תקלה נפוצה לאחר עידכון היוצרים האחרון. לחצן

סנגיב

New member
תקלה נפוצה לאחר עידכון היוצרים האחרון. לחצן

ההתחל איננו מגיב ובנוסף לו עוד לחיצות נוספות שלא מגיבות על אפליקציות שונות.
מספר "תיקונים" שהוצעו ברשת לא עזרו לי. איתחול מתקן (זמנית) את התופעה.
כדי לאתחל ctrl+alt+del ולאתחל משם בעזרת איקון הכבוי.
מדובר על חלונות 10 כמובן

Avis1964

Member
מכיוון שלא פירטת אילו תיקונים ניסית...

כדאי שתפרטם כדי לחסוך מכולנו מאמץ מיותר להציע לך הצעות תיקון שכבר ביצעת..
אולם בכל זאת הייתי ממליץ על שתי פעולות:
הפעלת שתי פקודות באמצעות PowerShell עם הרשאת מנהל
א - הפקודה sfc /scannow
ב - DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
נסה להפעיל כמה פרמטרים בפותר הבעיות כמו "אפליקציה של חנות wundows" "פותר הבעיות של תאימות תוכנית" "חומרה והתקנים"
בדוק במנהל ההתקנים שהכל שם כשורה (לי השתבשו כמה דרייברים)
קראתי גם על אלה שעדכון הדרייבר של כרטיס המסך עזר
בהצלחה
חזור לדווח
חזור לדווח

סנגיב

New member
כל מה שציינת לא עזר, ב 2 מחשבים שונים. לא נותר

אלה רק להמתין לתיקון הפורמלי של מיקרוסופט.

מטרת הפוסט היא ליידע ולא בקשת עזרה לתיקון הבעיה.

Avis1964

Member
בנוסף לאמור בהצעות התיקון שכתבתי לך....

ממליץ שתריץ גם את הכלי היעודי startmenu.diagcab שזה בעצם כלי "פותר בעיות" Start Menu Troubleshooter For Windows 10 .
וגם את הכלי microsof taccount diagnostic שבודק שורה של בעיות אקוטיות בחשבון המשתמש
אם כל ההמלצות שנתתי לא עוזרות אזיי כדאי שתפתח משתמש חדש כדי לבדוק אם הבעיה מקורה בהגדרות המשתמש שלך.
הערה
לאתחל את המחשב לאחר כל ביצוע/החלת תיקון
בהצלחה
חזור לדווח

סנגיב

New member
תודה, אבל אני אמתין בסבלנות לתיקון הרשמי. זו בינתיים

בעיה זניחה מבחנתי.

Avis1964

Member
על איזה תיקון רשמי אתה רוצה להמתין....

הרי זו בעיה שנוצרה רק במחשבך.
זו לא בעיה כללית אלא מקומית.
לשיקולך אם לנסות לתקן !!!
בהצלחה עם ההמתנה "תהיה סובלני"
שבוע נפלא !

סנגיב

New member
רק במחשבי ? ומהיכן שלפת את הצעות התיקון שהצעת ?

לא מתלונות זהות שמצאת ברשת ? והתופעה איננה קבוענ. פעם ביום או יומיים או בכלל לא.
ואיזה כישוף הוטל דווקא במחשבים שלי ? 2 מחשבים שונים לחלוטין עם 4 חלונות 10 ש 2 מהם וירטואלים ולכן קונפיגרצית הקושחה של כל ה 4 שונה לחלוטין ?

Avis1964

Member
לא מתלונות שנבעו מעדכון סתיו היוצרים כפי שלך קרה !...

ואם היית מציין בתגובה הראשונה את התדירות שזה קורה לך כמו שציינת כעת, כלל לא הייתי מתייחס. ובכלל, לא ניתן להבין מהתגובה שלך אם אתה רוצה רק לעדכן או שאתה מחפש דרכים לפתור את הבעיה. אתה בלתי ניתן להבנה וזו לא הפעם הראשונה שאני אומר לך את זה.
חבל שבכלל טרחתי עבורך חסר תרבות שכמוך !
יום נפלא

Avis1964

Member
באמת "ללא מילים" לא הבאת קישור אחד שקושר את הבעיה...

של תפריט התחל כמו שיש לך לאחר עדכון הסתיו המכונה Windows 10 Fall Creators. לא ביצעתי חיפוש בכל הקישורים שהבאת אבל התמקדתי בראשונות. לא מצאתי איזכור על כך !
יום נפלא

סנגיב

New member
אתה צודק - כרגיל. יום טוב.

ישר בראש דף החיפוש שקשרתי. ויש שם עוד כמה וכמה כאלה. בנושא המדובר.

nisso167

Member
מנהל
חברים יקרים.

