תקלה בחיפוי חדר אמבטיה - אשמח לעצתכם

bananaloti

New member
תקלה בחיפוי חדר אמבטיה - אשמח לעצתכם

שלום לכולם,

אנחנו בונים בית דרך קבלן וכרגע בשלב החיפויים בחדרים הרטובים.
בזמנו כשהיינו בויה ארקדיה ובחרנו את הכל, חיפשנו בנרות דרך זולה יחסית לעצב את חדר האמבטיה, ובסוף מצאנו אריחי דקור שנמכרים לפי מטר והוצגו לנו (וגם רשום בהזמנה ובמשלוח ובכל מקום אפשרי) כ-20X20.
מצאנו אריחים לבנים בגובה 20 כדי שיתאימו לגובה של האריח הזה, ובחרנו לעשות שלישיה של האריח המקושט באמצע הקיר שמעל האמבטיה.

הגעתי לבית אתמול כדי לראות את העבודה שנעשתה, וגיליתי שהאריחים הדקורים לא מותאמים בגובה לאריחים הלבנים שמסביב.
למה? כי הם לא באמת 20X20.....
הרצף (שגם הוא לא בסדר כי היה צריך להתקשר ברגע שגילה שזה לא מסתדר כמתוכנן...) התחיל בקו האמבטיה, ולאט לאט כלפי מעלה האריחים כבר לא מיושרים (מצרפת תמונה).

עכשיו השאלה שלי היא כזו:
1. עד כמה זה גרוע? נניח שהרובה באריחים הלבנים תהיה לבנה ובאפורים אפור כהה, אז אולי השורות יהיו קצת פחות בולטות. אבל האם זה לא נורא יציק בעין?
2. האופציה היחידה שהצלחתי לחשוב עליה לתיקון היא שהרצף יוציא את החלק של הדקור, ויעשה אותו שוב רק שהפעם יתחיל באמצע הקיר, ואז באמצע זה יהיה מיושר ולאט לאט ייצא מסינכרון כלפי מעלה וכלפי מטה. אולי זה פחות יציק בעין אם מרכז הקיר יהיה דווקא בסדר.
מצד שני, אז בקו של האמבטיה בעצם יישאר חור שהוא יצטרך למלא באריחי דקור חתוכים ואולי זה גרוע יותר?
3. רעיונות אחרים? (בהנחה שלהוריד את כל החיפויים זה כנראה יותר ממה שאני יכולה להתמודד איתו כרגע
)

הסבר קטן לתמונה: האפור למטה זה המקום של האמבטיה. למעלה זה קיר שאני מתכוונת שיחפה אותו עד התקרה כי נראה לי שגם זה יעזור קצת לגרום לזה להראות סביר יותר.

תודה רבה מראש על כל עזרה!

merime

New member
נראה מהתמונה שהוא גם ממש לא שם את הדקור

איך שצריך.. זה לא אמור להצטרף אחד לשני? (מקווה שאני מסבירה טוב).
בכל מקרה, אם את לא מורידה את האריחים, הייתי מורידה בדקורים שורה מלמעלה, שורה מלמטה ואז היתה מסגרת לדקור שמטשטשת. קפיש?!
את משלבת את הדקור במקום נוסף?!

bananaloti

New member
נשמע כמו אופציה

את יכולה להסביר לאיזה מסגרת את מתכוונת? מהאריח הלבן שבצדדים? או משהו אחר?

תודה!

merime

New member
מהאריח הלבן שבצדדים.

אם את מחליטה להוריד.. לא חייבים פסיפס, אפשר אריח חלק אחר או בגודל מתאים של 20/20 בצבע שמתאים. אם זו אמבטית ילדים הייתי בוחרת אולי גוון חי ועליז.
מה את אומרת?
(בנישה פחות ייראו שהדקור לא משתלב.. כי יהיו בה בטח מדפים או שמפויים וכאלה..)

