A Moment

ravivme

New member
איזה יופי !

קומפוזיציה מאוזנת והרבה דמויות לשוטט ביניהן.
הקפצן ממוקם קצת בצד אבל מגיעים אליו די מהר.
יופי של תפיסה.

oryogev6

New member
תודה על התגובה רביב

למרות שיש לי בעיה עם הביטוי תפיסה, הייתי מעדיף את המונח זיהוי.

החייזר

New member
דעתי

הייתי ממקם את הצילום יותר ימינה ומוותר בכלל על העמוד ועל הילד שלידו. הדומיננטי בצילום הוא הילד בתנועה בצד ימין, ולדעתי אין לו מספיק כבוד בצילום. אבל זאת דעתי בלבד.
חוץ מזה מצטרף לקודמי הצילום טוב.

oryogev6

New member
תודה חייזר.

אני לא חושב שיש מוקד אחד בתמונה הזאת, זה נכון שמבחינת עניין הילד הקופץ הכי מעניין, אבל העין ממשיכה לשוטת כל הזמן בין הדמויות, בלי הילד ליד העמות זה לא היה מספיק מעניין.

zeshe shoel

New member
תמונה מעולה

כל ילד עושה משהו אחר, כולם בפריים לא חתוכים, יש הרבה פעילות שם. זו ההרגשה מהתמונה.

הייתי שמח לראות אותה בצבע.

oryogev6

New member
תודה רבה זה ששואל.

לבקשתך אני מוסיף גרסא צבעונית, אני פחות אוהב.

oryogev6

New member
תודה פפיטו

אני גם נהנתי ממנה נורא. אחד הפריימים שיותר אהבתי לאחרונה.

EEstudent

New member
מצוינת!

בתמונה אחת הצלחת לתפוס כל כך הרבה דברים שונים.
ילד קופץ,אחד יוצא מהים,אחד מתכונן להכינס והילדה מרחוק צופה וחושבת מה לעשות

oryogev6

New member
תודה.

חייב להודות שחשבתי על הקומפוזיציות של ברסון ועל הרגע המכריע כל השבוע...בסוף זה השתלם

ALIsuperstar

New member
בעיניי, התמונה אינה מספיק מעניינת

הילד או הילדה שקופצים למים, זה לא מספיק בשביל להחזיק את הפריים בצורה מעניינת. הילד שיוצא מהמים לוקח את ההצגה. ובכללי כל המבנה פריים לא טוב בעיניי. לדעתי אם יש לך עוד תמונות מהסצנה תעלה, אם לא. לדעתי לפעמים שווה לשבת כמה דקות ארוכות בשביל לא רק רגע הקפיצה אלא גם בשביל מבנה טוב.

oryogev6

New member
תודה על התגובה אנטון

אבל אני לא לגמרי מסכים אתך, לדעתי יש הרבה עניין בתמונה והעין לא נחה לרגע, היא כל הזמן משוטטת וקופצת מדמות לדמות, שימוש בזיגזג וקווים ישרים ליצירת עומק ומישורים בתמונה.

מעריך את תגובתך אבל הפעם היא לא ממש מחוייבת למציאות.

ALIsuperstar

New member
מודה על ההתייחסות לביקורת שלי

תלוי כמובן על איזו מציאותה אתה כותב כאן...
על פי המציאות שלי, צופה על התמונה שלך, אני מקבל תחושה מהתמונה, של חוסר סדר, משהו שאני אישית לא אהבתי ולכן ציינתי גם שלא אהבתי ושבעיניי, כן היה ניתן לשפר את התמונה בצורה משמעותית.

לפעמים גם עניין הוא לא רק שהעין צריכה לרוץ ממקום למקום, לפעמים זו מגבלה גדולה כשאתה מנסה להבליט את הנושא שלך, כשיש סיבה לזה, אני יכול לראות את זה בתמונה. בתמונה שלך איני רואה לזה סיבה.

Papito

New member
לא ברור לי

יש לך פה תפיסה קלאסית של DECISIVE MOMENT ואתה מדבר על מגבלה של הבלטת נושא? החשיבה שלך צרה.
אין כאן נושא, יש כאן נושאים שמתחברים ונרקמים אחד לשני ויוצרים פריים מאוזן ויפייפה.

הצלם כאן לא הבליט שום נושא ושום נעליים. יש כאן צילום של סצינה.
וזו חתיכת סצינה יפה והיא כזאת לא בגלל שיש בה ילד שקופץ והוא באוויר, היא כזאת בגלל כל הדמויות שמרכיבות אותה.

אמנם זה לא ערימת טלויזיות עם השתקפות של אנשים שהם "הנושא", אבל בבואך לתת ביקורת לאחרים הייתי מצפה שתדע על מה אתה מדבר ושיהיה לך אפילו ידע בסיסי בנושא הצילום המדובר.
כמו שלא תראה אותי מגיב לצילומי מאקרו כי אין לי מה להגיד בנושא, ככה הייתי מקווה שתנהג בז'אנרים שלך אין מושג בהם.

ועוד משהו, חוסר סדר זה אחד הדברים הקשים והיפים ביותר לצילום.

Red Ninja

New member
נמחקו פה כמה הודעות -

ויכוחים על טיב הצילום הם, כידוע, תמיד מבורכים, אבל תשאירו את זה בפן המקצועי.

ברגע שזה הופך לאישי אתם מוזמנים לעבור למסרים, זה לא עניינו של כל הפורום.

למעלה