לפני שהשירשור מגיע למקומות לא רצויים, אני מציע לעצור כאן ולא להגרר לפסים אישיים.

arseny92

Well-known member
מנהל
ועכשיו ברצינות: האם ווידאת שכל האפליקציות המודרניות נרשמו

כראוי בפרופיל החשבון המועבר אל המערכת המעודכנת?
בזמן שהינך מבצע כניסה ראשונה למערכת לאחר עדכון, מתבצע (בזמן הכתוביות האלה לפני הכניסה הראשונה) רישום מחודש של כל האפליקציות המודרניות הקיימות במערכת אל החשבון, אך עד שמגיעים לשולחן העבודה יש סבירות שהרישום לא הסתיים, וחלק מהאפליקציות נשארו לא רשומים, וללא רישום הם לא פועלים כלל, אז לא פלא שתפריט ההתחל לא פועל אם הרישום שלו השתבש
רישום זה כולל גם אפליקציות מערכת כמו תפריט ההתחל, "הגדרות", וכדומה. דע שהחל מהחזרה של תפריט ההתחל בחלונות 8.1 הוא כבר אינו חלק מהסייר explorer.exe, אלא אפליקציה מודרנית Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy אשר כמו כל אפליקציה מודרנית, פועל תחת appcontainer משלו, וכל הקונטיינרים מנוהלים ע"י פרצסס ה-ApplicationFrameHost.exe, ורק את הפרוצס הזה יש להרוג במנהל משימות אם חווים אי הפעלה של אפליקציות, ניסוי להפעיל אפליקציה יפעיל פרוצס ניהול זה שוב ומעתה הכל אמור להיות תקין.

אך לפני כן יש לוודא שכל האפליקציות רשומים כראוי: פאוורשל מנהל:

רישום כל הבאנדלים קודם
Get-AppxPackage -PackageType bundle | ForEach-Object {Add-AppxPackage -Register -DisableDevelopmentMode ($_.InstallLocation + “\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml”)}
ואז האפליקציות עצמן
Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*C*"} | ForEach-Object {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

פעולת כל פקודה תיקח זמן, אין לסגור חלון, להפעיל מחדש את המערכת, או לפתוח אפליקציות מודרניות בזמן ביצוע הרישום. כל האפליקציות המודרניות מחויבות להיות לא פעילות בזמן ביצוע רישום מחודש. אם חלק מהאפליקציות יסורבו להרשם מחדש ויציגו שגיאות באדום, להתעלם כי הפקודה תמשיך לפעול עד סיומה

בדיוק כדי לא לחוות את הבעיה בסיגנון הזה שפורט, אני מבצע את שני אלה אחרי כל עדכון מערכת (ומאחר ואני אינסיידר פאסט, אני מעדכן מערכת כמעט כל שבוע) כדי לוודא שכל האפליקציות יהיו נגישים ופעילים, ואריחיהם בהתחל לא יתעלמו מנסיונות לפתוח אותן

arseny92

Well-known member
מנהל
וזהו אכן הפתרון הרשמי שהינך מחכה לו, ראה

https://answers.microsoft.com/en-us...-10-fall/955dfeb0-ecda-4d52-b61c-bc20211c97a0
&nbsp
רישום מחודש מוזכר פה, אומנם בהקשר להחזרת אפליקציות שחסרים מתפריט ההתחל, הרישום המחודש לעיתים עוזר גם במקרה של התחל עצמו לא פעיל, והדרך שלי נראית יותר אמינה, כפי שניתן לראות, איני מוחק את הפרמטר המוזכר מ-registry, ומבצע פקודה נוספת בנוסף לרישום הבאנדלים, במקום ביצוע רישום רק של packagetype main, אני רושם את כולם, יותר בטוח..

Avis1964

Member
אינני יודע על איזה טיעונים סיימת לטעון. ברם...

הקישור שארסני צירף מדבר על חוסר ביישומים מתפריט התחל ובכלל לא קשור לבעיה שהעלית ואני מצטט "ההתחל איננו מגיב ובנוסף לו עוד לחיצות נוספות שלא מגיבות על אפליקציות שונות"
אז מה הקשר בין התקלה המקורית שבמחשבך לבין זה.
ועוד דבר... בתגובה אחרת שלך כינית אותי טרול... תראה, אני לא נעלב מעלובים אבל אם תראה לאורך זמן את הצעות הפתרון שלי שהביאו מזור לפונים לעומת שלך תבין שאתה צריך לשבת בצד וללמוד מהגדולים. אתה סתם מבזבז את הזמן שלך ושל כולנו בנוכחותך כאן. אז הגיע הזמן שתממש את איומך ותפסיק להטריד (כפי שכתבת) אותי ואת כולם ותעלה לכיתה א' לאחר שסיימת את "גן הילדים".
האמן לי שלא תחסר לאף אחד ובמיוחד לא לי.
הייה שלום...
שלום שלום ואל תבוא לי בחלום !
אאחל לך בריאות אושר ואריכות חיים !
יום חמים וקסום שיהיה לך
ביושששששש יאללה ביי.

arseny92

Well-known member
מנהל
כפי שאמרתי, אומנם נראה כדברים שונים, אבל קשורים אחד לשני

עקב איך שפועל מערך ה-AppX, כי אם יש אפליקציות מודרניות שלא מגיבות, כולל ההתחל, שהוא עצמו אפליקציה (!), סימן שאו שיש לאותה אפליקציה בעית רישום, או שפרוצס הניהול applicationframehost ירד מהפסים ודורש הפעלת הפרוצס זה מחדש (אם הרישום תקין)

למעלה