argest

soosh

New member
argest

מבקשת לדעת לאילו מטרות משמשות הגלולות הנ"ל והאם יש להן תופעות לוואי כלשהן?

לגבי Aragest

שלום לך soosh גלולות הארגסט מכילות את ההורמון הנשי פרוגסטרון. הפרוגסטרון משתתף בהרבה תהליכים בגוף האשה ולכן גם אפשר להשתמש בו לטיפול במגוון רחב של בעיות. מהסתכלות בכרטיסך האישי ובפורום חתונות הבנתי שהצורך הוא בלדחות את המחזור. בהחלט אפשר להשתמש בארגסט לדחייה של המחזור, אבל יש גם שיטות אחרות. אם את משתמשת בגלולות למניעת הריון, תוכלי לא לעשות הפסקה אחרי שלושה שבועות אלא להמשיך ולקחת גלולות לעוד כמה ימים ספורים, מתוך חבילה חדשה של גלולות. לאחר אותם כמה ימים את עושה את ההפסקה הדרושה ואז הכל פשוט זז כמה ימים קדימה. כמובן שאת שארית חבילת הגלולות השניה את זורקת, ולאחר ההפסקה את מתחילה שוב חבילה חדשה. אם את לא משתמשת בגלולות למניעת הריון, כאן באה התרופה Aragest אשר לוקחים אותה במשך חמישה ימים פעמיים בכל יום וכשמפסיקים אמור להתרחש הביוץ. בצורה כזאת ניתן להזיז את המחזור מס´ ימים. כמובן, שכדורים אלו דורשים מרשם רופא, וצריך גם להתיעץ עם איתו מתי בדיוק אמורים להתחיל לקחת אותם. ביחד איתו עושים את החישובים. מקווה שעזרתי בברכה ישראל

soosh

New member
תודה, אבל

בתשובתך לא התייחסת לתופעות הלוואי- האם יש,ואם כן- מהן?

אז לגבי תופעות הלוואי

אהלן soosh בלהט התשובה לא שמתי לב שלא התיחסתי לתופעות הלוואי... בד"כ תופעות הלוואי האפשריות של הארגסט הן די קלות יחסית והן כוללות: כאבי ראש, אגירת נוזלים קלה ועליה קלה במישקל. אפשרי שתגרם גם קצת רגישות בשדיים. אבל... למטרה שאת אולי תצטרכי את הכדורים, הטיפול הוא ל-5 ימים בלבד. חמישה ימים זה זמן כל כך קצר, שישנו סיכוי קלוש שתקרה איזו שהיא תופעת לוואי למעט כאב ראש. ושיהיו רק שמחות (הן "צרות" מהסוג הטוב
) ישראל

soosh

New member
לגבי ה- 5 ימים

אני הבנתי מרופא נשים שצריך לקחת שבועיים לפני שאני אמורה לקבל את המחזור. אני חוששת שבתקופה של שבועיים אני עלולה לפתח תופעות לוואי (לא ממש מתאים לי להתנפח לפני החתונה). האם באמת מספיק לקחת אותן 5 ימים לפני? תודה על התשובה המהירה ואתה צודק- שיהיו לכולנו רק "צרות כאלה".

לגבי ה-5 ימים

היי soosh א. מתנצל על האיחור בתשובה ב. באמת מספיק לקחת את התרופה חמישה ימים בלבד. ג. אחרי חמישה ימים קורה הביוץ ולא המחזור, לכן צריך להוועץ עם הרופא מתי בדיוק לקחת בכדי שהמחזור יזוז. בברכה ישראל

למעלה