תרגיל לשבת בבוקר - דמיון

תרגיל לשבת בבוקר - דמיון

כמובן גם הפעם - בלי מגבלות של כסף, זמן ומקום... דמיינו לעצמכם שהייתם גרים במקום האידיאלי שלכם. איפה זה המקום האידיאלי שלכם? איך נראה היישוב בו אתם גרים? האם זו עיר שוקקת או מקום רחוק אי-שם? איך נראית הסביבה שלכם? עם מי אתם גרים? איפה עושים את הקניות שלכם? איך מעוצב הבית שלכם? מה בתוכו? ומה אתם עושים בו? וכמובן כל מה שאתם רוצים להוסיף על מקום המגורים האידיאלי שלכם, אתם בהחלט מוזמנים.

בית חלומותי

אני מדמיינת שאני גם איתו בבית קטן וחם עם הרבה אהבה והבנה לשני. מכינים ביחד אוכל לילדים שלנו ועורכים את השולחן ביחד עם הרבה חדווה וכייף הבית נמצא במרכז מוקף גן יקרוק והרבה חברים שבאים וצחוקים לכל אורך הדרך ובדימיוני זה יקרה בעוד כשלוש וחצי שנים ביחד נהייה שם

Avital 83

New member
אמנם זה כבר לא שבת בבוקר,

אבל אני אענה בכל מקרה...
התרגיל הזכיר לי יעל שפעם הייתי בסדנא שבה הייתי צריכה לעשות מין קולאז' מתמונות ממגזינים שיהיו בעצם החלומות והמטרות שלי בחיים (אם אני זוכרת נכון כולם בחרו בדברים די דומים- שטרות של דולרים, תמונות של ילדים ומשפחות מאושרות, פרחים ועוד דברים כמו תמונה של צוללן בסיני שאני בחרתי, לפני שעשיתי קורס צלילה ונורא רציתי...). בד"כ אני זוכרת דברים ומדמיינת מצבים בצורה מאוד צילומית (אני אף פעם לא שוכחת פרצופים למשל, גם של אנשים שלא נתקלתי בהם המון זמן). אבל דווקא בתרגיל הזה מה ששולט אצלי זו דווקא ההרגשה שתהיה לי במקום האידיאלי שלי, יותר מסביבה ויישוב עם פרטים- הרגשה של מיצוי עצמי, סיפוק של עשייה ממקצוע שאוהב (שבתקופה הזו אני מתלבטת לגבי לימודים), אושר וכוח להתמודד עם אתגרים ובעיקר אהבה. מכיוון שאין כאן מגבלות אני רוצה להישאר עם ראש פתוח, אני לא יודעת את מי אני אפגוש ולכן גם לא אתנגד לגור במדינה אחרת ויותר מהאיפה חשוב לי עם מי זה יהיה. חוץ מזה אני רואה בדמיון שלי משפחה גדולה ומלוכדת משלי, בית גדול ושמח במקום שקרוב לים/ אגם וחופש כלכלי לעסוק בתחום עצמאי משלי. בשבילי זה גם המקום שאליו המטרות שלי מוכוונות ואני מאמינה שאשיג. אני מרגישה שהמקום הזה בפנטזיה הוא גם השקט, המקום שבו ארגיש שמצאתי את עצמי ואני שלמה עם הכל, אחרי שניסיתי ומיציתי ויגעתי להגיע אליו (ויש לי עוד הרבה שנים להגיע לזה...). איזה תרגיל כיפי! לילה טוב ושבוע מצוין, אביטל.

בוקר טוב אביטל

יש לי על המקרר מיצג מטרות שבניתי לעצמי במחשב ותליתי במקום הכי בולט בבית, כדי להזכיר לי בכל פעם את המטרות שלי. נזכרתי בכך כשסיפרת כאן על הקולאז' שעשיתם. אצלי זה מאוד מוחשי - המיצג מטרות שלי היה עד תאריך 30/11, והוא הפך למציאות. השגתי את כל מה שכתוב שם (84% מזה אם לדייק, שזה מעולה בעיניי). ממליצה מאוד על הקולאז' הזה, אני עשיתי אותו מתמונות שאספתי באינטרנט, ואח"כ סידרתי אותן בפוטושופ (אפשר גם בוורד). זה מכניס המון מוטיבציה להגיע למקום הזה. שבוע מקסים,

שאלה גדולה לשעה כזו

עכשיו נכנסתי לפורום וראיתי את השאלה מבטיחה לחשוב על זה. בגדול די הגשמתי בנושא זה את מה שרציתי, אם כי יש מקום לשיפור אבל על כך כנראה מחר

