הזוחל הרכיב את ילדיו על גבו
הזוחל שכב על מעקה מתכת
הילד זרק את ילדי הזוחל - הדגים - על הרצפה -
אמרתי לו: לא כך. חלילה.
הרמתי את הדג הקטן מהרצפה,
זרקתיו למים, מייחלת. וכן - הוא התחיל לשחות. רווח לי.
התעוררתי
דכאון חרד עמוק של ניתוק גמור מהעולם עולה בחזי, בגרוני
רק הלילה נועד לשינה
אסור להתל בגופך, בנפשך, גם אם הם בריאים
( אמא שלך טיפחה אותך במסירות)
חפשי קשרים לבני אדם בכל דרך

חפשי קשרים לבני אדם בכל מחיר

שלום לך פנתרית, נפלא שחלומות מביאים אותך למסקנה מייטיבה עבורך. בטוחה שהגעת למסקנה דומה מספר פעמים, ונסוגת עקב אכזבות, וחוזר חלילה. כשזה מגיע מחלום, זה עשוי להרגיש עמוק יותר ונכון יותר. ב-ה-צ-ל-חה !!!

הסיוטים שלי מורכבים תמיד מדגים/מזוחלים

מעניין מה פסיכולוגית היתה אומרת על כך בשיחות (האם כל הפסיכולוגיות הדינמיות הוכשרו להבנת חלומות?)

היו לי גם סיוטים מסוג אחר, על פרישה מהקבוצה, הליכה בדרך

שבחרתי בעצמי, קשיים הולכים ומתרבים בדרך ולבסוף היקלעות אל מקום מפחיד שאי אפשר לעבור בו.

פרשנות לחלומות

שלום לך פנתרית בפסיכולוגיה יש גישות שונות לפרשנות של חלומות. יש סמלים ידועים שאפשר למצוא בספרים ובאינטרנט, לפי יונג, לפי הקבלה, ועוד. כפי שאני למדתי, המטפלת מבקשת מהמטופל את האסוציאציות שלו לחלום, לדמויות השונות, להתרחשויות השונות. ואז מעבה מהיכרותה.עימו. לא הייתי נכנסת כאן לפרשנויות לחלומות.. את מוזמנת גם לחפש באינטרנט סימבולים מקובלים, וגם לרשום אסוציאציות אישיות שלך. ב-ה-צ-ל-ח-ה!!!!!

תמר, יש לי ספר (עבה): symbols . ויש לי גם ספר על חלומות.

(פופולארי מדי כנראה). יש לי גם את פשר החלומות של פרויד. קשה לקריאה באנגלית. הסגנון קצת מפותל.
קראתי על יונג ותורתו ואני יכולה לקרוא שוב. (לזוחלים, דגים, והגעה למקומות מפחידים שאין בהם יותר מעבר אין זכר בתורת יונג, עפ"י זכרוני. את הענין של המקומות המפחידים לאחר פרישה מהחברה ודרכה אני מבינה בעצמי.).
טוב ותודה שאינך נכנסת בפורום לפרשנות החלומות. זה פרטי מדי.

חלום של מגע עם הנפש

שלום פנתרית סגולה
תודה ששיתפת אותנו, כפי שאמרה תמר- משמעות החלום אמורה להיבנות מתוך אסוציאציות שלך.
אשתף במחשבות שעלו בי ותראי אם את מוצאת בזה משהו שמדבר אליך:
בחלום את מחייה את הדגיג ומחנכת את הילד שמתאכזר אליו. בחלום את משיגה רווחה, אולי מזדהה עם האפשרות לנוע למקום שבו אפשר לחיות ולהרגיש בטוב,
"כמו דג במים ". בהתעוררות מציף הדיכאון, אולי כי בערות את עוד לא מוצאת את הסביבה בה תוכלי לחוש מתחייה, כפי שסיפרת לנו על חיפוש מקום המאפשר קשרים חברתיים. אני מצטרפת בחום ובעידוד לשורה התחתונה שלך "חפשי קשרים לבני אדם בכל דרך".
.

למעלה