4 ההסכמות

4 ההסכמות

אפשר להבין אותם באופן שונה ממה שמוצג בפורום הזה. אפשר לפרש אותם בהמון דרכים... מתוך ענווה וללא רצון לפגוע בפורום הזה, במשתמשים ובהנהלה אני מזמין אותכם לבקר בקומונה שלי

אני לא רואה איך אתה יכול לפגוע

אם תכתוב כאן את הפרשנות האישית שלך לארבע ההסכמים. איננו (אני, אתה, אחרים) צריכים להסכים על אופן ההבנה של כל הסכמה. זכותו של כל אחד לעבוד איתן אחרת או להבין אותן אחרת. לאף אחד מאיתנו אין מוניטין על "ההבנה הנכונה" כל עוד לא תבקר אחרים שמבינים את ההסכמות אחרת או כל עוד לא תשלול את דעתו של אדם אחר, אני לא רואה כל פגיעה ברישום הפרשנות האישית שלך.

מנסיוני בפורומים בהנהלתך.....

הדברים הם אחרים ממה שאת כותבת בהודעה הזאת שלך. מחקת הודעות רבות שכתבתי לכן אני מעדיף להזמין לכתוב על כך מבקום אחר... בקומונה שלי.

לדוגמה

ביממה האחרונה החלטת למחוק כל מיני הודעות שכתבתי, לא כי יש בהם "דברים שליליים" אלא כי הם לא מסתדרים עם תפיסת העולם והדעות שלך... אני רוצה להבין: אפשר רק לכתוב דברים "טובים" על סופר כזה או אחר אך אסור לכתוב אם אני לא חושב ששווה לקרוא ספר שלו? או שזה נכון רק לגבי סופרים שאת "מחזיקה מהם..."?

איך מה שכתבת עכשיו קשור

להודעה הראשית שפתחת ולתגובה שלי עליה? קודם כל, אתה מביא לפה משהו שהוא בכלל מפורום אחר ואני לא רואה איך זה קשור - לא לכאן, ולא לדיון הזה. כתבת על ארבע ההסכמות. אני עניתי שאתה יכול להביא את הפרשנות האישית שלך, כל עוד: אינך מבקר אחרים על פרשנותם אינך חושב שיש לך את ההבנה הבלעדית של הפרשנות ולפיכך מבקר אחרים או שאינך עונה בגסות לגולשים.

לא היית כאן הודעה?... נמחקה?...

זה אמור להיות די ברור "מה קשור"... זה קשור ל-4 ההסכמות. את מיכל אחרת על פי איזה פורום את כותבת? אגב גסות, פרשנות אישית שלי... יותר גם זה לסתום את הפה של מישהו על ידי מחיקת הודעה מאשר להגיד בכנות את הדעה שלך אפילו אם זה מתנגש עם תפיסת העולם של השני... בתור מורה אני לא חושב שאפשר ללמד או ללמוד על ידי חיזוק תפיסת העולם של השני... לימוד זה שינוי תפיסת עולם.

למעלה