101 התארגנויות

101 התארגנויות

מטרת הפתיל הזה - מלבד לבלוב ופריחה בפורום, הוא להציג ולתעד כל מיני התאגדויות פרי דמיוננו שניתן להשתמש בהן במשחקי תפקידים.
מה זה התאגדות? זה יכול להיות כל דבר החל מכנופיית רחוב וכלה באימפריה, שיש בו כמה אנשים שמנהלים אינטראקציה עם עולם המשחק בכלל והדמויות בפרט, ושאפשר להכניס אותם לעלילה כבעלי ברית או אויבים.
וכמובן, שאני מיד עונה להודעה הזו בכמה דוגמאות משלי. האם נצליח להגיע ל101 דוגמאות?
 
צרצרי הירח

צרצרי הירח הם ספק שבט ספק כנופיה של פורעי חוק שחיים בשולי הציביליזציה. מדובר בקבוצה רופפת, תחת הנהגת קומץ בריונים, שמשתלטת על טירות נטושות או מערות, בוזזת כמה כפרים, שודדת כמה עוברי אורח, ואז ממשיכה הלאה. לפעמים הם גם מחלטרים כשכירי חרב.

צרצרי הירח נקראים ככה מפני שהם מאמינים בישות שמכונה "האיש הזקן והמשוגע מהירח" שלטענתם מעביר להם הוראות. הם נוהגים לערוך הילולות לכבוד הזקן מהירח בלילות ירח מלא, ורוב מי שנפגש איתם יכול להעיד שקצת כמו האל שלהם, גם הם משוגעים. שיחה עם צרצר ירח טיפוסי היא עניין די קשה, כי הם קופצים מנושא לנושא, מתנסחים בצורה הזוייה ומתנהגים בצורה חריגה למדי - יש להם חוש הומור מעוות, והבדיחה בדרך כלל על חשבונך. את המוזרות שלהם צרצרי הירח מבליטים גם בלבושם הסתור והמשונה ובבחירות כלי הנשק שלהם - אם הוא לובש כובע פרווה עם פעמון, לבוש בחליפה של ליצן ושריון שרשראות עם פרחים, וביד יש לו קופיץ טבחים - הוא כנראה צרצר ירח טיפוסי.

אנשים שיצא להם להילחם נגד צרצרי הירח יכולים להעיד שחוש ההומור שלהם לא כולל הומור עצמי - כשאתה חובט בהם או דוקר אותם, הם מיד ייללו "אבל זה לא מצחיק!".
 

DLS2

New member
אין לי הרבה מושג לגבי משחקי תפקידים

ואיך משחקים אותם...
סתם נכנסתי לכאן
אבל אני חייב לציין שמה שרשמת פה הצחיק אותי
במיוחד התיאור האחרון

 
האלמנות השחורות

באחד מעולמות המשחק שהרצתי, הייתה דת דרואידית שבתוכה היו כמה פלגים שהתבססו על סגידה לאל של קבוצת חיות מסויימת - אדון הציפורים, מלך הקופים וכו'. אחד המסדרים היותר קטנים בדת הזו היה זה של אלת העכבישים, שבאופן מסורתי קיבל אליו רק אלמנות.

ואז פרצה מלחמה גדולה, ומספר האלמנות עלה באופן דרסטי. אלמנות רבות בחרו להצטרף למסדר, והגדילו את כוחו והשפעתו. תחת הנהגתה של מנהיגת המסדר אטלאשה, הוא השתלט על העיר שביער בה היה בסיסו, ויכלת לראות פתאום יותר ויותר נשים לבושות שחורים מפטרלות בין הבתים שעל העצים, בלוויית עכבישי ענק שאף אחד לא ראה קודם..

מה הן זוממות, ומאיפה צצו העכבישים האלה?
 

Drej

New member
שלוש וחצי שכירי החרב

חבורת שלוש וחצי שכירי החרב הוקמה על ידי מורודו, בן אנוש בעל עבר מפוקפק והיה איש שמסתמך על חרבו לספק את צרכיו במשך כל חיו הבוגרים
לפני שלוש שני הציל מרודו שני מתבגרים צעירים אחות ואח מגורל של רעב והפקרה. מורודו לימד אותם את הדבר היחיד שהוא יודע וזה כיצד להילחם.
שנה לאחר שלכך את הצעירים תחת כנפו האח הצעיר אימץ גור היפוגריף והצליח לאלף אותו מעט וכך נוסף החצי לחבורת שכירי החרב שלהם. (לאחות הגדולה קוראים טולרה, ולאח הצעיר פלו, להיפוגריף קוראים הורטי)
לאחרונה חבורת שלוש וחצי השכירי החרב נשכרה על ידי הלורדים של מחוז ברוקס לבצע כמה פעולות מיוחדות ואולי אףף להשתלב בצבא המקומי כחלק מיחידה מיוחד.
 

BluePrint

New member
המתים המהלכים.

