תרגילי ידיים

milkshakit

New member
תרגילי ידיים

היי :) יש לי מצב די מתסכל. אני כבר כמה חודשים מנסה לחטב את הזרועות, בדגש על היד האחורית ואני עושה תרגילים עם משקולות במיוחד בשביל זה (אני מתאמנת בבית). פעמיים בשבוע,אוכלת חלבונים אחרי כל אימון.. ובמקום שהיד האחורית תתעצב ותתחטב, היד קדמית נהייתה מעוצבת ושרירית ואילו האחורית כאילו לא עשיתי כלום. זה נורא מייאש..כמובן שאני עושה אירובי לפני והכל. מה אני עושה לא נכון? ומה ניתן לעשות כדי שאני אראה כבר תוצאות? יש לציין גם שאני רואה תוצאות בכל הגוף ורק שם לא.

אם את מבחינה בתוצאות בכל הגוף

1) והתוצאות שאת מגדירה מתבטאות בירידה במסת השומן ובמשקל הגוף, פרט למקום הספציפי הזה (טרייספס / יד אחורית), סביר להניח שמסת השריר שלך באיזור דלה ביחס לשאר שרירי הגוף.
2) תזונה לקויה - אכילת חלבונים לאחר האימון היא נכונה בהחלט, אבל מה קורה עם שאר הארוחות שלך במהלך היום? ומה בנוגע לצריכת שומנים ומעט פחמימות? סתם לדוגמה- הרבה אנשים לא מייחסים חשיבות לצריכת שומנים, שלהם תפקיד חשוב לבריאות תקינה, גם בשמירה על חילוף חומרים תקין וירידה במשקל.

milkshakit

New member
קודם כל תודה על התשובה

אז מה אני צריכה לעשות? מסת שריר דלה זה הגיוני :/ אילו מאכלים היית ממליץ לאכול ולא לאכול? ספציפית. אפילו פשוט להוריד שומן משם כי זה פשוט לא זז.

milkshakit

New member
ועוד משהו נוסף

כדאי להמשיך לעשות את האירובי ביחד עם התרגילים לטרייספס או רק האירובי ביחד עם תזונה נכונה ולוותר על התרגילים לבינתיים?

אין על מה!

בהתייחס לשאלותייך- לא יכול להמליץ לך על משהו ספציפי, כי חסרים פרטים כגון - גובה, משקל ואחוז שומן נוכחי.
בנוגע לפעילות האירובית- היא לא משחקת תפקיד בעלייה במסת השריר, גם לא בירידה במשקל (באופן ישיר), אלא התזונה משחקת כגורם עיקרי. אם תשמרי על מאזן קלורי שלילי- צריכה קלורית נמוכה מזו הנדרשת ע"י הגוף כדי לשמור על הקיים, תתרחש ירידה במשקל ובאחוזי השומן (חיטוב הגוף), אבל לא תהיה עלייה במסת השריר (וגם במשקל). עבור עלייה במסת השריר נדרש בדיוק העיקרון הפוך- שמירה על מאזן קלורי חיובי. לכן, חיטוב הגוף לא הולך ביחד עם עלייה במסת השריר ולא אוכל לתת לך הכוונה ספציפית ומקצועית מבלי להכיר את הנתונים הפזיולוגיים שלך.
מה שכן, אני לא ממליץ לוותר על אימונים אנאירוביים בשום מצב, לא כשהמטרה היא חיטוב הגוף וכמובן שלא במטרה לעלות במסת השריר. כמו כן, אני לא ממליץ לעבוד על שריר ספציפי ולהזניח שרירים אחרים, אלא לעבוד על כל שרירי הגוף, עם עדיפות לשילוב עבודה פונקציונלית, כזו שמשלבת תנועות מורכבות המפעילות מספר קבוצות שרירים בעת ביצוע התרגילים.

כפי ש"איתן הקטן" המליץ לך

לא מומלץ להתעסק עם תרגילים מבודדים (כמו שאמרת "יד קדמית", "טרייספס" וכו'...).
אחת הסיבות היא שזה לא טבעי לגוף.

עברי לתוכנית שכוללת הרבה יותר תרגילים מורכבים - כאלוט שמפעילים כמה שיותר מפרקים, בו"ז.
לדוגמא:
האמינ יאו לא, אבל תרגיל סקוואט "עלול" (זה בציניות, כן?) לפוצץ לך את הדו-ראשי, תלת-ראשי והטרפז - אם את מבצעת אותו כהלכה. מדוע? איך את חושבת שהמוט נשאר "תקוע" במקומו, בזמן ביצוע התרגיל. אני, כמובן, לא מדבר על ביצוע סקוואטים עם מקל מטאטא...

את רוצה "לחטב" את הדו-ראשי בצורה יעילה: בצעי עליות מתח.
את רוצה "לחטב" את התלת-ראשי בצורה יעילה: בצעי הרבה תרגיל "מקבילים" או שכיבות שמיכה או לחיצות חזה (Bench Press) עם מוט חופשי, כמובן.

אני לא זוכר את הפעם האחרונה שבה ביצעתי תרגילים מבודדים לידיים, אגב..

אני בטוח ש-Midnight יוכל לחזק יותר בנושא....

למעלה