מרי פופ

New member
לפרק ולהחליף את הדקורים

לא רק שהאריחים אינם באותו גודל והקווים חורגים (למעלה זה יראה ביתר שאת), אבל חמור מזה: יש לדקורים האלו תבנית שצריך להרכיב לפיה, כדי שהצורות ייצרו צורה המשכית.
לא מניחים את זה ככה בלי להתחשב בכיוונים.
צר לי, לפרק ולקנות פסיפס או משהו שלא צריך להחשב בקווים.

bananaloti

New member
האמת שזה לא אמור להיות ככה

ככה האריחים האלה מעוצבים.... הם היו בתצוגה של ויה ארקדיה בתור אריחים לריצפה הרבה זמן אם מישהי מכן נתקלה.
אם תסתכלו טוב תראו שאין שום דרך לייצר המשכיות בין האריחים.
אני רק תוהה מה זה אומר שזה נראה לכן כזה שגוי.....

עכשיו אני במשבר גדול יותר

בייחוד שעשינו קיר כזה שלם בנישה של המקלחון הורים......
את זה בטוח לא נחליף.

ממש לא רציתי פסיפס, אבל אולי אין ברירה

ועדיין אשמח לשמוע האם אתן חושבות שלרצף מחדש עם יישור באמצע ישפר את המצב או יחמיר אותו

תודה על התשובות!

מרי פופ

New member
זה נראה כמו שגיאה בהחלט

כתבנו שתינו את אותו הדבר באותו זמן, זה אומר משהו...
את יכולה לצלם את הקיר במקלחון?
דבר ראשון מאחלת לך רק משברים מהסוג הזה בחייך...
דבר שני, לא הבנתי מה את מתכוונת לעשות למעלה?
ודבר אחרון, לפתרון אפשרי: אולי ניתן להכניס פס מתכת ברוחב מתאים, באמצע כדי לבטל את הפערים? אולי תמדדי מה הפער ותחפשי פסי מתכת שיכולים להתאים<
ככה יוכלו לפרק רק את ארבעת השורות העליונות, ולהחזירם מעל הפס.

bananaloti

New member
תשובות

אני מבינה שזה נראה לכן כמו שגיאה, לצערי.
מצד שני, אני ראיתי את זה גם כריצוף על הריצפה במשרד המכירות שממנו קנינו את הבית, וגם בחנות ונדלקתי על זה, אז לי זה לא היה נראה ככה בזמנו. עכשיו מין הסתם אני כבר לא אוביקטיבית.
אולי זה עניין של טעם?.....
ברור שהייתי שמחה אם זה לא היה נראה לכן ככה, אבל מכיון שאני יודעת בוודאות שזו היתה כוונת המעצב של האריח, אין לי אלא לסמוך על האינסטינקט הראשוני שלי ולהניח שזה בסדר (ולקוות שאני לא אסתכל על זה עכשיו שנים ואתהה אם זה נראה כמו שגיאה
)

לשאלותיך:
התכוונתי פשוט להמשיך עם החיפויים עד התקרה כדי שהחיתוך לא יהיה באמצע הקיר. הנחתי שבתקרה פחות ישימו לב לאריח חתוך.
פס מתכת זה רעיון מצוין האמת, אבל הבעיה שאני ממש לא אוהבת פסי רוחב אז אני צריכה לחשוב איזו פשרה עדיפה כבר.

מצרפת תמונה של המקלחון.
מדובר בנישה של 1.10X1.10 שהקיר עם הדקור זה הקיר האחורי של הנישה. הירוק למעלה זה גבס שעדיין לא נצבע.
הקיר הקטן שרואים בקצה השמאלי של התמונה זה הקיר שמסתיר את המקלחון מהכניסה (מקווה שברור ההסבר הרעוע שלי... בכל זאת אמצע הלילה כבר
)

eden7115

New member
מהתמונה שצירפת נראה שאפשר לחבר את הדקורים

בכל מקרה, יש טעות ביישום כי גם *אם* הדקורים לא מתחברים צריך לסדר את הסוגים השונים שלהם בצורה הגיונית ולא 3 מאותה צורה בשורה...