המתים המהלכים הם צאצאים לשבט נוודים שבשנה ה-33 לחייהם הושקו בחומר משתק, נקברו והושארו בזמן שהמחנה המשיך בדרכו.
אלו מהם שמצאו את דרכם חזרה לעולם החיים, משוכנעים בהיותם מתים ולכן לא פוחדים למות.
כדי להצטרף חזרה אל השבט שקבר אותם, המתים המהלכים מצופים לא רק למצוא את המחנה הנודד אלא גם לשלם עבור זכות זו ע"י העשרת השבט. אם בערך חומרי (כסף, חפצים), ערך רוחני (כישורים, ידע) או ערך קהילתי (מצטרפים לשבט שחייבים להיות צעירים מ-33 ולעבור את הטקס בהגיעם לגיל זה).
 

מירטל

New member
הרציונאלים

מסתבר שגם בעולם מלא בקסם, יש אנשים שטוענים שהכל זו אחיזת עיניים שתלוייה באמונה של הצופה בה.

הרציונאלים הם קבוצה של אנשים ( רובם מהע=מעמד הכלכלי חברתי גבוה, סוחרים אצילים ועשירים, אבל יש גם כמה חקלאים שתומכים בה ) שטוענים שקסם הוא אחיזת עיניים ותרמית,- הם אינם מטילים לחשים או משתמשים בו לשום צורך, או סומכים עליו, אנשים שיסתמכו על קסם יתפסו בעינהם כשרלטנים, חפצי קסומים יתפסו אצלם כמשהו מיותר, הסברים "לוגיים" ( או כמובן, כאלה שמתיימרים להיות לוגיים) יתקבלו בברכה - מעט מאוד הרפתקנים מוצאים את דרכם להתאגדות הזו, אבל היא יכולה להיות התאגדות נרדפת שחבורת הרפתקאני יכולה לצוד או להגן עליה, או לחלופין לשלוט באזור מסויים ולנסות להרחיב את השפעתה, או להתנגד ל"ממירים" למינהם.
 

DDN

New member
הארגון של הראש

הארגון של הראש הומצא ע"י קליי אלסינדור כדי שיוכל לרגל ולעקוב אחרי האנשים שעוברים בעיירה, במיוחד אחרי פאשלה שהייתה להם עם אנשים לא סימפטיים.

"הראש" הוא מנהל הארגון, דמות אכזרית, חכמה, מיוחדת ולמעשה לא קיימת שקליי המציא כדי להקשות לאנשים להגיע אל "ראשי" הארגון ולהרוג/להשפיע עליהם.
למרות שהוא התחיל, קליי פרש מהחיים המסוכנים לחיים נוחים יותר, והשאיר את הארגון בידיו האמונות (NOT) של ג'ון הזוטון.
עכשיו, אף אחד לא נכנס לעיר בלי שג'ון יפעיל את הארגון כדי לאתר ולברר עליו.
 

Drej

New member
חמשת המגדלים של טלון-גארד

גילדת הקוסמים הראשית בקמפיין שאני מריץ
הגילדה מערבבת בין אנשי כהונה (בעיקר של אלת השמש הטובה) לבין הקוסמים והכהנים משמשים כסוג של משגיחים שהקוסמים לא הופכים מושחתים מהכוח שהם צוברים. (ומי משגיח על הכהנים!!!)
הגילדה ורוב קוסמי הגילדה מתמקדים בעיקר בקסמי הגנה והגנה בכללי.
 

major mouse

New member
כלבי הדם

"יש דברים עתיקים ישנים מתחת לאדמת מקסיקו. הם חולמים חלומות רווים בדם. הם תמיד רעבים והם רוצים להתעורר"
- חוויאר רמירז

ה- סאבואסו (sabueso), כלבי הדם (משמעות הביטוי היא כלבי ציד). הם קבוצה חשאית שמתקיימת כבר מאות שנים בצללים של מקסיקו. חצי קדושים ומטורפים לחלוטין, הם מהווים את המחסום האחרון (לטענתם) שעומד בין האלים הישנים, סיוטים חסרי שם, שצמאים לדם ובין האנושות.

כלבי הדם צדים את הרוצחים, האנסים וכל אדם אחר ששופך את דם התמימים תחת אדמת מקסיקו. אוסף של אנשי דת הזויים, חסרי בית נביאים וחברי כנופיות שראו את האור (אם אפשר לקרוא לזה כך).

לסאבואסו יש רק חוק אחד, אסור לשפוך דם. הם מוצאים דרכים יצירתיות להפטר מגורמים לא רצויים.
 
