תרחיש פוליטי חדש די מעניין יכול לקרות:

אני מבין שאתה עובר כבר שלב נוסף בנסיון לפצל את ה-20 של

חוסן לישראל ותל"ם.
אפשר פשוט לא לשחק משחקים ולתת לגוש ה-55 ולליברמן להחליט: או ממשלת ימין עם ישראל ביתנו או בחירות.
לסדר את כחול לבן כך שתהיה כלי משחק לגוש הימני זו אופציה קוסמת מאוד לימין אבל לא באה בחשבון עבור בוחרי כחול לבן.
תנסו להסתדר בלי כחול לבן כי אתם לא באמת רוצים ממשלת אחדות איתה.
לא רציתם לפני הבחירות, לא רציתם בבחירות ואתם גם לא באמת רוצים חודשיים אחרי הבחירות.

לאור הנתון של מה השאיפות האמיתיות שלכם צריך להוריד את אופציית האחדות מסדר היום - או שתסתדרו עם ליברמן או שיהיו בחירות.
בעמדה האמיתית שאתם נמצאים בה גם ממשלת אחדות עם כחול לבן כולה לא תחזיק מעמד ובודאות לא תחזיק מעמד עד נקודת הזמן בה נתניהו יצטרך לפנות את מקומו.

אתה שכנעת אותי היום סופית שאתה והליכוד לא רוצים אחדות אלא לטמון לגנץ ולכחול לבן או חלקים ממנה מלכודת.
לכחול לבן ובוחריה אין עניין ליפול למלכודת הזו.

יאיר לפיד צודק במאת האחוזים שהוא לא סומך על נתניהו ועל הליכוד. לגנץ ואשכנזי פשוט עוד לא היה נסיון בעבודה פוליטית עם נתניהו ועם הליכוד.
אני גם מבין מדוע עמיר פרץ עתיר הנסיון מסרב בכל תוקף לשקול בכלל הצטרפות לקואליציה בראשות נתניהו.

גם יעלון בעל הנסיון יודע היטב עם מי יש לו עסק:

[URL]https://13news.co.il/item/news/politics/state-policy/reelection-2019/blue_and_white_meeting-936804/[/URL]
"
צמרת כחול לבן דנה בממשלת אחדות; יעלון: לא אכהן כשר תחת רה"מ
שבוע לפקיעת המנדט: רביעיית הבכירים דנה באפשרות הרכבת קואליציה לפי מתווה הנשיא. שר הביטחון לשעבר הבהיר כי לא יכהן כשר תחת נתניהו. הלילה ככל הנראה תתקיים פגישה בין לפיד לליברמן

ח"כ משה (בוגי) יעלון, אמר במהלך הפגישה כי הוא שולל כל ישיבה בממשלה עם נתניהו בשל כתבי האישום נגדו וכן בגלל ההיכרות האישית עם ראש הממשלה. עוד ציין שר הביטחון לשעבר כי לא יהיה מוכן לכהן בתפקיד שר בממשלת אחדות כזאת, אך הוסיף כי אם יו"ר כחול לבן בני גנץ ייכנס לשערי הממשלה, ייכנס גם הוא. מכאן, ניתן להבין שישנה גמישות כלשהי במפלגה להקמת ממשלת אחדות.
"

למעלה