‫"קישורית מוגבלת או חסרה". האם לרכוש נתב חדש?

‫"קישורית מוגבלת או חסרה". האם לרכוש נתב חדש?

שלום. יש לי בבית 3 מחשבים: 2 נייחים ואחד נייד. למחשב של אמי מחובר מודם של בזק TNN 600E, ועוד ראוטר של LEVEL ONE. לפני יומיים הסתבר ששלושת המחשבים בבית לא יכולים לגלוש באינטרנט משום שקיבלנו הודעה "קישורית מוגבלת או חסרה". התקשרתי לתמיכה של בזק [סיפקו לי את המודם] ול012 [סיפקו לי את הראוטר]. מסתבר שהבעיה בראוטר LEVEL ONE. המודם מתחבר לאינטרנט [עכשיו אני מחוברת דרכו] אבל הראוטר נדפק ככל הנראה. למרות ש- כל הנוריות בראוטר דולקות כרגיל, ללא שינוי. אבל בכל זאת מתקבלת הודעת שגיאה "קישורית מוגבלת או חסרה". הכפתור של הריסטארט נדפק ולא הצלחתי ללחוץ עליו. 012 אומרים שעליי לרכוש ראוטר חדש. ניסיתי כבר לעשות את כל מהלכי "עזרה ראשונה" שאני מכירה כגון: הוצאה מהחשמל והחזרה לאחר כמה שניות, ריסטארט וכו'.. האם ניתן לעשות בדיקה אחרונה כלשהי לפני שאני רוכשת חדש? ומה עדיף לקנות? ראוטר של LEVEL ONE מחנות פרטית ולנסות להתקין בבית? "בזק" מציעים לי לרכוש נתב+מודם ב"קופסא" אחת אבל לא יהיה ניתן להתחבר ממנו למחשב הנייח השני אלא רק למחשב הנייד ולמחשב הנייח שאליו יהיו מחוברים החוטים וה"קופסא". כלומר, עליי לרכוש כרטיס רשת. האם גלישה בכרטיס רשת בטוחה? איפה כדאי להשקיע? כאמור, יש לי 2 מחשבים נייחים ואחד נייד. תודה.

הסתדר. אני בשוק.. פרטים:

לא יאומן שדבר כזה קורה. החלטתי שאני מתעקשת על ה"אינסטינקטים הטכניים" שלי ולא ייתכן שאם הנוריות של הראוטר מגיבות כמו שצריך אז הוא תקול וצריך לרכוש חדש.... החלטתי להתקשר שוב ל-012 שסיפקו לי את הלבל וואן. ענה לי בחור ממש מקסים שתוך שניה וחצי קלט מה הבעיה ואפילו טרח לבדוק בפניות הקודמות שלי מה הפתרונות שכבר הוצעו לי... באמת בחור אמין! סופסוף לא מישהו שניסה למכור לי ראוטר חדש כדי לקבל עמלת מכירה. הוא הגדיר לי מחדש את הרשת האלחוטית והבעיה נפתרה. פשוט לא יאומן שדבר כזה קורה. כאילו, אם לא היה לי טיפה של "חוש טכני" ותושייה, הייתי עכשיו הולכת כמו מפגרת להשקיע על ראוטר חדש!!!!
בכל מקרה, אין צורך להציע לי פתרונות. תודה בכל מקרה...

למעלה