תקדים משפטי - שמירת היריון

תקדים משפטי - שמירת היריון

כתבתי את זה בפורומים אחרים ולאחר שראתי את תגובתה של אמא של פילפליון נזכרת שפה זה הפורום הכי מתאים להודעה זו. לפני שלוש שנים פלפלת נקלטה להיריון ספונטני. אך לצערינו העובר הפסיק להתפתיח בשבוע 8 ופלפלת נאלצה לעבור גרידה. למי שלא יודע או מכיר אותנו, אז היריון אצל פלפלת דורש שמירת היריון וסידרת אישפוזים משבוע 5 ועד הלידה. כאמור ההיריון ההוא כשל בשבוע 8. בשל מצבה של פלפלת ותרופות שהיא נוטלת באופן כרוני היא נאלצה להתאפשז לעוד 4 ימים אחרי הגרידה ולהיות בבית ובמעקב רופא המשפחה לעוד 5 ימים, סה"כ 9 ימים ע"פ חוק שמירת היריון מוגדרת לאישה שהיריון מסכן אותה ו/או את עוברה והיא זכאית לגמלת שמירת היריון לאחר 30 יום. ע"פ המכתב שיחרור של פלפלת היא הייתה בהיריון 26 ימים ואז עברה את תהליך הגרידה. ביטוח ליאומי לא הסכים להכיר בשמירת היריון מאחר עובדתית היא היא הייתה בהיריון רק 26 ימים. אנחנו ערערנו על ההחלטה שלהם מאחר והגרידה, האישפוז וגם ימי המחלה נבעו כתוצאה ישירה לעובדה שהיא הייתה בהיריון וזה סיכן את חייה ולכן היא זכאית לשמירת היריון לכל התקופה של 37 ימים. הערעור הגיע לביתי המשפט והדיונים נמשכו כשנתיים. לסיכומו של עניין: בית המשפט קיבל את טעונינו וחייבה את ביטוח ליאומי להכיר בעובדה שפלפלת הייתה בשמירת היריון לכל 30 ימים בשל העובדה שהגרידה והאיפוז לאחר הגרידה נבעו כתוצאה ישירה מההיריון,שכשל ושסיכן את חייה ויש לאחד את השניים. אני מאחל לכן שלא תדעו עוד צער ושלא תצטרכו להגיעה למצבים כאלה, אבל טוב לדעת שלא כל פעם ביטוח ליאומי צודק וצריכים לעמוד על הזכיות שלנו. חג שמיח

נאשא

New member
כל הכבוד לכם

ומאחלת לכם רק בריאות. החתימה שלך כל כך מרגשת.

G A ל י ת

New member
שאלה בנושא שמירת הריון

הייתי בשמירה 5 שבועות ונשארתי בבית עוד שבוע לאחר הגרידה. א. לפי מיטב הבנתי אני זכאית לגמלת שמירת הריון ב. כמה כסף?? ג. עוד לא הגשתי את האישורים, האם עדיף להביא אישור על שפעת ממושכת (מאד מאד ממושכת)?

למעלה