Audiophil CD התלבטויות

vinyl

New member
Audiophil CD התלבטויות

ישנם דיסקים שאני מעוניין לרכוש ואני מתלבט מה עדיף לרכוש. דיסק מסויים יכול להיות בפורמט של Hybrid SACD ויכול גם להיות ב HDCD ואו בפורמט XRCD בלי קשר למחיר. אז מה דעתכם?מה היתם בוחרים?מה יכול להשמע הכי אודיופילי בעינכם?

yairf

New member
../images/Emo45.gif מצטרף - אין לי נסיון עם SACD

אבל בהחלט יש לי לא מעט XRCD והם בד"כ מצויינים. שווה להסתכל על הוצאות נוספות כמו DCC, Chesky ושלל הוצאות גרמניות קטנות אבל מצויינות.

היה מרצה באוניברסיטה שאמר:

"תשובה מעולה..בטח יש גם שאלה מתאימה" חוצמזה.. מה נהייה לך עם פורשה ועם פרארי...? עזוב אותך...אתה שמשיב לכולם באורך רוח? עוד יצא שתיחשב לסנוב,תיזהר לך...

MartinHSabag

New member
אתה יודע מה יש לי , או יותר נכון

"היה לי" עם פורשה.... הסיבה שאני עושה אנאלוגיה למכוניות, הוא שמשום מה בעולם המכוניות הכל ברור ולגיטימי, אבל באודיו לא.

falou

New member
תתפלא...

שמעתי הרבה יותר פעמים בחיים: "מה? זה לא אוטומטי?! היום כולם קונים אוטומטי", מאשר: "מה? יש לך רמקולים גדולים?! היום כולם קונים רמקולים קטנים".

כאשר המרצה אומר "שאלה טובה"

פירושו שיש לו תשובה. וכאשר הוא קובע כי זו "שאלה מצויינת" סימן שיש לו שקף מוכן.

י.לוי

New member
מאחר ולא ציינת איזה נגן ברשותך רק

רציתי להדגיש שעבור SACD ו- HDCD יש צורך במפענח מיוחד. XRCD ניתן לשמוע בכל מכשיר ואין צורך במפענח מיוחד. יואב

לטעמי

שלום מעבר להמלצתו של יואב, לצורך הנאה מלאה מ-SACD ו-HDCD דרוש ציוד שמפענח את החומר, למרות שרוב הנגנים ינגנו אותם היטב, באיכות רגילה. לרשימת הדיסקים האודיופיליים (נשמעים טוב) ניתן לצרף: Mobile Fidelity שעכשיו יצאו ב-SACD Chesky 4D של DD Narada Leika GRP TELARC Reference Recordinf (RR Analog Production LINN Naim TBM - Three Blind Mice XRCD-JVC ועוד... יש גם כותרים שהם אודיופיליים למרות שלא הוגדרו ככאילו, כמו כמה הקלטות של BIS (קלאסי) צ'אק מנגוי - FEELS SO GOOD ואפילו ה-Carpinters האלבום החום. בהצלחה

שוקי.

New member
רשימה חלקית......

של חברות אודיופיליות למרות שכאן הדגש הוא על הזהב לכולן יש גם הוצאות רגילות שבחלקן גם HDCD .SACD ,XRCD .

כבר כתבתי כאן כי נקסוס התחילו

להוציא SACD 5.1 למשל הסמפוניה ה 7 של שוסטקוביץ'.וגם אודיו DVD בדקתי בחנות אחת ולא היה להם. ככה שאיני יודע מה המחירים בארץ, אבל אני מניח שכיד נקסוס הטובה עליהם גם הם יהיו זולים מאחרים.

freddi

New member
כדי להנות מ-HDCD אין צרוך בנגן או

מפנעח ייחודי. רוב רובם של ה-CD שקודדו ב-HDCD נישמעים מצויין בכל נגן. היה לי נגן עם צ'יפ HDCD, והיום יש לי נגן באיכות יותר גבוה אך בלי HDCD, והצ'יפ ממש לא חסר לי. כללית הייתי שם דגש על המוזיקה עצמה. ואם יש את מה שאתה אוהב ב- Hybrid SACD או ב HDCD ואו בפורמט XRCD, אז תעדיף אותם.

י.לוי

New member
פרדי מה הקטע?

בשביל להנות מטכנולוגיית ה- HDCD חייבים מפענח, נקודה. זה שניתן לשמוע אותם על מכשיר רגיל ויש האומרים שהם נשמעים קצת טוב יותר מדיסקים רגילים זה עדין לא אומר, שלא צריך מפענח על מנת להנות ממלוא הפוטנציאל של הדיסק. יואב

למעלה