תרומת דם

תרומת דם

האם תרומת דם בתדירות של כחצי שנה באופן קבוע מזה מס` שנים עלול לגרום לגוף לייצר דם בכמות גדולה מהרגיל ובעקבות כך ללחץ דם גבוה? תודה.
 
גם לדעתי לא - ומעניין מה אמנון אומר

אני שמחה ששואלים פה רבה שאלות על תרומת דם. כנראה שהמודעוּת לעניין עולה. גם אם ייווצרו יותר מדיי כדוריות דם לא ייווצר לחץ דם גבוה. לפעמים מסתובב כאן בפורום אמנון מרגלית, שמתנדב שנים במד"א ומכיר את העניינים האלה מקרוב.אולי אבקש ממנו לכתוב כאן קצת על תרומת דם.
 
בדיוק להפך...../images/Emo43.gif../images/Emo104.gif

תרומת דם גורמת לדילול הדם הזורם העורקים ולהורדת לחץ דם ולכן: א. אסור לתרום דם בפרקי זמן הפחותים משלושה חודשים ב. לחולים המטופלים בתרופות דילול דם (אספירין...) עקב חשש לקרישי דם - אסור לתרום כי הדילול המוגבר (תרופה+תרומת דם) מסכן את חייהם.
 
תודה שהארת את עינינו ../images/Emo45.gif

אמנון, אם יש לך כוח, אני אשמח לפרסם בפורום רשימת שאלות ותשובות נפוצות בעניין תרומות דם (נזקים ותועלת לתורם ולנִתרם, וכל מה שתמצא לנכון). באתר של מד"א אין כמעט מידע.
 
העברתי מאמר...../images/Emo43.gif../images/Emo104.gif

לפרסום. אם הוא יעלה לאתר יש בו כמעט את כל התשובות לכל השאלות : למה לתרום? מה עושים עם הדם? מה אומרת ההלכה על תרומת דם? מי יכול/לא יכול לתרום ? וכדומה...
 
תודה רבה!איזו מהירות.הנה הוא ../images/Emo26.gif

המאמר אכן מקיף מאוד. אמנון, בפרק "למי מותר ולמי אסור לתרום" תהיה מוכן לציין מתי האיסור נובע משמירה על טובת הנתרם ומתי מובת התורם? תודה, עפרה
 
למעלה