פתרון אפשרי

להשתמש בספייסרים לרובה ממש גדולים, בדיוק בגודל שמגשר על הפערים בין האריחים הלבנים לבינם, ולמרכז אותם ביחס לרובה הצרה של הלבנים.
אם זה יצא בגודל פס הקישוט, יכול להיות די מושלם, אפשר גם לבחור רובה בגוון הפס.
לדעתי זה גם עשוי לעזור למי שהעין שלו מחפשת המשכיות בקו המסולסל, נותן מסגרת לכל אריח.
תוכלי לראות מרווחים כאלה גדולים, של 1 ס"מ לרוב בקירות חוץ מחופים, בכלל לא רע במקרה הזה בפנים.
אני מחבבת דווקא את האריחים האלה, שובבים..

bananaloti

New member
תודה!

קודם כל, איזה כיף לשמוע תגובה פחות מזועזעת

קצת מרגיע.
חוץ מזה, נשמע לי רעיון ממש מעניין מה שאת מציעה.
ככה קוראים לזה? ספייספרים לרובה? הרצף יבין על מה אני מדברת?
אין לך במקרה איזה תמונה להמחשה? או שהגזמתי

הרצף יבין

לא שיתלהב מזה...
שטויות, זה לא מסובך. אלה המפרידים מפלסטיק בין האריחים, יש אותם בשלל גדלים.
זה יצא טוב כשהפס של הרובה הדקה יהיה במרכז של הרווח הרחב יותר. ותעלי תמונה, מעניין לראות מה קרה בסוף..

bananaloti

New member
דיברתי איתו

הוא לא התרגש.
הוא אפילו התקשר עכשיו להגיד לי שלא אזמין עוד מהדקור והוא יביא עוד קרטון בעצמו (מדהים, לרצף יש תודעת שירות יותר טובה מלויה ארקדיה שהשרות שלהם מחפיר).
מחר אלך להחזיק לו את היד בזמן שהוא עושה את זה והלוואי שזה אכן ייצא טוב.

המון המון תודה על העזרה.
סורנה, את

אעלה תמונה כשייגמר.

אגב, ממה שאתן יודעות, הוא באמת יצליח לפרק את הדקור בלי לשבור אותו? אז למה לפעמים הם כן שוברים את האריחים (למשל שברו כדי להכניס את הברז)

דליה ב

New member
שיהיה בהצלחה!

אם החומר ההדבקה עדיין רך יצאו בלי בעיה, אם לא סביר שחלק ישבר...
וכשמתקינים ברז הוא יוצא מתוך הקיר מאחורי האריח - אז אין דרך אחרת -אלא ליצור מגרעת
באריח ע"מ שהברז יחובר לאביזר שבקיר....

מרי פופ

New member
בננה, צריך קצת יותר מזה כדי לזעזע...

הכונה של סורנה היא שהמרווחים ברובה, יהיו רחבים יותר בפסים האורכיים שבין אריחי הדקור.
הפתרון בכל מקרה כולל פירוק והתקנה מחדש של האריחים הללו, או משהו אחר או שילוב.

bananaloti

New member

כמובן שאני סתם מתנסחת בהקצנה.
תודה לאל (או שלא), יש לי מספיק פרופורציות כדי לא להתייחס לזה כאל משבר אמיתי

תודה רבה לך מרי

תשובות

לצערי כדאי לפרק וללכת או על אריח שמסתדר בול בגודל ומתיישר ללבן
או פסיספ או דמוי פסיפס- ובהיר כי הנוכחי ככה מידי...!
צרפתי דוגמא שצילמתי הבוקר אצל לקוחות

למעלה