביא גם את הגירסה החדשה, ויצא לי לטעום אותה ראש בראש מול הישנה. ההבדל ברור, לטובת החדשה כמובן עם מרקם מלא וקרמי, ופיניש ארוך משמעותית וכבולי יותר (אבל אותה מליחות. זה טוב.) למיטב זכרוני הן נמכרות באותו מחיר.

באתר אין הרבה מידע, צריך ללכת לחנות

וזה האתר הנכון.

לגבי ההבדל - התווית קצת שונה וגם צורת הבקבוק. אבל הדרך הכי טובה היא להסתכל על אחוז האלכוהול - בגירסה החדשה הוא 46.3%. בישנה הוא 40 או 43 (לא זוכר)

daviel

New member
תודה

בישנה האחוז הוא 43.
46.3% זה טוב מאוד :) נראה לי שבע הבא אני קופץ למרכז.

daviel

New member
אפרופו בלנדים זולים

יחסית מזמן קניתי דיוארס. לא ממש הצלחתי לשתות אותו, ממש לא זה... כלומר הרבה פחות ממה שציפיתי מבלנד ב-100ש"ח ואני ציפיתי למעט מאוד.
או שנפלתי על חיקוי (אם יש כזה דבר)?

knappertsbusch

New member
לי דיואר'ס צורב בבטן

למרות שהטעם חביב (במיוחד העישון הקל).
חיקוי? לא סביר, בד"כ החיקויים הם של משקאות נפוצים יותר.

אני בדעת מיעוט שאם כבר משקיעים 100 ש"ח, שיהיה על ג'וני רד.
לא ההמצאה הכי גדולה בעולם מבחינת טעם, אבל אין תופעות לוואי.
טיצ'רס הקודם זצ"ל היה גם מוצלח, הנוכחי ->

בקיצור, יש את כל הסיבות הטובות בעולם להוציא עוד 30-80 ש"ח מהכיס
וליהנות ממשהו הרבה יותר טוב.

daviel

New member
א הרגשתי שום עישון קל בדיוארס

רק ספירט מתוק בטעם לא הכי מהנה והפיניש(במובן הרע) מתרחש רק בבטן... יותר נכון בקיבה.
אכן כמה עשרות שקלים בודדים יכולים לעשות הבדל גדול וגם אני אעדיף JW רד או גרנטס על משהו כמו דיוארס.

ועל טיצ'רס חבל מאוד, הוא כמעט זוהר בחושך מרוב קרמל...

tuvia444

New member
אני מאמין שמדובר בחיקוי.

גם אם סביר להניח שהוא לא מאוד פופולרי בשביל שיהיה כדאי לזייף אותו, לפי התיאור מדובר בחיקוי.
ראשית, הוא כמה ליגות מעל ג'וני ווקר רד, כמו גם מגראנטס (שני ויסקי שהם ממש גרועים. ג'י אנד בי טוב מהם משמעותית). הדיוארס הוא הבלנד הפשוט שיותר נהניתי ממנו. בגלל העישון הקל אני מעדיף אותו על שיבאס. לא מורכב במיוחד, אבל בלי טעמי לואי (בניגוד לג'וני ווקר רד וגראנטס), ועישון קל שמוסיף טויסט.

yoavge

New member
אני משער שמדובר בדיוארס התווית הלבנה

יש להורים שלי אותו והופתעתי לטובה בסה"כ ממנו. גם אני הרגשתי עישון קל כשטעמתי אותו

tuvia444

New member
הלבנה, אכן.

ה12 לא מעושן בכלל. מוזר שחברה עושה שני בלנדים בעלי אופי שונה.

למעלה