השודדים הכחולים

הרעיון ההתחלתי היה טוב - המלך החליט שדרך המלך צריכה להיות בטוחה, והקים כוח אבטחה שנועד להגן על שלומם של עוברי הדרך. הכוח גם קיבל כיסוי ראש מיוחד כדי שיוכלו לזהות אותם - בארטים בצבע כחול.
מכאן שמו המקורי של חיל המשמר הזה - השומרים הכחולים של דרך המלך.
אחרי התחלה מבטיחה זו, המלך גילה שזה יקר לשלם להם משכורת קבועה, ולכן פשוט נתן להם סמכות לגבות מיסי מעבר, כדי לממן את שכרם.
אבל כמה מיסי מעבר זה מספיק? כמה שיותר!
וכך, חמש שנים מאוחר יותר, עוברי הדרך נאלצים להתמודד עם שודדים בתמיכת המלך, המתהדרים בבארטים כחולים - השודדים הכחולים של דרך המלך.
 

LokiLeohard

New member
הספה הוורודה

הספה הוורדה התחילה כ... הממ...gentleman's club זול בעיירה נידחת בצפון הממלכה.
(כשהדמויות היו בדרגה 3-4 היה הנקודה שבה המצאתי את המוסד המפוקפק)
במשך המערכה הספה הוורודה התפתח לארגון ביון חובק ממלכה אשר מחזיקה בידה סודות וסוחרת בהן, הספה הוורודה הפכה למוסד אליטיסטי בעל סניף בכל עיר גדולה, מכון ליווי לעשירים והחזקים ביותר עם קשרים הדוקים לאצולה והמלוכה.
כרופרט אביה של הילדה מת בתאונה מצערת מידי לקוח שיכור היא החליטה שהיא הופכת את העסק למשהו מכובד יותר כדי שיצוים כמו מי שהרג את אבא שלא לא יוכלו להשות לעצמם אפילו לנשום את אותו אוויר כמו הלקוחות שלה)
מבית זונות פשוט "הספה הוורודה" הפכה במהלך המערכה שלנו לרשת של "מכוני בריאות" וליווי, הבנות מגוייסות בגיל מאד צעיר (ילדות יפות בגיל 5-6 פשוט נקנות בסכום לא מבוטל של כסף , סכום שלאיכר העני מאד קשה לומר "לא") והן זוכות לחינוך, השכלה במגוון תחומים רחב (הם צריכות להיות בנות שיחה מרשימות עבור האצולה) הן זוכות לחינוך בתחומים של ריקוד,מעט לחימה, קריאה וכתיבה (הן מרגלות בסופו של דבר) נימוסים והליכות וכמובן בתחומים כגון פיתוי ואומנויות אינטימיות יותר. הן מוכשרות במשך 10 שנים להיות בנות לוויה מושלמות, ולומדות להיות המרגלות המושלמות.
(המערכה שלנו רצה בזמן משחק קצת מעל 23 שנים).
הספה הוורודה היא אחד האירגונים החזקים ביותר בממלכה שאף אחד לא יודע על קיומה
(חוץ מיחידי סגולה בודדים וכמובן החבורה שלנו שעזרה להילדה לאחר שאביה נרצח וכעבור כ 20 שנה הילדה "שילמה את החוב" כשהשחקנים היו זקוקים למידה ועזרה בתחום מאד רגיש פוליטית.
 

Drej

New member
מועצת הלורדים של מחוז ברוקס

אותו קמפיין, הלורדים הם הדמויות שחקן ש"זכו" בתואר לורדים והפחו למועצת הלורדים של המחוז.
המחוז נחשב מקולל ולא היה לורד של במחוז כבר המון זמן הטירה עמדה נטושה ואפילו היועץ אשר תיפעל את המחוז ב30 פלס שנה האחרונות לא האז לדרוך בה.
 

Blue Beetle

New member
השליחים *שלה*

בכל פעם שנדמה לכם שהצלתם את העולם מהאפוקליפסה.. על תיקחו את עצמכם יותר מדי ברצינות. בכל הקשור לכוחות שמגנים על העולם הזה, אתם במקרה הטוב משמר השכונה. יש לכם בעלי ברית רבית וחזקים מכפי שאתם יכולים לתפוס שמגנים עליכם מסכנות שאתם לא מסוגלים לחלום עליהם למשל.

סודות, למשל. או יותר נכון - האמיתות מאחורי הסודות. הידעתם שיש ארבע אלות ולא שלוש? לא תמצאו אותה במקדשים הלבנים - היא שם אבל אתם לא יכולים לראות אותה. היא מגנה גם על עצמה. וכאשר השליחים שלה מקדשים סוד, תדעו לבטח שהסוד מוגן, ושום דבר מהעולם הזה לא יכול לשבור אותו.
הספר שהחזרתם לספרייה העירונית, למרות שלא סיימתם, האתר שאליו גלשתם והחזיר 404 - יש זה סיבה. כי הם כל הזמן כאן, להבטיח שהאמת שצריך להגן עליה, לא תתגלה. אז כן, אתם יכולים לישון בשקט.

ועכשיו שאתם יודעים. אתם רשאים לשכוח.

שש...
 
למעלה