2 שאלות לכולם.

shwartchz

New member
2 שאלות לכולם.

1. האם הגבס מעכב את הצמיחה של הרגל? הרי הוא נמצא שבועיים -שלוש על הרגל? 2. היום כשהורדנו את הגבס גילינו יבלת די גדולה בעקב של יותם. היא היתה אדומה מאוד וכו' . היא נגרמה כנראה בגלל לחץ גדול מדי על העקב. מאוד כאב לנו לראות את זה. בגלל זה השאירו אותנו בלי גבס לשבוע עד שזה יתרפא. זה נורמלי? מישהו נתקל בזה כבר?

הי משה

בקצרה אכתוב שאל תדאד, גם לנו היה משהו דומה... התינוק נודניק אכתוב עוד כשעה ביתר פירוט

אז ככה

1. סימן הגדילה, הופיע בפעם הראשונה אחרי שבועיים גבס רצוף וכמובן אחרי שלושה שבועות רצוף- אחרי הניתוח להארכת גיד. לוקח לזה זמן להיאלם- היום חודשיים אחרי אין שום סימן לזה, נראה לי שכבר אחרי חודש וחצי לא היה כלום- לפי זה ששכחתי לבדוק את זה. עכשיו עם הנעליים יש את הסיפור הזה בקו הקרסול, כאילו השומן נדחף למעלה, אמרו לנו שאחרי שנגמור את הטיפול גם זה יעבור. 2. הייתה פעם אחת שלאושרי היו פצעים, שפשופים רציניים בצד הפנימי של הקרסול, ונתנו לו כמה ימים חופש מהגבס, זה דווקא היה כייף, תהנו מהימים האלו. שמנו לו שמן שקדים כל הזמן וזה ממש עזר. אני לא יודעת אם אמרו לכם לשים משהו על היבלת, או שזה יעבור לבד- לפעמים הכי טוב. בהצלחה

shwartchz

New member
אנחנו לא רואים

סימנים של גדילה או עצירת גדילה. רק פוחדים שאולי בעתיד הרגל תהיה קצרה או משהו ואז לא נוכל לעשות כלום. ד"ר קופילביץ אמר לי שהגבס לא הדוק כל כך כך שהוא מאפשר צמיחה של הרגל כרגיל.

לנו לא היה מקרה של גבס יותר משבוע

כי לא היה לנו ניתוח אבל כשהוא היה עם סד אז היתה תחושה כמו שעידית כתבה-כאילו הרגל נדחסת החוצה כלפי מעלה. ובעצם אם אני חושבת על זה טוב גם אחרי כל הגבסים כף הרגל היתה מקווצת, לבנה, עור מתקלף ונראית שונה מכף הרגל הבריאה. לא האמנתי אז שיגיע יום ושתי הרגליים יראו שוות. וזה קרה. היום כדי להבחין איזו הרגל הקלאבית צריך לבחון אותה מאוד מקרוב. ביבלת לא נתקלנו אבל כשהנעליים הראשונות היו חדשות היתה אדמומיות שעברה תוך כמה ימים. אני מניחה שאחרי כמה ימי מנוחה הכל יעבור.

אוי,כואבהלב על היבלת של יותם../images/Emo14.gif

כנראה שזה כאב לו. צריך לתת לרגל להחלים ולא לשים גבס עד אז. לגבי שאלתך על השוני בין הרגליים. הצמיחה של הרגל נשארת כרגיל. היא גדלה וצומחת לאותו גודל אבל הרגל הקלאבית של טל שלי תמיד הייתה "רזה" יותר בשוק, בפירוש. גם ויינטרוב אמר לנו שכך זה יהיה ולכן עשינו המון תרגילים לחיזוק השריר שם. כן, זו רגל חלשה יותר, אין מה לעשות. רוב המשקל של הילד נשען על הרגל "הטובה" ולכן הרגל הזו פחות פעילה כי הילד פחות אוהב להפעיל אותה מטבע הדברים. בחורף בוודאי לא רואים את זה, אבל בקיץ קצת יותר רואים בגלל המכנסיים הקצרים. עדיין, זה לא קריטי ויש אנשים שלא שמים לב לזה.

גווניבר

New member
אמנם לא עברתי ניתוח, אבל הגבסים

שלי הוחלפו לי פעמיים בשבוע כשרק נולדתי, ולאחר מכן כל שבוע- עד גיך 9 חודשים. אם גבס יהיה רצוף על הרגל בזמן צמיחה כ"כ אינטנסיבי זה עלול לעקב אותה קצת (לעניות דעתי הלא מקצועית). תשאלו את הרופא אם אפשר לחבוש מחדש..

למעלה