AVI, Divx ומה שביניהם...

rayman

New member
AVI, Divx ומה שביניהם...

ובכן, יש לי סרט שסיומתו AVI, והקידוד הוא כמובן DIVX. יש לי שני מחשבים בבית: DESKTOP ו-LAPTOP. על ה-DESKTOP, פנטיום II 400MHZ עם 64MB זיכרון, הסרט זז באופן די מקוטע (ה-SOUND מצויין, אבל התמונות מקרטעות). על ה-LAPTOP - פנטיום II, 266MHZ עם 128MB זיכרון, הסרט רץ באופן מושלם. מה לעזאזל קורה פה, ולמה הסרט לא יכול לרוץ בצורה נורמלית גם על ה-DESKTOP (בדקתי את הסרט עם על LAPTOP עם 64MB זיכרון, וגם עליו הסרט רץ מצויין...)????????? תודה!

antidot

New member
תנסה לעדכן דרייברים של כרטיס מסך

בDESKTOP או שפשוט בDESKTOP יש כרטיס מסך חלש יחסית. DIRECTX מעודכן גם יכול להשפיע ולעזור. www.microsoft.com/directx Antid0t

עמרי 24

New member
זה יכול גם לנבוע

מכרטיס מסך לא מתאים או זכרון עמוס מידי,תנס לבודד את הבעיה,תסגור תוכניות מיותרות...

rayman

New member
ובכן...

DIRECTX 8 הותקן היות וחשבתי שזה יעזור.... ב-DESKTOP יש באמת כרטיס מסך די גרוע, ATI rage pro II, אבל לא נראה לי שדווקא זו הבעיה.... איך זה שעם סרטים אחרים הכרטיס עובד? לגבי זיכרון - 64MB קיים, ו-95% זיכרון פנוי כאשר WIN עולה... נראה לי מספיק, מה גם שאין דברים מיותרים ב-STARTUP וגם לא ב-REGISTRY.... עזרה?

noam01234

New member
אז..

1. תפעיל DxDiag תוודא שאין שגיאות 2. תנסה להחליף כרטיס מסך (אפילו באופן זמני כדי לרות אם יש שיפור)

rayman

New member
ובכן....

הרצתי את ה-DXDIALOG ולא עזר (הכל כמובן עובד כמו שצריך...) אתם חושבים שהבעיה היא בכרטיס המסך?

antidot

New member
הייתי מעיף מבט בBIOS

אם אתה מתמצא קצת בהגדרות BIOS והBIOS שלך מאפשר שינוי הגדרות כגון ENABLE VIDEO MEMORY CACHE או משהו דומה, תנסה לשחק עם ההגדרות. לפעמים אפשר לשריין IRQ לכרטיס מסך, תוודא שזה לא IRQ 9 תבדוק אם יש התנגשות בהקצאת זיכרון לכרטיס מסך. לדעתי האינדיקציה הכי טובה היא לנסות להריץ משחק בסגנון DOOM ולבדוק אם התמונה קופאת. עוד משהו: אם הדיסק הקשיח שלך יושב על אותו IDE עם צורב במקרה אז יש סבירות גבוהה שהתמונה קופאת בגלל בעיות במהירות קריאה מהדיסק. תנסה לעשות דפראגמנטציה. Antid0t

למעלה