ניאו30

New member
אפשר גם שני בבוקר ../images/Emo13.gif

מקום המגורים האידיאלי שלי...אי שם בהרי הגליל והצפון...מקום מבודד, אולי על צלע הר...הרבה ירוק מול העיניים... איפושהוא באמצע הדרך בין הכנרת לגליל המערבי ולים התיכון...וגם קרוב לאיזה סוג של מקור מים טבעיים,כמו נחל איתן או משהו כזה. אני רואה איזה סוג של חווה חקלאית...הרבה גידולי שדה...הרבה בעלי חיים...חווה טיפולית, מקום בו אישתי ואני(
) נטפל ביחד בילדים,בין אם בשיטות הוליסטיות (אומנות,תנועה וכדומה) וגם באמצעות בעלי החיים שנמצאים בחווה...סוסים,כלבים, חתולים,שפנים, תרנגולות,אולי שועלים, נחשים,פרפרים,חמוסים וכדומה... את רוב האוכל שלנו נגדל בשדות לידנו,ואת השאר נסע לא רחוק מדיי לאיזה יישוב קצת יותר גדול...העיצוב של הבית-תמונות של אור ואהבה,קירות עם ציורי ילדים עליהם(כמו באומנות רחוב שלפעמים רואים בערים הגדולות), והתקרה עם ציורי שמיים וכוכבים(או הנצנצים שידמו את זה בתור תחליף..חחח) בתוך הבית,מעט רהיטים פשוטים...ובפינות הריקות למלא את הבית בצמחים ופרחים...מחוץ לבית,בקירבה המיידית-גינה המקיפה את הבית בשלל צמחים ופרחים...ואולי גם קצת כמה עצים...בטווח הפחות קרוב-החווה,מגודרת אבל עם מספיק חופש לחיות בשביל בעלי החיים השונים... זהו,הגיע הזמן להקיץ...אבל עצם המחשבה והחלום עושה לי טוב,אפילו אם לא יתממש במציאות....ודרך אגב,התיאורים האלו אלו מחשבות די קבועות אצלי כבר זמן די רב בכל הקשור לאיך שאני רואה את בית חלומותיי...אומרים שסוף מעשה במחשבה תחילה...אז בצורה דומה אפשר להגיד שגם הגשמת חלומות מתחילה קודם כל בחזון הנמצא בדמיון שלך,או במילים אחרות...בשביל להגשים חלומות צריך קודם לחלום אותם...

shirley84

New member
יו../images/Emo70.gif אחלה תרגיל ../images/Emo24.gif ולתשובתי:

הייתי רוצה לגרו בבית קומות באזור אורבני-עירוני. הבית מעוצב בצבעים יפים ותמיד יש בו פרחים יפים על השולחן. הוא בית גדול וכרגע אנחנו גרים שם, רק אני והוא. יש לנו שכנים נחמדים וחברים שבאים לבקר ולכל מקום ניתן להגיע ברגל תוך גג חצי שעה. זהו, פחות או יותר... רק צריך כסף וחבר

מ ו ן

New member
הבית שלי

הבית שלי הוא לבן, עם תריסי עץ כחולים (מין בית יווני כזה) במקום גבוה ליד הים (או מדבר וים שזה האולטימטיבי - שנה באילת שינתה לי את החיים) רצוי כפר או עיר קטנה והכי חשוב חצר. אני רואה את החצר שלי בדמיון ואני אפילו יודעת מה יש בכל ערוגה ואיזה עצים יש שם. אני לא אוהבת חצרות עם דשא, זה נראה לי כזה בזבוז. יש לי ירקות מכל הסוגים שמתחלפים לפי העונה. ויש לי גינת תבלינים מפוארת. ויש לי עצי זית ועצי הדר. ובחוץ, ליד העצים יש סוכת גפנים גדולה ומוצלת עם שולחן עץ גדול שאפשר לעשות בו ארוחות פאר. מכל הבית, הכי חשוב המטבח. אני רוצה מטבח מרווח ותנור אפיה גדול וחלונות שפונים לגינה. ועוד חלום אחד קטן - אני רוצה שיהיה לי חדר אחד שלי, עם כל הספרים שלי ושולחן כתיבה וכורסה יפה ונוחה שיהיה לי חדר פרטי לגמרי. אני רואה את עצמי עם הבן זוג שלי בבית הזה שכל הרהיטים בו מעשה ידיו...

למעלה