תקיעות בחלום צלול

תקיעות בחלום צלול

הלילה היה לי קשה להירדם במשך כמה שעות. כשסוף סוף נרדמתי היה לי חלום שבו אני נמצאת במקום שהוא מעין בית מלון או בית הבראה, מקום נופש כזה ואני לנה בחדר עם עוד שתי נשים שאני לא מכירה. יש בעיה בחדר, דלת הכניסה אליו לא נסגרת ובחוץ גשם וקר. אנחנו מנסות לבדוק עם צוות המלון את פשר הבעיה. בסוף מגיע אדם שנראה שהוא מפקח או שוטר, כאילו לבדוק את פשר הבעיה. הוא מחזיק מעין פנס גדול מרובע עם אור לבן ואיתו עובר על כל אחת מהנשים בחדר, עד שהוא מגיע אליי ונעצר, כאות לזה שהוא כאילו מצא את ה"אשמה" (כלומר אני). זה הרגע שבו הבנתי שאני חולמת. הרי איך מכולן דווקא אני יוצאת האשמה בלי שתהיה לכך סיבה? וגם הבנתי איכשהו שהקטע הזה משקף פחדים או חרדות מסוימות שלי, בדרך מטאפורית.
אבל למרות שהבנתי שזה חלום, הרגשתי תקועה. בהמשך היה נראה שהשוטר מתכנן לעשות לי משהו רע, הוא היה עסוק בכל מיני דברים אבל אני לא יכולתי לזוז ולא לעשות שום דבר. אז רק אמרתי לעצמי כל הזמן שזה חלום ושלא משנה מה יקרה, זה לא יקרה באמת. זה לא עזר ממש, עדיין הייתי מפוחדת ובסוף החלטתי להעיר את עצמי. זה הביא אותי להתעוררות שווא, שבה כאילו רשמתי את החלום ביומן אבל מיד אחר כך הבנתי שאני בעצם עדיין באותה סיטואציה, באותו חדר במלון כביכול, והבנתי שאני בעצם עדיין חולמת ואז כבר הערתי את עצמי באמת.
יש משהו קצת מתסכל בחלום צלול, כשאני יודעת שאני חולמת אבל לא שולטת בחלום עד שבסוף נאלצת להעיר את עצמי ממנו.
עצות לפעמים הבאות?

למעלה